انواع مدلهای کسب و کار اینترنتی

استخدام بازاریاب اینترنتی در منزل
۰۵ آبان ۱۳۹۷
|
0 نظرات
|
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

در دنیای امروز با گسترش و همه گیر شدن اینترنت بین مردم سراسر جهان، فرصت های شغلی جدیدی پدید آمده اند، که در حال رشد و بعضاً جایگزینی شغل های قدیمی تر هستند. در صورتی که شما به موقع با انواع مدلهای کسب و کار اینترنتی آشنا شوید و در آن ها مهارت کسب کنید، می‌توانید در این راه به موفقیت و درآمد خوبی برسید.

با ما همراه باشید تا انواع مدلهای کسب و کار اینترنتی را خدمت شما معرفی کنیم.

انواع مدلهای کسب و کار اینترنتی (۲۰۱۸)

طراحی گرافیک

اگر به کار های گرافیکی علاقه دارید و در طراحی گرافیک نیز مهارت کافی را دارید، می‌توانید در این زمینه درآمد خوبی کسب کنید.

برخی از کار هایی که می‌توانید در این زمینه انجام دهید عبارت اند از: طراحی لوگو، تایپوگرافی، طراحی کارت ویزیت و کاتالوگ، طراحی پوستر و بنر، طراحی استیکر، اینفوگرافی و عکس نوشته، طراحی شخصیت و کاریکاتور، و …

شما برای پیدا کردن مشتری می‌توانید در سایت های فریلنسر ثبت نام کنید و نسبت به تکمیل حساب کاربری خود اقدام نمایید تا بتوانید سفارش بگیرید. سایت های فریلنسر یا برون سپار مکانی را فراهم کرده اند تا مشتریان و خدمات دهندگان بتوانند یکدیگر را پیدا کنند و باهم تعامل داشته باشند.

به عنوان مثال شما می‌توانید در وبسایت «انجام میدم» که یکی از سایت های فریلنسر محبوب داخل ایران است ثبت نام کنید. پس از ثبت نام خواهید دید که می‌توانید فرصت های زیاد در زمینه های مختلف پیدا کنید.

انواع مدلهای کسب و کار اینترنتی با فروش ویدیوی آموزشی

ویدیوهای آموزشی

یکی از انواع مدلهای کسب و کار اینترنتی که رایج می‌باشد فروش ویدیوهای آموزشی است. احتمالاً شما در یک یا چندین زمینه اطلاعات و مهارت خوبی دارید، در حدی که بتوانید آن را آموزش دهید. شما می‌توانید از آموزش های خود فیلم ضبط کنید و در قالب ویدیوهای آموزشی به فروش بگذارید.

کافی است شما یک بار ویدیو ضبط کنید، سپس می‌توانید این فایل را بارها و بارها بفروشید.

بهتر است برای فروش ویدیوهای آموزشی خود یک وبسایت داشته باشید و فایل ها را در یک فروشگاه اینترنتی بفروشید. در صورتی که بلد نیستید یک وبسایت را راه‌اندازی کنید نگران نباشید. شما با استفاده از بسته آموزشی راه اندازی وبسایت می‌توانید با کمترین هزینه و در کمترین زمان این کار را یاد بگیرید.


تایپ کردن

همانطور که قبل تر در این مقاله با وبسایت های فریلنسر آشنا شدید، شما می‌توانید با ثبت نام در این سایت ها افرادی که نیاز به انجام کار مشخصی دارند را پیدا کنید، و یا آن‌ها شما را پیدا کنند. تایپ کردن نیز یکی از انواع مدلهای کسب و کار اینترنتی رایج در وبسایت ها فریلنسر است که می‌توانید به آن مشغول شوید.

تایپ کردن کار سختی نمی‌باشد، اما اگر می‌خواهید در این زمینه فعالیت کنید لازم است از دقت و سرعت تایپ بالایی برخوردار باشید. برای این منظور می‌توانید از آ تمرین های افزایش سرعت تایپ که در اینترنت موجود است استفاده نمایید.

 

دیجیتال پینتینگ

یکی دیگر از انواع مدلهای کسب و کار اینترنتی که امروزه طرفدار زیادی پیدا کرده است دیجیتال پینتینگ می‌باشد.

کافی است شما مهارت دیجیتال پینتینگ یا نقاشی با کامپیوتر را یاد بگیرید، و از دیگران سفارش بگیرید و نقاشی آن‌ها را بکشید. سپس با دریافت هزینه فایل نقاشی را برای آن ها ارسال نمایید.

برای این کار اگر یک حساب اینستاگرام یا کانال تلگرام هم داشته باشید کفایت می‌کند. شخص سفارش دهنده به احتمال زیاد نقاشی اش را در صفحه خود به اشتراک می‌گذارد و شما را نیز معرفی می‌کند. در نتیجه به مرور افراد بیشتری با کارهای شما آشنا می‌شوند و اگر مورد پسندشان قرار بگیرد آن ها نیز برای سفارش نقاشی به سراغ شما خواهند آمد.

کتاب صوتی

امروزه مردم جهان در حال حرکت به سمت زندگی راحت تر و ساده تر می‌باشند. متاسفانه یا خوشبختانه خیلی از مردم دیگر حوصله و وقت کتاب خواندن را ندارند، و این شرایط باعث شده تا کتاب های صوتی رواج پیدا کنند.

شما می‌توانید کتاب هایی را بخوانید و هنگام خواندن صدای خود را ضبط کنید، سپس فایل آن را به عنوان کتاب صوتی برای فروش بگذارید. ترجیحاً کتاب های محبوب و پر طرفدار را انتخاب کنید که مشتری بیشتری دارند. همچنین می‌توانید در وبسایت های فروش کتاب صوتی مشغول به کار شوید و با آن ها همکاری کنید، به عنوان مثال وبسایت نوار.

انواع مدلهای کسب و کار اینترنتی با عکاسی

عکاسی

اگر دوربین عکاسی حرفه ای دارید و در زمینه عکاسی حرفی برای گفتن دارید و تصاویر خاصی را ثبت می‌کنید، می‌توانید در سایت خود کیفیت اصلی عکس های خود را به صورت فایل به فروش بگذارید. همینطور اگر دستگاه چاپ داشته باشید می‌توانید چندین گزینه مانند چاپ در اندازه پوستر، چاپ در سایز قاب عکس، چاپ بر روی لیوان، و … برای سفارش عکس های خود در نظر بگیرید.

اگر هم سایت ندارید، همانطور که در همین مقاله گفتیم می‌توانید از بسته آموزشی راه اندازی وبسایت استفاده کنید.

روش های دیگری نیز برای کسب درآمد از اینترنت وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را در مقاله بازاریابی اینترنتی و کسب درامد مطالعه کنید.

عضویت در خبرنامه آکادمی

با عضویت در خبرنامه هر شنبه به صورت صد در صد رایگان آخرین و داغ‌ترین مباحث روز بازاریابی را در ایمیل خود دریافت کنید.

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
close

دانلود رایگان کتاب
۷ روش بازاریابی اینترنتی و استراتژی پیاده‌سازی آن‌ها