چگونگی اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل

چگونگی اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

در این مقاله قصد داریم چگونگی اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل را برایتان توضیح دهیم. با استفاده از این راهنما می‌توانید خیلی راحت سایت تان را به کنسول جستجوی گوگل وصل کنید و از امکانات آن استفاده کنید

کنسول جستجوی گوگل چیست؟

کنسول جستجوی گوگل یا سرچ کنسول که قبلا به نام گوگل وبمستر تولز شناخته می‌شد، ابزاری است که به وسیله‌ی آن می‌توانید وضعیت ترافیک ورودی سایت تان از گوگل را بررسی کنید. در کنار این قابلیت، ویژگی‌های دیگری در کنسول جستجوی گوگل نیز وجود دارند.

برای مثال اطلاع رسانی به شما در صورت بروز خرابی در سایت، هک شدن سایت، چگونگی نمایش سایت در صفحه نتایج جستجوی گوگل و …. اگر با گوگل وبمستر تولز آشنایی ندارید، حتما ابتدا مقاله گوگل وبمستر چیست را بخوانید. سپس به این مقاله بازگردید.

چگونگی اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل

برای اتصال سایت تان به کنسول جستجوی گوگل کافی است که یک اکانت ایمیل گوگل داشته باشید. با استفاده از جیمیل تان می‌توانید سایت تان را در کنسول جستجوی گوگل ثبت کنید (اگر با کنسول جستجوی گوگل یا گوگل وبمستر آشنایی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله گوگل وبمستر چیست را ببینید)

برای اتصال سایت تان به کنسول جستجوی گوگل وارد آدرس زیر شوید:

https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=en

در این آدرس تصویری مشابه شکل زیر را مشاهده می‌کنید.

چگونگی اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل - ورود به کنسول جستجوی گوگل

پس از آن روی دکمه sign in کلیک کنید. صفحه ای مشابه تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود.

چگونگی اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل - ورود به جیمیل

در این صفحه باید با استفاده از اکانت جیمیل خود وارد شوید. پس از ورود اطلاعات، به داشبورد گوگل سرچ کنسول وارد می‌شوید.

این نوشته را هم حتما بخوانید  تاثیر هاست بر سئو

تصویری مشابه شکل زیر را خواهید دید. البته با توجه به این که شما اولین بار است که وارد گوگل سرچ کنسول می‌شوید، سایتی نخواهید داشت و لیست زیرین خالی خواهد بود.

چگونگی اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل - صفحه اول کنسول جستجوی گوگل

برای اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل روی دکمه قرمز بالای صفحه به نام add a property کلیک کنید. پنجره ای مشابه شکل زیر نمایش داده می‌شود که باید در آن آدرس سایت تان را وارد کنید.

چگونگی اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل - افزودن آدرس سایت

آدرس سایت تان را در این بخش وارد کنید و روی گزینه add کلیک کنید. امیدواریم تا به این جا چگونگی اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل را متوجه شده باشید. در قدم بعدی باید مالکیت سایت را به گوگل اثبات کنیم.

با توجه به این که گوگل اطلاعات مربوط به جستجوی سایت را فقط در اختیار مالک سایت قرار می‌دهد، ما باید نشان دهیم که مالک وب سایت هستیم.

اثبات مالکیت سایت به کنسول جستجوی گوگل

پس از وارد کردن آدرس سایت تان در کنسول جستجوی گوگل، باید به گوگل اثبات کنید که مالک سایت هستید. با وارد کردن آدرس سایت و زدن دکمه اضافه شدن، وارد صفحه زیر می شوید.

چگونگی اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل - اثبات مالکیت سایتدر این صفحه گوگل از شما می‌خواهد که یک فایل را روی هاست تان بارگزاری نمایید تا مطمئن شود که شما به هاست سایت دسترسی دارید. به این طریق به گوگل اثبات می‌شود که شما مالک سایت هستید.

فایل مربوطه را از همین بخش دانلود کنید و در پوشه اصلی سایت تان قرار دهید. این فایل باید در آدرس نوشته شده در خط سوم قابل دسترسی باشد. پس از این کار سایت تان به کنسول جستجوی گوگل اضافه شده است.

این نوشته را هم حتما بخوانید  آموزش گوگل وبمستر جدید

آموزش تصویری کامل کنسول جستجوی گوگل

به شما تبریک می‌گوییم که سایت تان را به گوگل وصل کرده اید. کنسول جستجوی گوگل اطلاعات زیادی را درباره وب سایت تان در اختیار شما قرار می‌دهد. با استفاده از آن می‌توانید دقیقا بفهمید که چه افرادی با چه کلیدواژه هایی وارد سایت شما می‌شوند. همچنین مشکلات و خرابی های سایت تان را به اطلاع تان می‌رساند.

برای آموزش کامل گوگل وبمستر تولز، پیشنهاد می‌کنیم آموزش تصویری گوگل وبمستر را ببینید. در این آموزش تمامی بخش های گوگل سرچ کنسول به صورت کامل توضیح داده شده اند. آموزش به صورت کاملا عملی و قدم به قدم بوده و تمامی مراحل روی یک وب سایت نمونه پیاده سازی می‌شوند.

آموزش تصویری گوگل وبمستر

امیدواریم که توانسته باشید که سایت تان را به کنسول جستجوی گوگل وصل کنید. اگر هر گونه سوالی در مورد چگونگی اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل دارید، می‌توانید در بخش نظرات از ما بپرسید.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *