تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل

تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل یک سایت ، یکی از عوامل مهم تاثیر گذار در سئو سایت می‌باشد. هر چقدر تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل بیش تر باشد، گوگل محتوای بیش تری از سایت را در اختیار دارد. بنابراین در گزینه های بیش تری می‌تواند سایت شما را به کاربران نمایش دهد.

علاوه بر بیش تر بودن محتواهای سایت شما در گوگل، سایتی که تعداد صفحات زیادی دارد یعنی سایتی غنی تر و پر بار تر است. حجم اطلاعات بیش تری در اختیار دارد و بهتر می‌تواند به کاربران در حل مشکلشان کمک کند. بنابراین ترجیح گوگل به نمایش این سایت بیش تر است.

در مقابل تعداد کم صفحات یک سایت نشان می‌دهد که سایت تازه راه اندازی شده است. یا اگر مدت زمان طولانی از راه اندازی آن گذشته باشد، احتمالا مدت هاست که به روز رسانی نشده است. بنابراین اطلاعات آن قدیمی است.

موضوعات مهم مطرح شده در این مقاله

در این مقاله می‌خواهیم روشی را به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آن بتوانید تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل برای سایت تان را شناساسی کنید.

به علاوه مشکلاتی را در خصوص ایندکس شدن در گوگل با شما مطرح می‌کنیم. به شما خواهیم گفت که چرا بعضی اوقات، بعضی صفحات سایت در گوگل ایندکس نمی‌شوند.

در پایان نیز یک آموزش کامل و جامع را به شما معرفی می‌کنیم. شما با استفاده از آن می‌توانید وضعیت ایندکس صفحات سایت تان در گوگل را بهینه کنید. این آموزش، آموزش تصویری گوگل وبمستر (گوگل سرچ کنسول) است.

گوگل وبمستر ابزاری است که شما برای حل مشکلات ایندکس و ایندکس صفحات سایت خود به آن نیاز دارید.

در ادامه این ابزار را بیشتر معرفی خواهیم کرد.

اگر فرصت خواندن این مقاله را ندارید، می‌توانید پادکست آن را گوش کنید:

این یک نمونه از پادکست های ما بود، برای داشتن تمام پادکست ها کافی‌ست فقط آدرس ایمیل خود را وارد کنید:

همه پادکست ها را در ایمیل خود داشته باشید

مفهوم ایندکس شدن در گوگل چیست؟

زمانی که شما مقاله‌ی جدیدی را در سایت تان منتشر می‌کنید، مدت زمانی طول می‌کشد تا گوگل از وجود این صفحه جدید آگاه شود. گوگل به صورت روزانه از سایت ها بازدید می‌کند. هر زمان که مطلب جدیدی در آن‌ها منتشر شود، این مطلب جدید را می‌خواند و آن را ذخیره می‌کند. به فرآیند خواندن مطلب در سایت و ذخیره آن در گوگل، ایندکس شدن در گوگل می‌گویند. (برای آشنایی بیش تر مقاله ایندکس شدن در گوگل را ببینید).

این کار به گوگل امکان می‌دهد که از تغییرات اخیر سایت‌ها آگاه شود و مطالب جدیدی که در آن‌ها منتشر شده است را شناسایی کند.

در واقع گوگل ربات‌هایی دارد که به آن‌ها خزشگر گفته می‌شود. این خزشگر‌ها هستند که وظیفه دارند به سایت‌ها بروند و آن‌ها را ایندکس کنند.

یک سوالی که همیشه از ما پرسیده می‌شود این است که زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل چقدر است؟ چقدر طول می‌کشد تا وقتی من مطلب جدیدی در سایتم منتشر می‌کنم، گوگل از وجود آن آگاه شود؟

پاسخ کلی این است که بستگی دارد. زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. به طور کلی، هر چقدر نرخ به روز رسانی سایت شما بیش تر باشد، گوگل سریع تر و بیش تر به سایت شما سر می‌زند.

برای این که با پارامترهای تاثیر گذار بر سرعت ایندکس شدن مطالب در گوگل آشنا شوید و سرعت ایندکس سایت تان را چندین برابر کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتما مقاله زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل و مقاله افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل را ببینید.

تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل برای سایت من چقدر است؟

طبیعی است که بخواهید بدانید تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل برای سایت تان چقدر است. شما باید بدانید گوگل چه تعداد از صفحات سایت شما را خوانده و ذخیره کرده است. در بعضی از مواقع پایین بودن بیش از حد این عدد، نشان دهنده وجود یک مشکل در سایت است.

این نوشته را هم حتما بخوانید  ثبت سایت در گوگل وبمستر - آموزش ثبت سایت در گوگل

برای محاسبه تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل می‌توانید از ابزار گوگل سرچ کنسول استفاده کنید. این ابزار یک ابزار رایگان است. توسط گوگل معرفی شده است و توسعه‌یافته است.

این ابزار ابتدا با نام گوگل وبمستر تولز منتشر شد. سپس به گوگل سرچ کنسول تغییر نام پیدا کرد. در واقع گوگل با این تغییر نام می‌خواست بگوید گوگل وبمستر ابزاری برای صرفا استفاده وب مستر‌ها نیست. هر کسی بدون دانش خاصی می‌تواند از این ابزار استفاده کند.

با این حال بسیاری از مردم همچنان این ابزار را به نام گوگل وبمستر می‌شناسند.

 اگر با ابزار گوگل وبمستر آشنایی ندارید، مقاله گوگل وبمستر چیست را ببینید.

راه‌اندازی گوگل سرچ کنسول

در صورتی که تا به حال از این ابزار استفاده نکرده اید، باید ابتدا آن را روی سایت تان راه اندازی کنید. برای این کار مقاله چگونگی اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل را ببینید. در این مقاله به صورت قدم به قدم فرآیند اتصال سایت به گوگل وبمستر تولز را شرح داده ایم.

علاوه بر این کتاب رایگانی را در اختیارتان قرار می‌دهیم. این کتاب بر اساس آخرین تغییرات گوگل سرچ کنسول تهیه شده است. شما با این کتاب هر آنچه برای نصب سرچ کنسول لازم است بدانید را در اختیار خواهید داشت.

برای دریافت رایگان کتاب ایمیل خود را در باکس زیر وارد کنید.

آموزش راه اندازی وب مستر

کتاب راهنمای راه‌اندازی گوگل وبمستر روی سایت


همین الان به رایگان این کتاب دریافت کنید.

گوگل وبمستر ابزاری عالی برای اندازه گیری سئو سایت تان و بررسی ترافیک ورودی سایت تان از گوگل است. 
همین امروز با صرف ۱۰ دقیقه زمان، گوگل وبمستر را روی سایت تان راه‌اندازی کنید.

همچنین برای آشنایی کامل با امکانات این ابزار می‌توانید آموزش تصویری گوگل وبمستر را ببینید. در این آموزش که بالغ بر ۳ ساعت ویدئو است به صورت تصویری و گام به گام، تمامی بخش‌های گوگل وبمستر تولز را آموزش داده ایم.

تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل

پس از نصب و راه اندازی گوگل وبمستر تولز، می‌توانید تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل را برای سایت خود شناسایی کنید. برای این کار کافی است مسیر زیر را دنبال کنید.

 • وارد گوگل وبمستر شوید
 • در نوار سمت چپ در قسمت index وارد قسمت coverage شوید.
 • در این قسمت نموداری را مشاهده می‌کنید. عددی که valid نشان می‌دهد، نشان دهنده تعداد صفحات ایندکس شده سایت شما است.
این نوشته را هم حتما بخوانید  لینک بیلدینگ از نگاهی دیگر

در این قسمت می‌توانید علاوه بر مشاهده تعداد صفحات ایندکس شده، صفحاتی که دچار خرابی شده‌اند را نیز مشاهده کنید. در نتیجه در اسرع وقت به حل آن‌ها بپردازید.

بسیار مهم است که به صورت منظم این بخش را تحت نظر داشته باشید. با این کار به محض وقوع خرابی در سایت، می‌توانید آن را شناسایی کنید و نسبت به حل آن اقدام نمایید.

در آموزش تصویری گوگل وبمستر به صورت مفصل در مورد این نمودار و بخش های دیگر گوگل وبمستر تولز صحبت کرده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم حتما این آموزش را ببینید و نکات مطرح شده در آن را روی سایت خود پیاده سازی کنید.

آموزش تصویری گوگل وبمستر

دلیل ایندکس نشدن مطالب در گوگل چیست؟

بارها شده است که مشتریان ما با دیدن عدد مربوط به تعداد صفحات ایندکس شده در سایت شوکه شده اند. در حالی که فکر می‌کرده اند که باید این عدد مقدار بالایی باشد، متوجه می‌شوند که گوگل بخش زیادی از صفحات سایت آن‌ها را ایندکس نکرده است.

یکی از رایج ترین دلایل ایندکس نشدن مطالب در گوگل ، محتوای تکراری و کپی شده از دیگر سایت ها می‌باشد. زمانی که شما محتوایی را از سایت دیگری در سایت خود درج می‌کنید، گوگل قبلا محتوای اصلی را ایندکس کرده است. بنابراین می‌فهمد که محتوای منتشر شده توسط سایت شما یک محتوای تکراری است. بنابراین نیازی به ایندکس کردن آن نیست.

البته این موضوع فقط یکی از دلایل موجود است. برای آشنایی با دلایل بیش تر مقاله ایندکس نشدن مطالب در گوگل را ببینید.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
5 پاسخ
 1. محمد
  محمد says:

  سلام
  روزانه چند تا صفحه از یک سایت رو باید توی گوگل ایندکس کنیم؟۱ صفحه کافیه یا تعداد بیشتری لازمه؟

  پاسخ
  • لرن مارکتینگ
   لرن مارکتینگ says:

   سلام

   کاملا بستگی به نرخ آپدیت شدن سایت تون داره. اگر فرض کنیم روزانه ۳ محتوای جدید روی سایت تون قرار می‌گیره، شما باید روزانه ۳ بار و هر کدوم از اون صفحات رو در گوگل ایندکس کنید.
   اگر روزانه فقط یک پست جدید در سایت تون درج میشه، شما فقط کافی است همون ۱ پست رو ایندکس کنید.

   موفق و پیروز باشید

   پاسخ
 2. حسامی
  حسامی says:

  سلام وقتتون بخیر
  برای سایت من ۲۵۰۰ صفحه در نتیجه جستجوی گوگل نمایش داده می شود که خیلی زیاد هست و خیلی از لینک ها اشتباه هستند. چرا این اتفاق افتاده و چه جوری میتونم اصلاحش کنم؟

  پاسخ
  • لرن مارکتینگ
   لرن مارکتینگ says:

   سلام

   دلایل زیادی می‌تونه داشته باشه.به صورت معمول اکثر سیستم های مدیریت محتوا، از چندین لینک برای دسترسی به یک محتوا استفاده می‌کنند.
   برای مثال برای یک مقاله‌ی خاص ۴ نوع لینک برای دسترسی وجود داره که اگر در کل تعداد مقالات ضرب کنید، ۴ برابر تعداد واقعی به شما نمایش داده میشه. برای حل این مشکل باید از لینک های canonical استفاده کنید.

   علاوه بر اون بحث امنیت سایت و افزونه های مخرب هم هستند. یک اتفاق دیگه‌ای که زیاد پیش می افته این هست که یک افزونه شروع به تولید لینک می‌کنه و حجم لینک سایت شما خیلی بیش تر از مقدار واقعی اش میشه.

   موفق و پیروز باشید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *