کنسول جستجوی گوگل: فهرست گوگل

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

این در حال حاضر پست سوم در سری Google Console ما است . ما در مورد بخش ظاهر جستجو و بخش ترافیک جستجو در کنسول جستجوی گوگل نوشته شده است.  بنابراین اگر شما در اینجا پرش کردید و می خواهید از ابتدا شروع کنید، ابتدا این پست ها را بخوانید.  امروز ما به بخش فهرست گوگل می رویم، که بدیهی است به شما در درک اینکه چگونه وبسایت شما در Google معرفی می شود، به شما نشان می دهد.

وضعیت فهرست

وضعیت فهرست به شما نشان می دهد که کدام URL های وب سایت شما پیدا شده اند و به فهرست گوگل اضافه شده اند:

001

این می تواند به شما یک ایده خوب را در مورد اینکه سایت شما در فهرست انجام می دهد، ارائه دهد. مثلا اگر این قطعه را می بینید، می دانید مسئله ای وجود دارد. اساسا هرگونه تغییر عمده و غیرمنتظره در این نمودار باید چیزی باشد که به آن نگاه می کنید.

در واقع، برگه «پیشرفته» به شما اطلاعات کمی را در مورد اینکه چگونه تمام صفحات نمایه شده شما تقسیم می شود، به شما نشان می دهد.

001

همانطور که می بینید، این نشان می دهد که تعداد صفحات شما توسط robots.txt شما نیز مسدود شده است.همچنین میتوانید ببینید که تعداد صفحات شما از فهرست حذف شده است، اما بیشتر در فصل بعدی.

چیز دیگری است که این نمودار روشن می کند. در تاریخ ۹ مارس سال گذشته (در خط “بروزرسانی”) Google Search Console دادههای خود را به طور جداگانه برای وبسایتهای HTTP و HTTPS نشان میدهد. این بدان معنی است که اگر از آن زمان سایتتان را از HTTP به HTTPS منتقل کردید، باید مجددا سایت خود را اضافه کنید، با استفاده از دکمه قرمز «اضافه کردن یک سایت». سپس، کل URL را از جمله قسمت HTTP یا HTTPS پر کنید:

001

تفسیر وضعیت فهرست

در هنگام چک کردن وضعیت فهرست خود، چندین چیز را باید همیشه دنبال کنید:

  • صفحات نمایه شده شما باید یک تعداد به طور پیوسته افزایش یابد.این به شما دو چیز را می گوید: گوگل می تواند سایت شما را فهرست کند و شما با اضافه کردن محتوا سایت خود را زنده نگه دارید.
  • قطره های ناگهانی در نمودار.این بدان معنی است که Google در دسترسی به (همه) وب سایت شما مشکل دارد. چیزی است که Google را مسدود میکند، این که آیا تغییرات txt یا یک سرور وجود دارد: شما باید به آن نگاه کنید! این نیز می تواند با ردیابی جداگانه HTTP و HTTPS که در بالا ذکر شد، انجام شود؛
  • ناگهانی (و غیر منتظره) ستاره در نمودار.این می تواند یک مسئله با محتوای تکراری (مانند www و non-www، کانون های اشتباه و غیره)، صفحات به صورت خودکار ایجاد شده یا حتی هک ها باشد.
این نوشته را هم حتما بخوانید  ۵ ابزار رایگان برای آنالیز وب سایت و تحلیل وب سایت

کلمات کلیدی محتوا

منطقه کلیدی محتوا به شما ایده بسیار خوبی از آنچه که کلمات کلیدی برای وب سایت شما مهم است، می دهد. وقتی بر روی آیتم منوی محتویات محتوا کلیک میکنید، به شما یک لیست خوب از کلمات کلیدی را در اختیار شما قرار می دهد:

001

این کلمات کلیدی در وب سایت شما توسط Google یافت می شود. این به این معنا نیست که شما برای این کلمات کلیدی رتبه بندی می کنید، فقط به این معنی است که کلمات کلیدی مربوط به سایت شما با توجه به Google است.شما همچنین می توانید این لیست را به ۲۰۰ مورد گسترش دهید، بنابراین به شما یک ایده بسیار وسیع داده می شود.

این در واقع به ما چند چیز در مورد سایت شما می گوید. این نشان می دهد که آنچه گوگل فکر می کند برای وب سایت شما مهم است. آیا این کار را با ایده های خودتان درباره وب سایت شما انجام می دهد؟ به عنوان مثال، اگر شما هر کلمه کلیدی را پیدا کنید که انتظار نداشتید، مانند «ویاگرا» یا «وام»، این بدان معنی است که سایت شما هک شده است. و در کنار آن، اگر انتظار دارید که هر کلید واژه ای که در این لیست پیدا نکنید، چند چیز را می توانید بررسی کنید:

  • txt شما، ممکن است صفحاتی را که حاوی کلمات کلیدی مورد انتظار هستند را مسدود کند؛
  • صفحه حاوی کلمه کلیدی ممکن است هنوز به اندازه کافی قدیمی نباشد، زیرا گوگل آن را خالی کرده است. گوگل کلیدی را که کلمات و کلمات معمولی را از این لیست در نظر می گیرند، حذف می کند.آنچه که آنها در نظر می گیرند، متضرر یا معمولی در هر سایت متفاوت است.
  • منابع مسدود شده
این نوشته را هم حتما بخوانید  ایندکس شدن در گوگل

علاوه بر این (۲۰۱۵ مارس ۱۱) به بخش فهرست گوگل مسدود شده منابع است. این گزارش به شما نشان می دهد که چگونه بسیاری از منابع شما برای Google مسدود شده اند:

001

این گزارش نشان می دهد که این منابع میزبان هستند. با کلیک بر روی میزبان شما را به یک صفحه دوم نشان می دهد که تمام فایل های مسدود شده در هر میزبان. باز هم، این گزارش نشان خواهد داد که چگونه تعداد صفحات در هر فایل تاثیر می گذارد. این فایل ها می توانند تصاویری است که در سایت شما استفاده می شود، اما همچنین فایل های CSS یا جاوا اسکریپت. در این گزارش دقیق، می توانید روی یک فایل کلیک کنید و تمام صفحاتی را که در آن ذکر شده است، مشاهده کنید و آخرین تاریخی که گوگل آن ها را شناسایی کرده است.

پس از پیدا کردن فایل های مسدود شده، می توانید از گزینه Fetch and Render برای مشاهده صفحه به عنوان Google استفاده کنید و تصمیمی بگیرید که آیا شما باید این حق را به درستی انجام دهید یا خیر. بسته به تاثیر فایل مسدود شده، البته. گوگل کنسول جستجو شما را در رفع بلوک robots.txt برای فایل های میزبانی شده در سایت های خود هدایت خواهد کرد. برای منابع مسدود شده با تأثیر بیشتر که در یک سایت شخص ثالث میزبانی می شوند، باید با صاحب آن میزبان / وبسایت تماس بگیرید و از آنها بخواهید بلوک را حذف کنند.همیشه از خود بپرسید که آیا واقعا برای اولین بار به این فایل نیاز دارید؟

حذف URL ها

این بخش از کنسول جستجوی گوگل به شما می دهد قدرت مورد انتظار: برای حذف URL ها از نتایج جستجو گوگل در مجموع. در واقع شما می توانید صفحات را از صفحه نتایج robots.txt خود در نتایج جستجو جلوگیری کنید. یا اگر می خواهید آن را بهتر کنید، می توانید آن را صفحه ای محافظت کنید.

با این حال، شما همچنین می توانید این را از کنسول Google Search به راحتی انجام دهید:

001

فقط URL خود را تایپ کنید و روی «ادامه» کلیک کنید. پنجره بعدی به شما سه گزینه برای حذف یک URL از نتایج جستجو میدهد.

این نوشته را هم حتما بخوانید  تجزیه و تحلیل جستجو در کنسول جستجوی گوگل

001

گزینه اول به طور کامل نشانی اینترنتی وارد شده از نتایج جستجو را همراه با حافظه پنهان حذف خواهد کرد.شما می توانید نسخه ذخیره سازی شده وب سایت خود را در Google در اینجا پیدا کنید:

001

بنابراین اولین گزینه هر دو نسخه ذخیره شده و نتیجه کل خود را حذف خواهد کرد. گزینه دوم تنها نسخه ذخیره شده از نتایج جستجوی گوگل را حذف می کند. گزینه سوم (حذف پوشه) هر دو این موارد را برای نه تنها صفحه، بلکه همچنین برای هر زیر صفحه حذف می کند. بنابراین حذف پوشه yoast.com/test/ همچنین yoast.com/test/test1/ و غیره را حذف کنید.

اطمینان حاصل کنید که تنها صفحات را حذف کنید که دیگر نمی خواهید در نتایج جستجو Google نمایش داده شود. از این برای خطاهای خالی، ۴۰۴s و یا هر چیز دیگری از آن استفاده نکنید . این چیزها باید متفاوت باشند. همچنین، اگر صفحه به معنای خارج شدن از نتایج جستجوی Google باشد، مطمئن شوید که صفحه را از سایت خود (خطای ۴۰۴ یا ۴۱۰) حذف کنید یا Google را از باز شدن صفحه در robots.txt خود غیرفعال کنید. اطمینان حاصل کنید که این کار را ظرف ۹۰ روز پس از استفاده از این درخواست حذف انجام دهید! در غير اينصورت، ممکن است صفحه شما دوباره درج شود.

نتیجه

بخش Google Google کنسول جستجوی گوگل شما یک بخش عالی برای نظارت بر اینکه Google چگونه سایت خود را مدیریت می کند، است. این که آیا Google به طور ناگهانی وبسایت شما را نمایه سازی کرده است، یا ایده دیگری درباره آنچه در مورد سایت شماست، این بخش است که آن را پیدا کرده است.

بنابراین مراقب باشید که این کار را بکنید! همچنین برای پست بعدی در Google Search Console، که در مورد بخش Crawl باشد، نگاهی بیندازید. این پست به طور دقیق در تعیین دقیق نحوه پیدا کردن مسائلی که در بخش فهرست گوگل یافتید آمده است.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *