شناسایی صفحات بی کیفیت در گوگل پاندا - جریمه نشدن در گوگل

شناسایی صفحات بی کیفیت توسط گوگل پاندا

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

بسیاری از سایت قربانی الگوریتم گوگل پاندا می‌شوند. خیلی از آن‌ها در آستانه‌ی جریمه شدن توسط گوگل هستند. سایت هایی که کیفیت صفحات و پست های آن‌ها پایین است، احتمال دارد که توسط الگوریتم پاندای گوگل جریمه شوند.

در این مقاله قصد داریم که بگوییم الگوریتم پاندای گوگل چیست و چطور کار می‌کند. همچنین راه هایی را برای بهبود کیفیت صفحات سایت تان به شما می‌گوییم.

الگوریتم گوگل پاندا چه سایت هایی را جریمه می کند؟

هدف کلی الگوریتم گوگل پاندا حذف سایت هایی از لیست نتایج جستجوست که کیفیت پایینی دارند. هر چقدر نسب صفحات بی کیفیت نسبت به کل سایت بیش تر باشد، در مجموع احتمال بیش تری برای جریمه شدن توسط گوگل پاندا را خواهد داشت.

بنابراین شما برای جریمه نشدن توسط گوگل پاندا، باید صفحات بی کیفیت خود را اصلاح کنید. شما می توانید مشکلات صفحات با کیفیت پایین را با دو راه حل کنید:

بهبود صفحات بی کیفیت

شما می‌توانید محتوا و کیفیت این صفحات را بهبود دهید. این کار، به معنای اضافه کردن محتوای خوب و عالی به نوشته های پیشین تان است،

این موضوع برای اغلب سایت ها به این معنی است که تبلیغات زیادی در صفحه نداشته باشند. همچنین سایت های قدیمی تر لازم است که رابط کاربری و UX خود را بهبود ببخشند.

حذف صفحات بی کیفیت

راه حل دیگر برای حل مشکل صفحات بی کیفیت و جریمه نشدن توسط گوگل پاندا، حذف صفحات بی کیفیت است.

همچنین می‌توانید دسترسی گوگل و سایر موتورهای جستجو را به این صفحات محدود کنید. برای این کار مقاله آموزش جامع فایل robots.txt و بهینه سازی فایل وردپرس robots.txt را ببینید.

این نوشته را هم حتما بخوانید  کمپین بازاریابی فیلم اتفاقات ماوراء الطبیعه

شناسایی صفحات بی کیفیت

قبل از این که شما تصمیم بگیرید که صفحات بی کیفیت خود را بهبود دهید و یا حذف کنید، باید بدانید که از کجا شروع کنید.

بهترین راه برای شناسایی صفحاتی که نیاز به اصلاح دارند، بررسی بازدید آن‌هاست. شما باید به صفحاتی که در سایت شما بازدید خیلی کمی دارند یا نرخ خروج آن‌ها بسیار بالاست، را شناسایی کنید. این صفحات، صفحاتی هستند که سایت شما در آن‌ها رتبه خوبی ندارد. به علاوه بهره ای هم برای سایت شما ندارند، چون مخاطبان بلافاصله پس از ورود به آن‌ها، آن را ترک می‌کنند.

البته توجه داشته باشید که همیشه نرخ پرش بالا به معنای بی کیفیت بودن صفحه نیست. در خیلی از اوقات، صفحه شما این قدر مناسب و خوب است که مخاطب پاسخ سوال خود را به صورت کامل گرفته است. بنابراین نیازی به کار دیگری نداشته است و از سایت شما خارج شده است.

بهبود صفحه یا حذف آن؟

هنگامی که شما صفحات بی کیفیت سایت خود را شناسایی کردید، باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید آن ها را بهبود ببخشید یا آن ها را حذف کنید

به طور معمول، افراد سیاست مختلطی از هر دو روش را پیش می‌گیرند. به صورت کلی می‌توانیم بگوییم که اگر صفحه ای که شما قصد ویرایش یا حذف آن را دارید، در رابطه با کلمه کلیدی هدف شماست، باید آن را بهبود دهید.

اگر این صفحه کلمه کلیدی خاصی را هدف قرار نمی دهد، بهتر است که خیلی ساده خودتان را از شر آن‌ها خلاص کنید و آن ها را حذف کنید.

این نوشته را هم حتما بخوانید  ثبت سایت در گوگل وبمستر - آموزش ثبت سایت در گوگل

شما معمولا چه روشی را در پیش می گیرید؟ حذف یا بهبود؟ خوشحال می‌شویم که روش خود به همراه دلیلی که آن را پیش می‌گیرید را با ما در میان بگذارید.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *