بهینه سازی نرخ تبدیل

بهینه سازی نرخ تبدیل در گوگل ادوردز

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

بهینه سازی نرخ تبدیل در گوگل ادوردز یکی از فعالیت های اصلی برای کاهش هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز است. با بهینه سازی نرخ تبدیل در گوگل ادوردز می توان با همان هزینه تبلیغاتی، ۲ الی ۳ برابر کلیک از گوگل گرفت.

این موضوع برای کسب و کارهایی که بودجه تبلیغاتی آن ها محدود است بسیار مهم و حیاتی است چرا که با بهینه سازی نرخ تبدیل می توانند هزینه تبلیغات خود را به میزان چشمگیری کاهش دهند.

در این مقاله می خواهیم در مورد تمامی کارهای لازم برای بهینه سازی نرخ تبدیل در گوگل ادوردز با شما صحبت کنیم.

مفهوم نرخ تبدیل چیست؟

نرخ تبدیل به معنای درصد مخاطبانی است که هدف مورد انتظار شما را برآورده می سازند. این هدف ممکن است خرید از سایت شما و یا عضویت در لیست ایمیل شما باشد.

اگر فرض کنیم که هدف ما خرید از سایت است، نرخ تبدیل ۲۰ درصدی یک وب سایت به معنای این است که ۲۰ درصد بازدیدکنندگان این سایت، از آن خرید می کنند. اگر هدف ما عضویت در خبرنامه سایت باشد، نرخ تبدیل ۲۰ درصد یعنی ۲۰ درصد از بازدیدکنندگان سایت عضو خبرنامه ما می شوند.

مفهوم هدف در بازاریابی اینترنتی یک مفهوم کلیدی و اساسی است. یکی از عالی ترین ابزارها برای سنجش اهداف در وب سایت ها، ابزار گوگل آنالیتیکس است. پیشنهاد می کنیم همین الان بخش تعیین اهداف در گوگل آنالیتیکس را در آموزش کامل گوگل آنالیتیکس مشاهده کنید.

در این آموزش به صورت ویدیویی و تصویری به شما نشان خواهیم داد که چطور می توانید برای سایت خود هدف تعیین کنید. همچنین نحوه اندازه گیری میزان محقق شدن این اهداف را نیز به شما آموزش داده ایم.

این نوشته را هم حتما بخوانید  ساخت اکانت گوگل ادوردز

بهینه سازی نرخ تبدیل چیست؟

بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) به فرایند بهینه سازی تبلیغات تان، صفحات فرودتان و طراحی صفحات سایت تان گفته می شود تا نرخ تبدیل کاربران به مشتریان افزایش یابد. به عبارت دیگر، هدف این است که بیشترین درصد ممکن از بازدیدکنندگان سایت خود را با انجام اقداماتی به مشتری تبدیل کنیم.

فرایند بهینه سازی نرخ تبدیل به سرعت در حال محبوب شدن است. زیرا به عنوان راهی برای افزایش سود بدون افزایش هزینه های تبلیغاتی دیده می شود.

سوالی که ممکن است از خودتان بپرسید این است که نرخ تبدیل خوب چند درصد است؟ نرخ تبدیل به طور گسترده ای وابسته به نوع صنعت و مدل کسب و کار شما است.

نکته مهمی که باید بدانید این است که نرخ تبدیل شما هر چقدر که باشد می توانید آن را بهبود دهید. حتی اگر نرخ تبدیل تبلیغات ادوردز شما به طور متوسط در قیاس با نرخ صنعت کسب و کارتان بالا باشد، باز هم می توانید برای بهینه سازی نرخ تبدیل تلاش کنید. چرا به نرخ تبدیل متوسط اکتفا کنیم زمانی که می توانیم نرخ تبدیل بیش تری داشته باشیم؟

چه طور بهینه سازی نرخ تبدیل را انجام دهیم؟

بهینه سازی نرخ تبدیل نیاز به صرف زمان و انرژی دارد. از همه مهم تر این که نیاز به آزمون و خطا دارید. فرمولی برای کسب بیشترین نرخ تبدیل وجود ندارد. شما باید با آزمایش و تست های مختلف، فرایند بهینه سازی نرخ تبدیل را انجام دهید.

هر چقدر با فرآیند بهینه سازی نرخ تبدیل بیش تر آشنا شوید، شانس خود را برای به دست آوردن مشتریان بالقوه افزایش می دهید. این مشتریان بالقوه می توانند به مشتریان دایم شما تبدیل شوند.

این نوشته را هم حتما بخوانید  حداقل مبلغ برای راه‌ اندازی کمپین adwords

برای بهینه سازی نرخ تبدیل خود در تبلیغات گوگل ادوردز، کارهای زیر را انجام دهید.

الف) نوشتن متن تبلیغات خوب و قانع کننده برای کلیک

بهتر است از کلمات کلیدی طولانی که مورد هدف جستجوگران است، استفاده کنید. این کلمات مخاطبان خاص تری را هدف قرار می دهند و احتمال بیشتری برای تبدیل آنها به مشتری وجود دارد (برای آشنایی با کلمات کلیدی طولانی مقاله کلمات کلیدی در گوگل را ببینید).

همچنین برای آموزش کامل درباره نوشتن بهترین تبلیغات، مقاله متن جهت تبلیغ در گوگل ادوردز را ببینید.

ب) برقراری ارتباط بین متن تبلیغ و صفحات فرودتان

صفحه فرود شما باید وعده ای را که در آگهی داده اید، ارائه کند و درباره آن صحبت کند. همچنین این صفحه باید با طراحی مناسب و تجربه کاربری خوب، باعث شود تا مخاطبان فعالیت موردنظر را با سهولت انجام دهند. مثلا در خبرنامه ثبت نام کنند، محصولی را خرید کنند و یا چیزی را دانلود نمایند.

بهینه سازی صفحه فرود یکی از عوامل اساسی در امتیاز Quality Score اکانت ادوردز شماست. هر چقدر این امتیاز بالاتر باشد، بابت تبلیغات ادوردز هزینه کمتری به گوگل پرداخت خواهید کرد. برای آشنایی با بهینه سازی این امتیاز و کاهش هزینه تبلیغات خود، همین الان آموزش گوگل ادوردز را ببینید.

پ) صفحات فرود خود را به صورت متوالی تست کنید

همان طور که فرمولی برای بهینه سازی نرخ تبدیل وجود ندارد، فرمولی نیز برای طراحی بهترین صفحه فرود وجود ندارد.

برای یافتن طراحی صفحه، متن و رنگ مناسب که موجب می شود تا درصد بازدیدکنندگان بیشتری تبدیل شوند، نیاز است که به صورت مرتب آزمون A/B را انجام دهید.

این نوشته را هم حتما بخوانید  تبلیغات در گوگل ادوردز

آزمون A/B یا تست A/B به این معناست که شما دو نسخه کپی از صفحه فرود خود تهیه می کنید. سپس در یکی از آن ها از یک عنوان استفاده می کنید و در دومی از عنوانی دیگر. حالا ۵۰ درصد تبلیغ خود را به صفحه اول هدایت می کنید و ۵۰ درصد دوم را به صفحه فرود دوم. با این کار می توانید بفهمید که کدام عنوان در بهینه سازی نرخ تبدیل شما، بهتر عمل می کند.

چطور تست A/B اجرا کنم؟

تست A/B یکی از مفاهیم مهم در بازاریابی اینترنتی است. برای آشنایی کامل و تصویری با چگونگی اجرای تست های A/B و چگونگی اندازه گیری نتایج آن ها، همین الان آموزش کامل گوگل آنالیتیکس را ببینید.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *