تاثیر هاست بر سئو

تاثیر هاست بر سئو

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

افراد بسیاری به اهمیت تاثیر هاست بر سئو آگاه نیستند و به آن توجهی ندارند. آن‌ها هزینه های بسیار بالایی برای سئو انجام می‌دهند در حالی که نمی‌دانند هاستینگ بد سایت آن‌ها چه ضرری را متوجه آن‌ها می‌کند.

در این مقاله در مورد تاثیر هاست بر سئو صحبت خواهیم کرد و به صورت کاملا دقیق به شما خواهیم گفت که هاستینگ نامناسب تحت چه عواملی و به چه صوپرتی روی رتبه شما در گوگل تاثیر می‌گذارد.

تاثیر هاست بر سئو

وقوع خرابی (DownTime) در هاست و تاثیر خرابی بر سئو:

 بروز خرابی (DownTime) در وبسایت شما می‌تواند لطمه ی بسیار بزرگی به سئو شما و جایگاه شما در موتورهای جستجو بزند.

فرض کنید که سرویس ارائه دهنده هاست شما بخواهد عملیات بک آپ گیری، انتقال سرور و یا کار دیگری را انجام دهد و سایت شما مدتی از دسترس خارج شود. در این حالت، افرادی که وارد سایت شما می‌شوند با صفحه ۴۰۴ مواجه می‌شوند که نمایش دهنده این است که سایت شما در دسترس نیست.

این تجربه و این رخداد روی سابقه سایت شما تاثیر می‌گذارد و باعث می‌شود که گوگل در جستجوهای بعدی سایت شما را نشان ندهد.

خوشبختانه گوگل به صورت مرتب لینک های سایت شما را بررسی می‌کند و پس از برطرف شدن مشکل از حل مشکل آگاه می‌شود. ولی این اتفاق ممکن است یک روز تا یک هفته طول بکشد.

یک شرکت هاستینگ خوب عملیات لازم را در زمان های مناسب (معمولا نیمه شب ها) و به صورتی انجام می‌دهد که کمترین خرابی برای سایت اتفاق بیفتد. بنابراین انتخاب یک هاست مناسب می‌تواند این مشکل را تا حد زیادی رفع کند.

این نوشته را هم حتما بخوانید  اصول اولیه دیجیتال مارکتینگ

تاثیراتی فراتر از یک روز با خرابی هاستینگ

شاید فکر کنید خرابی نیم روزه یا یک روزه فقط ضرر یک روز را برای شما خواهد داشت اما اشتباه می‌کنید.

با خرابی یک روزه سایت شما، گوگل ترجیح خود را برای نمایش سایت شما در بین لیست نتایج جستجو تغییر می‌دهد و علاقه کمتری به نمایش سایت شما خواهد داشت.

برای یکی از مشتریان ما این اتفاق افتاد و ما دیدیم که دو صفحه سایت در طی هفته‌ی بعد از رتبه بندی حذف شدند. این دو لینک که در روز ده ها بازدید کننده و مشتری را به سایت مذکور هدایت می‌کرد به خاطر خرابی سایت از لیست نتایج حذف شد!

باز هم خوشبختانه این مشکل یک مشکل موقت است و گوگل پس از یک هفته مجددا سایت و دو لینک مربوطه را در لیست نتایج خود نشان می‌داد. اما می‌خواهیم به شما بگوییم که یک خرابی نیم روزه باعث وقوع مشکل تا یک هفته پس از آن شد.

بنابراین باز هم به شما توصیه می‌کنیم که با یک شرکت هاستینگ معتبر کار کنید.

تاثیر سرعت هاست روی سرعت سایت شما و تاثیر سرعت سایت روی سئو

اگر شرکت ارائه دهنده هاست شما، سایت شما را روی سروری قرار داده باشد که سایت های زیادی روی آن هستند و ترافیک بالایی نیز دارند، عملا سرور زمان زیادی را درگیر پردازش سایر وب سایت ها و درخواست های مربوط به آن‌ها می‌باشد.

بنابراین شما عملا با دیگر سایت ها برای کسب منابع سرور رقابت می‌کنید. ترافیک آن‌ها باعث کاهش سرعت سایت شما شده که این موضوع نیز به سئو شما لطمه می‌زند.

این نوشته را هم حتما بخوانید  بهینه سازی سئو تصاویر با استفاده از صفت‌های alt , title

یک شرکت هاستینگ مناسب، سرور خود را به گونه ای تنظیم می‌کند که در نقطه بالای ترافیک نیز منابع کافی برای سرویس دهی به تمامی سایت ها وجود داشته باشد و بنابراین از بروز رقابت بین سایت ها بر سر منابع سرور جلوگیری می‌کند.

بنابراین انتخاب یک هاستیگ مناسب روی سرعت سایت شما تاثیر خواهد گذاشت که خود این موضوع باعث بهبود رتبه سایت شما در گوگل و سایر موتورهای جستجو می‌شود.

البته عوامل زیاد دیگری هم بر سرعت سایت شما تاثیر دارند که برای آشنایی با آن‌ها پیشنهاد می‌کنیم آموزش های زیر را ببینید.

https://learn-marketing.ir/product/increase-speed-for-wordpress-website

https://learn-marketing.ir/product/speed-up-your-website

 

 

جمع بندی تاثیر هاست بر سئو

انتخاب یک شرکت بد هاستینگ که مدام با خرابی و قطعی سایت مواجه می‌شود می‌تواند اثری مرگ بار روی سئوی شما داشته باشد و تمامی هزینه ها و زمان های صرف شده برای بهبود سئو را از بین ببرد.

بنابراین حالا که با تاثیر هاست بر سئو آشنا شده اید، حتما در انتخاب هاست مناسب دقت کنید.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *