زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل

زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل چقدر است؟ این یکی از رایج ترین سوالاتی است که از ما پرسیده می‌شود. اگر من مقاله جدیدی منتشر کنم چقدر طول می‌کشد تا آن مقاله در گوگل ایندکس شود؟ در این مقاله می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل چقدر است.

ایندکس شدن در گوگل چیست؟

قبل از این که بخواهیم بگوییم که زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل چقدر است ابتدا اجازه دهید که اصلا بگوییم ایندکس شدن در گوگل چیست؟

مفهوم ایندکس شدن در گوگل یعنی این که گوگل از یک صفحه از سایت شما بازدید کند و اطلاعات آن صفحه را در پایگاه های داده خود ذخیره سازی کند. زمانی که این اتفاق بیفتد، گوگل می‌تواند اگر کاربری در جستجوی اطلاعاتی بود که در مقاله شما راجع به آن صحبت شده است،‌ سایت شما را به او پیشنهاد کند.

قبل از ایندکس شدن در گوگل عملا مقاله شما در نظر گوگل وجود ندارد و بنابراین نمی تواند آن را به جستجو کنندگان پیشنهاد کند. این موضوع اهمیت ایندکس شدن در گوگل و ایندکس شدن سریع در گوگل را نمایش می‌دهد. هر چقدر ایندکس مطالب در گوگل سریع تر اتفاق بیفتد، شما شانس بیش تری خواهید داشت که در صفحه نتایج جستجوی گوگل ظاهر شوید.

در تصویر زیر این فرآیند به صورت ساده با شکل نمایش داده شده است:

زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل -فرآیند ایندکس شدن در گوگل

برای اطلاعات بیش تر درباره ایندکس شدن در گوگل، حتما مقاله ایندکس مطالب در گوگل را ببینید.

تفاوت بین ایندکس شدن سایت و ایندکس شدن صفحه

باید بین مفهوم ایندکس شدن در گوگل و ایندکس مطالب در گوگل تفاوت قائل شد. بر اساس تفاوت بین دو این مفهوم، زمان ایندکس سایت در گوگل و زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل نیز با هم تفاوت خواهند داشت.

اصطلاح ایندکس شدن در گوگل در حالت کلی به معنای ایندکس شدن سایت شما در گوگل است. به این مفهوم که گوگل از وجود سایت شما آگاه باشد. این موضوع برای سایت هایی که به تازگی شروع به کار می‌کنند، بسیار مهم است.

تا قبل از ایندکس شدن در گوگل، عملا سایت شما از لحاظ گوگل وجود ندارد. بنابراین گوگل اصلا برنامه ای برای سر زدن به سایت شما و آگاهی از مقالات و صفحات جدید نخواهد داشت. برای حل این مشکل می‌توانید خودتان سایت تان را در گوگل ثبت کنید. با این کار شما رسما وجود سایت تان را به گوگل معرفی می‌کنید.

این نوشته را هم حتما بخوانید  آموزش گوگل کنسول - بخش ترافیک جستجو در گوگل کنسول

ابزاری که از طریق آن می‌توانید سایت خود را در گوگل ثبت کنید، گوگل وبمستر تولز نام دارد (اگر با این ابزار آشنایی ندارید، حتما مقاله گوگل وبمستر چیست را ببینید). فرآیند ثبت سایت در گوگل ساده است و با صرف زمان ۱۰ دقیقه می‌توانید این کار را انجام دهید. برای آشنایی با چگونگی ثبت سایت در گوگل، آموزش ثبت سایت در گوگل را ببینید.

همجنین می‌توانید با دانلود رایگان راهنمای زیر، در ۱۰ دقیقه سایت تان را در گوگل ثبت کنید.

آموزش راه اندازی وب مستر

کتاب راهنمای راه‌اندازی گوگل وبمستر روی سایت


همین الان به رایگان این کتاب دریافت کنید.

گوگل وبمستر ابزاری عالی برای اندازه گیری سئو سایت تان و بررسی ترافیک ورودی سایت تان از گوگل است. 
همین امروز با صرف ۱۰ دقیقه زمان، گوگل وبمستر را روی سایت تان راه‌اندازی کنید.

در مقابل، ایندکس نشدن مطالب در گوگل به این معناست که گوگل از وجود سایت شما خبر دارد ولی هنوز سرکشی مجدد انجام نشده است. گوگل به صورت مرتب از سایت هایی که می شناسد، بازدید می‌کند. هدف این بازدید این است که مطالب، تصاویر و صفحات جدیدی که در این سایت ها اضافه شده است را شناسایی کند.

بنابراین زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل به این معناست که از زمانی که شما یک صفحه جدید را در سایت تان منتشر می‌کنید تا زمانی که گوگل در بازدید بعدی خود، آن را شناسایی و ذخیره می‌کند، چقدر طول می‌کشد.

زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل چقدر است؟

حالا که در مورد مفهوم ایندکس شدن در گوگل و تفاوت بین ایندکس شدن سایت و ایندکس شدن مطالب در گوگل صحبت کردیم، می‌خواهیم به این سوال اساسی پاسخ دهیم که زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل چقدر است؟

این نوشته را هم حتما بخوانید  ایندکس دستی مطالب در گوگل

این زمان بسیار متغیر است و برای سایت های مختلف، زمان های متفاوتی مورد نیاز است. به طور معمول بین ۴ روز تا ۶ ماه طول می‌کشد تا صفحه جدیدی که در سایت تان اضافه کرده‌اید، در گوگل ایندکس شود. (البته به طور معمول! سایت های با ترافیک خیلی بالا به صورت مرتب توسط گوگل مانیتور می‌شوند. زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل برای این سایت ها چیزی در حد دقیقه است).

عوامل زیادی بر زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل تاثیر می‌گذارند. از جمله قدرت دامنه سایت. اصطلاح domain authority یا قدرت دامنه سایت، نشان دهنده میزان کیفیت سایت شما در برابر سایر وب سایت هاست.

این پارامتر وابسته به عوامل زیادی است. از جمله

 • تعداد لینک هایی که از سایت های دیگر وارد سایت شما می‌شوند
 • قدرت دامنه هر کدام از این لینک ها
 • ترافیک فعلی سایت شما و میزان بازدید سایت تان
 • کیفیت محتوا و مطالب سایت تان

هر چقدر قدرت دامنه شما بالاتر باشد، گوگل در زمان هایی سریع تر به سایت شما سر می‌زند. بنابراین زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل برای سایت شما کاهش پیدا می‌کند. مطالب شما سریع تر ایندکس می‌شوند و سریع تر در نتایج جستجوی گوگل ظاهر می‌شوید.

۲ راه برای افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل

برای کاهش زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل و افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل، کارهای زیر را انجام دهید.

۱) سایت مپ سایت خود را در گوگل وبمستر ثبت کنید.

سایت مپ یا نقشه سایت فایلی است که لینک تمامی صفحات، تصاویر و ویدئوهای شما در آن نوشته شده است. بنابراین گوگل با بررسی این سایت می‌توانید به سادگی بفهمد که چه محتویات جدیدی در سایت شما اضافه شده است. افزودن نقشه سایت به گوگل وبمستر، باعث افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل می‌شود.

اگر تا به حال از وبمستر تولز استفاده نکرده اید، پیشنهاد می‌کنیم آموزش تصویری گوگل وبمستر را ببینید. در این آموزش چگونگی ثبت سایت در گوگل، اضافه کردن نقشه سایت به گوگل وبمستر و بسیاری مفاهیم دیگر را به شما آموزش می‌دهیم.

این نوشته را هم حتما بخوانید  آموزش کامل گوگل وبمستر تولز

در صورتی که می‌خواهید همین الان سایت تان را به گوگل وصل کنید، دو ویدئوی زیر را ببینید:

آموزش ثبت سایت در گوگل وبمستر – بخش اول

آموزش ثبت سایت در گوگل وبمستر – بخش دوم

 

برای اطلاعات بیش تر و یادگیری نحوه اضافه کردن نقشه سایت در گوگل وبمستر، آموزش تصویری گوگل وبمستر را ببینید.

آموزش تصویری گوگل وبمستر

 ۲)‌ از محتویات قدیمی تان به محتویات جدیدتان لینک دهید

یکی از بهترین راه ها برای افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل، دادن لینک از محتویات قدیمی به محتویات جدید است. با این کار گوگل خیلی سریع تر متوجه وجود محتوای جدید در سایت شما خواهد شد. این کار باعث ایندکس شدن سریع در گوگل برای صفحات جدید سایت شما می‌شود.

برای آگاهی از راه های بیش تر برای ایندکس شدن سریع در گوگل، مقاله افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل را ببینید.

زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل را به ۰ برسانید

روشی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل را به صفر برسانید. در این روش شما مستقیما از گوگل درخواست می‌کنید که از صفحه جدید سایت شما بازدید کند. با این کار ربات گوگل از صفحه جدید شما بازدید کرده و محتویات آن را ایندکس می‌کند.

برای پیاده سازی این روش باید، گوگل وبمستر را روی سایت تان فعال کنید. برای اطلاعات بیش تر در مورد ثبت سایت در گوگل وبمستر و درخواست از گوگل برای ایندکس صفحه جدید، آموزش تصویری گوگل وبمستر را ببینید.

امیدواریم خواندن این مقاله به شما کمک کرده باشد تا نسبت به زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل ، آگاهی پیدا کرده باشید. اگر شما نیز راه هایی برای کاهش زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل می‌دانید، آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
1 پاسخ
 1. سارا
  سارا says:

  ممنون از مطالب خوبتون.
  من برای ایندکس کردن محتوای صفحه ام از مطالب شما استفاده کردم چون در زمینه مشاوره انجام پایان نامه فعالیت میکنم و بسیار مهم هست که مطالب با سرعت ایندکس بشن از اونجایی که مطالب اموزشی در سایت ما برای دانشجویان بسیار مفید هست تمایل داریم زودتر این عزیزان بتوانند از سایت ما استفاده کنند

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *