ظاهر شدن فید خبرخوان در نتایج جستجو

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

نظر من این این است که نمایش داده شدن فید های خبر خوان در نتایج موتورهای جستجوگر به طور کلی یک “باگ” است! و این برای کاربران نیز مشکلاتی به همراه دارد، حتی می‌تواند باعث ایجاد مشکل “محتوای تکراری” شود.
با این اوصاف در عمل فقط یک کار وجود دارد که می‌توانید انجام دهید: “آنها را بلاک کنید!” البته ما می‌خواهیم در عین اینکه آنها را بلاک میکنیم، همچنان از وجود لینک های پست های سایت در فید که برای ما مفید است بهره مند شویم.
مشکل استفاده از noindex در قسمت فید شما این است که در حال حاضر ترکیب noindex,follow پشتیبانی نمی شود
من تا به حال سعی کردم از ترکیب این دو بهره بگیرم ولی هنوز موفق نشده ام!
مشکل دیگر این است که برای ساخت فید خبرخوان شما باید سایت خود را با پلتفرم فید ساز تطابق دهید اضافه کنید که این خودش می‌تواند مشکل‌زا باشد.
معرفی x-robots-tag
گوگل بیان کرده که شما می توانید هر متا تگ پشتیبانی شده ای را به عنوان یک مقدار برای هدر x-robots-tag استفاده کنید .با استفاده از این هدر شما قادر خواهید بود که تصمیم بگرید آیا یک فایل باید ایندکس شود یا خیر؟
بنابراین شما می‌توانید nofollow,index را نیز به فید خود اضافه کنید و از این طریق به گوگل نشان دهید که باید، فقط و فقط لینک های موجود در فید را دنبال کند و به ایندکس کردن خود صفحه ی فید کاری نداشته باشد.
شما می توانید این تغییرات رو از طریق تنظیمات سرور خود اعلام اعمال کنید.
در Apache با چنین چیزی مواجه خواهید شد
<Directory /feed/>
Header append X-Robots-Tag &quot;noindex,follow&quot;
</Directory>

این نوشته را هم حتما بخوانید  کنترل کیفیت لیست ایمیل و دلایل اهمیت آن

اگر نگران هستید که بلاک کردن فید تان ممکن است باعث شود که ترافیک شما از Google Blogsearch and/or Technorati کاهش یابد هرگز اینگونه نخواهد شد Google Blogsearch و Technorati هر دو FeedFetcher از استفاده می کنند که کاری به فایل robots.txt ندارد. ظاهرا هر دوی این سیستم‌ها پینگ کردن blog search برای ایندکس کردن آن کافی است.
در حالی که بقیه توصیه می‌کنند که پینگ کردن Technorati از طرف دیگران ممکن است راه مناسب‌تری برای بهبود وضعیت شما در سیستم Technorati باشد.
در پایان تگ X-Robots-Tag بسیار امیدوار کننده به نظر می‌رسد. البته یک مشکل هم وجود دارد، سیستم FeedBurner هنوز از آن پشتیبانی نمیکند که خود این می‌تواند برای افراد مشکل آفرین باشد.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *