افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل

افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

یکی از سوالات همیشگی کسب و کارهای اینترنتی و کارشناسان بازاریابی اینترنتی این است که چه کاری منجر به افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل می‌شود؟ چطور می‌توان بازدید گوگل از سایت را بیش تر و بیش تر کرد تا سریع تر تغییرات را متوجه شود؟ (اگر با مفهوم ایندکس مطالب در گوگل آشنایی ندارید، مقاله ایندکس مطالب در گوگل را ببینید).

سرعت ایندکس شدن در گوگل عاملی بسیار مهمی در بازاریابی اینترنتی است. سایت های خبری که اعلام کننده اخبار داغ هستند می‌خواهند که پس از انتشار خبر اولین خبر باشند. سایر کسب و کارهای اینترنتی نیز که به دنبال جذب مشتری برای خدمات جدید خود هستند، می‌خواهند که هر چه سریع تر محتوا و مطالب آن‌ها توسط گوگل ایندکس شود. ایندکس شدن سریع در گوگل به آن‌ها کمک می‌کند که مشتریان بالقوه بیش تری را جذب کنند.

در این مقاله می‌خواهیم روش هایی را برای افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل مطرح کنیم.

 ایندکس شدن در گوگل چیست؟

قبل از این که درباره‌ی راه های افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل صحبت کنیم، ابتدا می‌خواهیم تعریف کنیم که ایندکس شدن در گوگل چیست. ایندکس شدن به معنای فرآیندی است که طی آن گوگل از یک صفحه از سایت شما بازدید می‌کند و محتویان آن را در پایگاه های داده خود ذخیره می‌کند. زمانی که ذخیره سازی انجام شد اصطلاحا می‌گوییم این صفحه از سایت در گوگل، ایندکس شده است.

زمانی که ذخیره سازی انجام شود این احتمال وجود دارد که شما به ازای کلیدواژه های مرتبط در لیست نتایج جستجو ظاهر شوید. اما تا قبل از ایندکس شدن در گوگل ، عملا گوگل از این صفحه از سایت شما آگاهی ندارد. از نظر گوگل این صفحه اصلا وجود ندارد و بنابراین نمی تواند آن را به کاربران در حال جستجو پیشنهاد کند.

برای اطلاعات بیش تر و همچنین آموزش یک روش موثر برای ایندکس شدن در گوگل ، مقاله ایندکس مطالب در گوگل را ببینید.

دلایل کمبود سرعت ایندکس مطالب در گوگل

حالا می خواهیم به بحث افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل بپردازیم. طبیعی است که سوال کنید چرا سرعت ایندکس مطالب در گوگل متفاوت است؟ چرا صفحات جدید سایت من در مدت زمان طولانی ایندکس می‌شوند؟

این نوشته را هم حتما بخوانید  لینک های گوگل پسند

برای پاسخ به این سوال می‌خواهیم عوامل موثر بر کاهش سرعت ایندکس مطالب در گوگل را بررسی کنیم.

۱) گوگل فکر می کند سایت شما مهم نیست

اگر از سایت های دیگر به سایت شما لینکی وجود نداشته باشد، به این معناست که کسی شما را مرجع قرار نمی دهد و اگر هیچ کسی این کار را نکند، یعنی سایت شما مهم نیست. هر چقدر تعداد لینک های وارد شده به یک سایت بیش تر باشد، یعنی آن سایت مهم تر است.

بنابراین اگر سایت شما بک لینک ندارد طبیعی است که گوگل تمایل کمی به ایندکس کردن آن داشته باشد و زمان ایندکس گوگل برای شما طولانی شود (مقاله لینک سازی به عنوان بخشی از استراتژی رشد شما را ببینید).

برای حل این مشکل می‌توانید دو کار انجام دهید:

از طریق تبلیغات در دیگر سایت ها، باعث شوید که لینک هایی به سایت شما داده شود. این کار هم باعث جذب مخاطب برای سایت شما شده و هم اهمیت سایت شما را در نزد گوگل بیش تر می‌کند.

راه دوم این است که محتواهای عالی برای وب سایت تان و در حوزه کاری تان تهیه کنید. با تولید محتوای با کیفیت باعث می‌شوید که وب سایت های دیگر محتوای شما را بازنشر کنند. بعضی از این سایت ها، پس از بازنشر لینک شما را نیز قرار می‌دهند که این امر باعث افزایش بک لینک های شما می‌شود (بخش بازاریابی محتوایی در صفحه بازاریابی اینترنتی را مشاهده کنید)

۲) سایت شما کند است

یک عامل اصلی و مهم در مورد این که چرا سرعت ایندکس شدن در گوگل کم است، این است که سرعت خود سایت پایین است. برای افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل لازم است که سرعت سایت خود را افزایش دهید.

هر چقدر سایت شما سریع تر باشد، گوگل راحت تر و سریع می‌توانید صفحات مختلف آن را بررسی و پیمایش کند. سرعت بهتر به گوگل کمک می‌کند که گردش بهتر و بیش تری در سایت داشته باشد. در نتیجه صفحات بیش تری را کشف می‌کند.

علاوه بر گوگل، مخاطبان شما نیز تجربه بسیار بهتری از سایت شما خواهند داشت. این موضوع منجر به افزایش درآمد و سودآوری شما خواهد شد. برای آگاهی از ارتباط بین میزان فروش و سرعت سایت، همین الان کتاب رایگان زیر را دریافت نمایید.

کتاب سرعت سایت یک شمشیر دو لبه

دریافت رایگان کتاب «سرعت سایت: یک شمشیر دو لبه»


اگر می‌خواهید در مورد سرعت سایت و تأثیر آن در درآمد و فروش کسب و کارتان بدانید، همین الان آدرس ایمیلتان را وارد کنید تا کتاب «سرعت سایت – یک شمشیر دو لبه» به صورت رایگان برای شما ارسال شود.

این نوشته را هم حتما بخوانید  ثبت نقشه سایت در گوگل وبمستر
envelope-o

برای حل مشکل سرعت خود می‌توانید آموزش زیر را ببینید. در این آموزش ما در مورد تمامی عوامل موثر بر سرعت سایت صحبت کرده‌ایم. این آموزش به صورت عملی بوده و قدم به قدم کلیه مراحل روی یک سایت نمونه پیاده سازی می‌شوند.

افزایش سرعت سایت وردپرس و حل مشکل سرعت وردپرس

۳) خطاهای زیادی در سایت شما وجود دارد

یک عامل دیگر در کاهش سرعت ایندکس مطالب در گوگل ، وجود خطاهای زیاد در سایت است. خطاهای زیاد در سایت باعث می‌شود که گوگل سرعت ایندکس شدن مطالب سایت شما را کاهش دهد.

خودتان را جای گوگل بگذارید. تعداد زیادی از لینک هایی که قصد بازدید از آن‌ها را دارید وجود ندارد. در بعضی صفحاتی که بازدید می‌کنید، خطا وجود دارد. ساختار صفحات درست نیست و …. طبیعی است که گوگول اولویت ایندکس سایت شما را کاهش دهد.

برای حل این مشکل نیاز است که لینک های خراب و مشکلات سایت خود را حل کنید. برای آگاهی از چگونگی کشف مشکلات و راه های حل آن‌ها، پیشنهاد می‌کنیم آموزش تصویری گوگل وب مستر را ببینید.

افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل

حالا که با موانع و مشکلات ایندکس شدن در گوگل آشنا شدیم، می‌خواهیم در مورد روش های افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل صحبت کنیم.

۱) لینک هایی در سایت های پرترافیک داشته باشید

روش های مختلفی برای ثبت تبلیغ در سایت های پرترافیک وجود دارد. شما می‌توانید تبلیغ خود را به صورت ریپورتاژ در آن‌ها قرار دهید. با این کار از آن ها لینک خواهید گرفت که منجر به افزایش اعتبار سایت شما می‌شود. در نتیجه گوگل در زمان های بیش تری به سایت شما سر می‌زند.

برای اطلاعات بیش تر مقاله لینک سازی به عنوان بخشی از استراتژی رشد شما را ببینید.

۲) افزودن سایت مپ به سایت

با استفاده از سایت مپ شما دقیقا به گوگل می‌گویید چه صفحاتی دارید. سایت مپ به گوگل کمک می‌کند که ساختار سایت شما را بهتر درک کند. این امر منجر به افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل می‌شود.

این نوشته را هم حتما بخوانید  آموزش ایندکس در گوگل

به علاوه تغییرات سریعا توسط گوگل ادراک می‌شوند. دیگر نیازی نیست که گوگل کل سایت شما را پیمایش کند تا لینک های جدید را کشف کند. شما با استفاده از سایت مپ دقیقا مشخص می‌کنید که لینک های جدید سایت تان کدام ها هستند.

۳) از لینک های داخلی استفاده کنید

هر چقدر بیش تر از لینک های داخلی استفاده کنید، یکپارچگی و ارتباط بین محتویان آن بیش تر برای گوگل مشخص می‌شود. با این کار احتمال این که گوگل بعضی از صفحات سایت تان را ایندکس نکند، را کاهش می‌دهید.

البته توجه داشته باشید که نباید در این کار زیاده روی کنید. در آن صورت گوگل فکر می‌کند که شما اسپمر هستید. برای پیاده سازی استراتژی لینک سازی داخلی، باید محتویات و مقالات مرتبط با به هم لینک دهید و نه هر چیزی که دم دستتان هست!

۴) خودتان دستی از گوگل بخواهید

اگر صفحه مهمی دارید که ایندکس شدن آن در گوگل برایتان بسیار مهم است می‌توانید خودتان به صورت دستی از گوگل درخواست کنید. گوگل وب مستر تولز بخشی دارد که این امکان را به شما می‌دهد. با استفاده از این امکان شما به گوگل لینک مورد نظر خود را می‌دهید. گوگل در همان لحظه از آن صفحه بازدید می‌کند. محتویات آن را می‌خواند و آن را ایندکس می‌کند.

برای آشنایی با چگونگی انجام این کار آموزش تصویری گوگل وب مستر را ببینید.

آموزش تصویری گوگل وبمستر

اگر روش های دیگری برای افزایش سرعت ایندکس شدن مطالب در گوگل دارید،‌ لطفا آن ها را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر در پیاده سازی هر کدام از این روش ها سوال و مشکل داشتید، می توانید در بخش نطرات آن را مطرح کنید. ما طی حداکثر یک روز کاری به سولات و مشکلات شما پاسخ خواهیم داد.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *