لینک بیلدینگ و سئو

برند سازی، لینک بیلدینگ و سئو

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

لینک بیلدینگ و سئو دو موضوع در هم تنیده اند. اگر می‌خواهید سایت تان برای یک کلمه کلیدی پر رقابت در نتایج اول قرار بگیرد، قطعا به بک لینک نیاز خواهید داشت (برای آشنایی با سئو مقاله سئو با بازاریابی موتورهای جستجو چیست را ببینید).

بک لینک سازی يكی از اركان مهم سئو در سال های اخیر بوده است. معمولا تکنیک های مختلفی توسط افراد برای بک لینک بیلدینگ و سئو ایجاد می‌شود. برای مثال نظر دادن در سایت های دیگر و دریافت بک لینک از این طریق. یا ثبت سایت در دایرکتوری ها و …. رویکرد گوگل در مواجهه با این تکنیک ها همیشه یک چیز بوده است! جلوگیری از آن‌ها.

وقتی گوگل فهمیده است که افراد با خریدن بک لینک دارند سعی می‌کنند در نتایج اول ظاهر شوند، الگوریتم خود را تغییر داده است. تغییر الگوریتم به گونه ای بوده است که گوگل بتواند لینک های تقلبی و خریداری شده را شناسایی کند تا به آن‌ها امتیازی ندهد. از طرفی لینک های طبیعی و مرتبط و درست، باید بدون تاثیر باقی بمانند.

پس چه کار باید کرد؟ می خواهیم سایت مان در کلمه کلیدی اول باشد ولی گوگل تمامی راه های لینک بیلدینگ و بک لینک سازی را بسته است! در این مقاله با ما همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

برند سازی جای لینک بیلدینگ و سئو را گرفته است

به جای تکیه بر روش های لینک بیلدینگ و سئو، شما باید وقت خود را صرف بهبود محصولات و خدمات خود کنید. اگر محصول و خدمت شما واقعا عالی نیست پس حقیقتا نباید در لیست نتایج اول گوگل ظاهر شود.

این نوشته را هم حتما بخوانید  ۳ ‌راه برای بالا بردن رتبه‌ی کلید واژه‌های برند شده‌‌ی شما

توصیه ما به شما تغییر نگاه تان به سئو است. برای سئو شما باید عالی باشید. تکنیک ها دیگر وجود ندارند و مرده اند. بنابراین به جای صرف وقت برای تکنیک ها، تمرکز خود را روی خدمات و محصولات خود قرار دهید.

اگر محصول شما عالی باشد، مطمئن باشید که مردم به صورت خودجوش درباره ان خواهند نوشت. در شبکه های اجتماعی،‌ در وبلاگ ها و در صحبت های خود آن را معرفی خواهند کرد. اگر شما برند باشید، لینک سازی به صورت خودکار برای شما اتفاق خواهد افتاد.

بازاریابی محتوایی - لینک بیلدینگ و سئو

بازاریابی محتوایی بدون برند سازی …

مانند هواپیمای بدون بال است! پرواز نخواهد کرد.

شما می توانید بهترین صندلی های هواپیما را داشته باشید اما اگر موتورها و بال های هواپیما وجود نداشته باشد، نمی‌توانید پرواز کنید.

خیلی از افراد فکر می‌کنند که در سئو بهترین محتوا رتبه اول را خواهد داشت. مطمئن باشید که این طور نیست! فکر می‌کنید الگوریتم های گوگل این قدر ساده هستند؟ محتوای بهتر آن گاه رتبه بهتر؟ مثل بک لینک سازی. لینک بیش تر یعنی رتبه بهتر؟

همان طور که برای شما واضح است که لینک بیش تر الزاما منجر به رنک بهتر نمی شود، باید بدانید که الزاما محتوای بهتر منجر به رتبه بهتر نمی شود. همان طور که گوگل جلوی روش ها و تکنیک های بک لینک سازی را گرفته است، جلوی قضاوت فقط بر اساس محتوا را نیز گرفته است.

سئو و گوگل روز به روز از تکنیک ها به سمت بازاریابی و مارکتینگ حرکت می‌کنند. وظیفه آن ها این است که بهترین محصول را پیشنهاد کنند. بنابراین اگر محصول شما خوب نباشد ولی محتوایی که برای آن نوشته اید،‌ عالی باشد شما هواپیمای بدون بال هستید.

این نوشته را هم حتما بخوانید  کمپین تبلیغاتی چیست؟ ۴ توصیه برای مدیریت بهتر یک کمپین تبلیغاتی

به همین دلیل است که بازاریابی محتوایی بدون برند سازی اصلا معنایی ندارد. برند شما باید معتبر باشد. آن وقت است که محتوای خوب به شما کمک می‌کند تا در صدر نتایج جستجو قرار بگیرید.

اگر می‌خواهید در سئو موفق باشید باید برند سازی را به عنوان یک فعالیت اصلی خود در نظر بگیرید. تکنیک ها دیگر کاربرد ندارند و برای برنده شدن در سئو باید روی خلق یک برند منحصر به فرد کار کنید.

شما برای برند سازی چه اقداماتی انجام می‌دهید؟ آن ها را با ما به اشتراک بگذارید.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *