انواع کسب و کار اینترنتی

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

افراد بسیاری هستند که می‌خواهند برای خود کسب و کار راه بیندازند، و به دنبال گزینه ای هستند که نیاز به سرمایه خاصی برای شروع به کار نداشته باشد. این گونه کسب و کار ها را می‌توان در فضای اینترنت پیدا نمود. اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید  با ما همراه باشید تا به شما نشان دهیم راه هایی وجود دارند که نیازی به سرمایه اولیه ندارند. ما در این مقاله انواع کسب و کار اینترنتی که بدون نیاز به سرمایه هستند را خدمت شما معرفی خواهیم کرد.

معرفی انواع کسب و کار اینترنتی

 

دیجیتال پینتینگ

یکی از انواع کسب و کار اینترنتی این است که شما مهارت دیجیتال پینتینگ یا نقاشی با کامپیوتر را یاد بگیرید، و از دیگران سفارش بگیرید و نقاشی آن‌ها را بکشید. سپس فایل نقاشی را برایشان بفرستید و هزینه آن را دریافت کنید.

برای این کار حتی داشتن یک حساب اینستاگرام نیز کافی است. شخص سفارش دهنده نیز احتمالاً نقاشی اش را در صفحه خود به اشتراک می‌گذارد و شما را نیز معرفی می‌کند. در نتیجه افراد بیشتری با شما آشنا می‌شوند و اگر کار شما خوب باشد سفارش های بیشتری دریافت خواهید کرد.

همچنین اگر هنر شما نقاشی روی کاغذ است هم می‌توانید سفارش قبول کنید و نقاشی مشتریان را به صورت فیزیکی برایشان ارسال کنید.

انواع کسب و کار اینترنتی با تولید محتوا

تولید محتوا

برای این که یک سایت در نتایج موتورهای جستجو دیده شود ابتدا لازم است محتوا داشته باشد. از این رو همه وبسایت ها برای رشد نیاز به تولید محتوا دارند، و باید نیرویی وجود داشته باشد که برای سایت محتوا تولید کند.

این نوشته را هم حتما بخوانید  کار اینترنتی در منزل با حقوق بالا

کار تولید محتوا یکی دیگر از روش های انواع کسب و کار اینترنتی است، که می‌تواند از راه دور هم باشد و لازم نیست که نیروی تولید محتوا حتماً در شرکت حضور داشته باشد. از این رو شما می‌توانید در خانه مطالب را تهیه کنید و در سایت مورد نظر قرار دهید.

این نکته هم در نظر داشته باشید که برای تولید محتوا بهتر است از سرعت تایپ بالا و سطح زبان انگلیسی خوبی برخوردار باشید.

انواع کسب و کار اینترنتی با پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت

 سایت هایی که فروشگاه دارند و محصولات و یا خدماتی را به فروش می‌رسانند، با توجه به میزان فروش خود نیاز به نیروی پشتیبانی دارند تا پاسخگوی مشتریان باشد. کار پشتیبانی سایت از این لحاظ دارای اهمیت است که با برطرف کردن ابهامات مشتریان می‌توان باعث شد تا کسی که در خرید خود تردید شده اقدام به خرید نماید. یک پشتیبان سایت لازم است در ساعات تعیین شده آنلاین و آماده پاسخگویی به سوالات مشتریان باشد.

در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید برای انواع کسب و کار اینترنتی پشتیبان یک سایت شوید به این نکته توجه کنید که اطلاعات کافی در زمینه‌ی موضوع سایت داشته باشید.

انواع کسب و کار اینترنتی با تایپ کردن

تایپ کردن

یکی از روش های آسان برای انواع کسب و کار اینترنتی تایپ کردن است. خیلی افراد هستند که نیاز دارند متنی را تایپ کنند، ولی وقت کافی برای این کار را ندارند و لازم است کار تایپ را به یک شخص دیگر بسپارند. شما می‌توانید این گونه افراد را در سایت های فریلنسر پیدا کنید و از آن‌ها سفارش بگیرید. اما منظور از سایت فریلنسر چه سایت هایی می‌باشد؟

سایت های فریلنسر سایت هایی هستند که کسانی که می‌خواهند کاری برایشان انجام شود اعلام می‌کنند، و کسانی که متخصص انجام آن کار هستند قیمت و زمان انجام کار را پیشنهاد می‌دهند. در آخر کسی که مناسبت ترین پیشنهاد را ارائه داده باشد کار به او تعلق می‌گیرد.

این نوشته را هم حتما بخوانید  روش های نوین تبلیغات اینترنتی

انواع کسب و کار اینترنتی با توسعه اپلیکیشن

توسعه اپلیکیشن

اگر دانش برنامه نویسی دارید، می‌توانید از آن برای ساخت اپلیکیشن استفاده نمایید و با فروش آن درآمد کسب کنید. بهتر است ابتدا ایده ای نو و خلاقانه داشته باشید و بعد دست به کار شوید، در این صورت احتمال این که به فروش بیشتری برسید زیادتر است. اما می‌توانید از اپلیکیشن های از پیش ساخته شده نیز ایده بگیرید، آن‌ها را بهینه سازی کنید، و با افزودن قابلیت های بیشتر اپلیکیشنی جدید را به فروش بگذارید.

اگر هم دانش برنامه نویسی برای توسعه اپلیکیشن را ندارید می‌توانید یاد بگیرید. فراموش نکنید که همه از ابتدا بلد نبوده اند.

انواع کسب و کار اینترنتی با کتاب صوتی

 

کتاب صوتی

امروزه بسیاری از مردم به علت مشغله های بیش از حد دیگر فرصت کتاب خواندن را ندارند، در این شرایط بهترین راه حلی که می‌توان در نظر گرفت گوش دادن کتاب به جای خواندن آن است.

چندین سال است که کتاب ها به صورت فایل صوتی نیز منتشر می‌شوند، تا کسانی که نمی‌توانند مطالعه کنند نسخه صوتی را تهیه نمایند و به آن گوش دهند.

با توجه به این توضیحات فروش کتاب صوتی تبدیل به یکی از روش های انواع کسب و کار اینترنتی شده است. شما می‌توانید کتاب هایی را بخوانید و صدای خود را ضبط کنید، سپس فایل آن‌ها در یک سایت و یا یک وبلاگ به فروش برسانید.

در صورتی که مشتاق راه اندازی یک سایت برای خودتان هستید اما با نحوه این کار آشنایی ندارید، می‌توانید از بسته آموزشی راه اندازی سایت استفاده کنید.

عضویت در خبرنامه

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *