آموزش حذف صفحات 404 سایت از گوگل

آموزش حذف صفحات ۴۰۴ سایت از گوگل

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

وقتی شما لینکی را عوض می‌کنید و یا حذف می‌کنید، گوگل به کاربرانی که لینک را جستجو می‌کنند، صفحه‌‌ی ۴۰۴ را نمایش می‌دهد. یعنی گوگل با نمایش این صفحه، به کاربران می‌گوید که دیگر این لینک موجود نیست.برای اینکه بازدیدکنندگان شما با این خطا مواجه نشوند، آموزش حذف صفحات ۴۰۴ سایت از گوگل را تحت عنوان این مقاله ارائه می‌دهیم.

در این مقاله قصد داریم روش مشاهده لینک‌هایی که دچار خطای  ۴۰۴  شده‌اند را بوسیله  ابزار سرچ کسول بررسی کنیم. همچنین برای راه‌اندازی سرچ کنسول بر روی سایت کتاب رایگانی را قرار داده‌ایم.

برای استفاده از امکانات این ابزار قدرتمند، آموزش تصویری گوگل وبمستر (گوگل سرچ کنسول) را نیز که گروه لرن مارکتینگ برای شما عزیزان تهیه نموده است را تحت عنوان یک محصول آموزشی ارائه کرده‌ایم.

نحوه پیدا کردن لینک‌هایی که دچار خطای ۴۰۴ شده‌اند

صفحه ۴۰۴ زمانی برای کاربران نمایش داده می‌شود که لینکی که قبلا index شده است تغییر و یا حذف شود.

لینک index شده لینکی است که توسط گوگل خوانده و ذخیره شده است. در واقع گوگل ربات‌هایی دارد که به آن‌ها خزشگر گفته می‌شود. این خزشگر‌ها هستند که به سایت‌ها می‌روند و آن‌ها را ایندکس می‌کنند.

اما خزشگر‌ها به هر سایتی در بازه زمانی محتلفی از دیگری رجوع می‌کنند و ایندکس می‌کنند.

مثلا یک سایت خبری را هر ۱۰ دقیقه یکبار ممکن است index کنند، در حالی که یک سایت آموزشی هر دو روز یکبار ایندکس کنند.

 حال برای این که متوجه شوید چه لینک‌های index شده‌ای از سایت شما دچار این خطا شده‌اند، می‌توانید از ابزار قدرتمند سرچ کنسول استفاده کنید. این ابزار کاربردی ۱۰۰ درصد رایگان است.

نصب سرچ کنسول بر روی سایت

برای این که از این ابزار استفاده کنید لازم است ابتدا آن را روی سایت خود نصب کنید. نگران انجام این کار نباشید. نصب سرچ کنسول بر روی سایت کار سخت و  دشواری نیست.

این نوشته را هم حتما بخوانید  چگونه نقشه سایت بسازیم

به همین منظور، گروه لرن مارکتینگ کتاب رایگانی را برای شما عزیزان تهیه نموده اند که شما با مطالعه آن می‌توانید ظرف ۱۰ دقیقه سرچ کنسول را بر روی سایت خود نصب کنید.

پس همین الان با دریافت این کتاب، سرچ کنسول را برای سایت خود راه‌اندازی کنید

آموزش راه اندازی وب مستر

کتاب راهنمای راه‌اندازی گوگل وبمستر روی سایت


همین الان به رایگان این کتاب دریافت کنید.

گوگل وبمستر ابزاری عالی برای اندازه گیری سئو سایت تان و بررسی ترافیک ورودی سایت تان از گوگل است. 
همین امروز با صرف ۱۰ دقیقه زمان، گوگل وبمستر را روی سایت تان راه‌اندازی کنید.

حال که سرچ کنسول را نصب کرده‌اید می‌توانید با دادن نقشه سایت به آن، متوجه شوید چه سایت‌هایی index شده‌ و کدام لینک‌ها دچار مشکلی چون خطای ۴۰۴ شده‌اند.

 برای این کار می‌توانید با تماشای ویدئوی زیر ظرف مدت کوتاهی نقشه سایت خود را وارد کنید.

حال می‌توانید از طریق مسیر زیر ببینید چه لینک‌هایی دچار خطای ۴۰۴ شده‌اند و کاربران در مواجه با آن‌‌ها صفحه ۴۰۴ را مشاهده می‌کنند.

الف) وارد سرچ کنسول شوید و سایت خودتان را انتخاب کنید

ب) وارد coverage در نوار سمت چپ صفحه شوید

در این صفحه می‌توانید لینک‌هایی که دچار مشکل شده‌اند را مشاهده کنید.

حذف صفحات 404
آموزش حذف صفحات 404 سایت از گوگل

سرچ کنسول با نام قدیمی گوگل وبمستر، امکانات فراوانی دارد که شما با استفاده از این امکانات می‌توانید سئو سایت را بهبود بخشید و باعث افزایش بهره‌بری سایت شوید.

 برای آشنایی با این امکانات می‌توانید از آموزش تصویری گوگل وبمستر (گوگل سرچ کنسول) استفاده کنید.

آموزش حذف صفحات ۴۰۴ سایت از گوگل

فرص کنید به دلایلی لینکی را عوض کرده‌اید و یا برای این که توسط گوگل نمایش داده نشود، آن را حذف کرده‌اید. در این صورت دو حالت امکان پذیر است.

این نوشته را هم حتما بخوانید  کار با کنسول گوگل

۱) لینک شما در هیچ مطلب دیگری در سایت خودتان استفاد ه نشده است و سایر سایت‌ها نیز از لینک شما استفاده نکرده‌اند. در این صورت با حذف لینک، دیگر گوگل آن را index نمی‌کند و کاربران با صفحه ۴۰۴ مواجه نخواهند شد.

۲) از لینک شما در مطالب دیگر و سایر سایت‌ها استفاده شده است. در این صورت کاربران در مواجه شدن با لینک مربوطه با صفحه ۴۰۴ مواجه خواهند شد.

حال سوال این است که چگونه می‌توان مشکل حالت دوم را برطرف کرد؟

در حالت کلی ما با دو دسته لینک روبه رو هستیم.

الف) لینک‌های داخلی

ب) لینک‌های خارجی

 

الف) لینک‌های داخلی

لینک‌هایی هستند که در داخل سایت شما در سایر مطالب و لینک‌ها استفاده می‌شوند. در این صورت اگر به دنبال تغیر و یا حذف لینکی هستید، ابتدا باید مطالبی که در آن‌ها لینک مربوطه اسفتاده شده‌اند را ویرایش کنید.

 

ب) لینک‌های خارجی

لینک‌های خارجی لینک‌هایی هستند که از سایر سایت‌ها به یک مطلب داده‌شده‌اند. با توجه به فضای گسترده اینترنت، شما به راحتی نمی‌توانید متوجه شوید چه سایت‌هایی از لینک شما استفاده کرده‌اند. حتی اگر به بدانید دسترسی به آن سایت‌ها ندارید تا بتوانید آن لینک‌ها را حذف کنید.

برای حل این مشکل بهتر است لینک را redirect کنید. در این صورت وقتی کاربر با لینک شما مواجه شود، به لینک دیگری فرستاده می‌شود و صفحه ۴۰۴ برای او نمایش داده نمی‌شود.

اگر از سایت ساز وردپرس استفاده می‌کنید،می‌توانید به راحتی با استفاده از افزونه‌های مرتبط به راحتی این کار را انجام دهید.

این نوشته را هم حتما بخوانید  حذف لینک از گوگل

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *