روش های جذب مشتری برای فروش بیشتر

کلمات کلیدی پویا در گوگل ادوردز

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

بعد از راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی در گوگل ادوردز، برای مدیریت اکانت گوگل ادوردز خود می‌توانید با استفاده از استراتژی کلمات کلیدی پویا علاوه بر موارد مختلف مانند کلمات کلیدی مناسب، نمره کیفیت، قیمت‌گذاری بهینه و … باعث بیشتر دیده شدن توسط کاربر، افزایش نرخ کلیک و نرخ بازگشت سرمایه خود شوید.

درباره موارد بالا روی هریک کلیک کنید می‌توانید با آن بیشتر آشنا شوید، سوالات خود را نیز می‌توانید از طریق نظرات از ما بپرسید.

ما این‌جا می‌خواهیم به موضوع دیگری که شاید تا به حال به آن توجهی نکرده‌باشید بپردازیم.

آیا تا به حال برایتان پیش آمده هنگامی‌که در حال جستجوی مطلبی در گوگل هستید، در لیست نتایج گوگل عبارتی دقیقا شبیه به عبارت مورد جستجوی خود بیابید. اما وقتی روی لینک آن کلیک می‌کنید و وارد سایت می‌شوید با محتوایی کاملا متفاوت با عبارت مورد جستجوی خود روبرو شوید؟

چگونه چنین چیزی اتفاق می‌افتد؟

با مطالعه‌ی این مقاله با استراتژی کلمات کلیدی پویا که دلیل این روند در تبلیغات شما هستند به طور کامل آشنا می‌شوید. همچنین می‌توانید با استفاده از آن تبلیغات خود را در مقابل جستجوگران بیشتر مشخص کنید وآن‌ها را ترغیب به ورود به سایت خود کنید و اینگونه نرخ کلیک خود را افزایش دهید.

 استراتژی کلمات کلیدی پویا

کلمات کلیدی پویا یک استراتژی است که با استفاده از این استراتژی می‌توانید در پنل گوگل ادوردز خود عنوان مقاله‌ی خود را با فرمت زیر بنویسید:

{کلمه کلیدی: عنوان مقاله}

در واقع این فرمت به گوگل این اجازه را می‌دهد که مطابق با کلمه‌ی مورد جستجوی کاربر کلمه‌ی داخل { } را جایگزین کند. این گونه، تبلیغات شما می‌تواند برای تعداد زیادی عبارت مورد جستجو با همان عنوان جستجو شده نمایش داده شود.

این نوشته را هم حتما بخوانید  لیست کلمات کلیدی منفی برای کاهش هزینه ها در گوگل ادوردز

مثلا اگر در حال تبلیغ برای «گوگل ادوردز» هستید می‌توانید طوری تنظیم کنید که اگر کسی «آموزش گوگل ادوردز» یا «چگونه از گوگل ادورز استفاده کنیم؟» را جستجو کرد تبلیغ شما برای او با عنوانی به همان صورت که جستجو کرده است نشان داده شود.

کلمات کلیدی پویا در گوگل ادوردز

مزیت و عیب استراتژی کلمات کلیدی پویا در پنل گوگل ادوردز

استفاده از استراتژی کلمات کلیدی پویا این امکان را می‌دهد که عنوان مقاله‌ی شما متناسب با متن مورد جستجوی کاربر تغییر کند و دقیقا همان چیزی که او جستجو کرده است برای او نمایش داده شود. این دقیقا همان چیزی است که به شما اجازه می‌دهد تبلیغات تخصصی‌تری داشته باشید.

فرض کنید شما در حال تبلیغات برای فروش تجهیزات یک شهربازی هستید.

قطعا نمی‌توانید برای نام تک تک تجهیزات یک مقاله با عنوان نام وسیله داشته باشید، اما ممکن است شخصی دقیقا نام یکی از تجهیزات شهربازی را جستجو کند.

با استفاده از استراتژی کلمات کلیدی پویا در صورتی که یکی از کاربران کلمه‌ای تخصصی و دقیق جستجو کند مقاله‌ی شما برای او دقیقا با همان عنوانی که جستجو کرده است به نمایش در خواهد آمد.

مثلا کاربر عبارت قیمت چرخ و فلک را جستجو کرده است،‌ گوگل در لیست جستوی خود دقیقا قیمت چرخ و فلک را به او نشان خواهد داد.

اما در استفاده از این استراتژی باید حواستان به نکات زیر باشد:

  • از فرمت آن به درستی در پنل گوگل ادوردز خود استفاده کنید. اگر در این فرمت به جای کلمه‌ی کلیدی از کلمه کلیدی پویا استفاده کنید گوگل به جای اینکه کلمه کلیدی شما را جایگزین کند به جای آن، کلمه کلیدی پویا را قرار خواهد داد:|. در نتیجه کاربر با عنوان نامربوطی روبرو خواهد شد.
  • از این فرمت حداقل دوبار استفاده کنید اما زیاده‌روی نکنید. استفاده بیش از حد آن در متن انسجام آن را از بین می‌برد.
  • درمکان‌هایی از آن استفاده کنید که نتایج نامربوط پیش روی کاربر قرار ندهد.
این نوشته را هم حتما بخوانید  هزینه گوگل ادوردز

ما ویدیویی با عنوان دوره آموزش گوگل ادوردز تهیه کرده‌ایم. هر سوالی درباره‌ی راه‌اندازی و مدیریت پنل گوگل ادوردز خود دارید، با مشاهده آن می‌توانید پاسخ سوالات خود را بیابید. ما نیز از طریق لینک ارتباطی داده شده داخل سایت پاسخگوی شما هستیم.

آموزش گوگل ادوردز

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *