اصول اولیه نخستین ایمیل در ایمیل مارکتینگ

اصول ارسال اولین ایمیل در بازاریابی ایمیلی

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

ایمیل مارکتینگ یکی از قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی است. در ارسال ایمیل، اولین ایمیل نقشی حیاتی و مهم را دارد. شما تنها یک شناس برای ایجاد یک تاثیر اولیه خواهید داشت، پس بهتر است از آن درست استفاده کنید.

پاسخ دهنده های خودکار ایمیل یکی از قدرتمندترین ابزارها در بازاریابی ایمیلی است. شما به معنای واقعی کلمه می‌توانید این پیام‌ها را یک‌بار نوشته، و آن‌ها را روز و شب برای کسب و کار خود به کار بیندازید (اگر با اتوماسیون بازاریابی و ارسال خودکار آشنایی ندارید، پیشنهاد می کنیم «آموزش ایمیل مارکتینگ با میلرلایت» را ببینید).

مشابه هر جنبه ای از بازاریابی، بعضی محدودیت ها برای ارسال کننده های خودکار وجود دارد. اگر شما ایمیل های خود را متناسب با این محدودیت‌ها تنظیم نکنید، احتمالا بسیاری از قیف های فروش تان اثرگذار نخواهد بود و منجر به فروش نخواهد شد (برای آشنایی با قیف فروش آموزش «قدم به قدم با مشتری در خرید اینترنتی» را ببینید.

علاوه بر این اگر مشترکین شما نخستین پیام شما را نخوانند به ندرت بعدی‌ها را باز خواهند کرد.

در این مقاله می‌خواهیم قدم به قدم به شما نشان دهیم که چگونه ایمیل اولیه خود برای به حداکثر رساندن تعامل مخاطبان ایجاد کنید.

یک موضوع ساده برای نخستین خط

قبل از نوشتن ایمیل باید مطمئن شوید موضوع خط به طور مستقیم به سایت تان مرتبط است. لازم است در ایمیل خود محتوای رایگان ارائه شده و نام تجاری خود را ذکر کنید.

بگذارید با مثالی که ما خودمان در زمینه ایمیل مارکتینگ آن را پیاده سازی کردیم، ادامه دهیم.

فرض کنید کسی کتاب پیشنهادی ما تحت عنوان «۱۰ اصطلاح مهم بازاریابی ایمیلی که باید بدانید» را از طریق ایمیل دریافت کرد. عنوان اولین ایمیل ما بعد از ارسال کتاب، باید روشن و مختصر باشد. این عنوان نباید شامل نشانه گذاری بیش از حد نباشد.

ما از این عنوان استفاده کردیم «کتاب ۱۰ اصطلاح ایمیل مارکتینگ که باید بدانید – لرن مارکتینگ»

نمونه اولین ایمیل در بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ

 توجه کنید که این موضوع سرراست است. این موضوع باعث افزایش نرخ بازدید و از بین بردن هر گونه ابهام است.

این نوشته را هم حتما بخوانید  ایده های جدید برای کار در منزل

یک مثال بد برای ارسال این ایمیل این است: «اصطلاحات مهم ایمیل مارکتینگ!!!!!! دانلود رایگان!!!! اینجا کلیک کنید!!!!»

با استفاده از علامت تعجب های زیاد و دعوت به اقدام در اولین ایمیل! این موضوع می‌تواند نشانه‌ای از توجه بیش از اندازه به فروش و رفتار تهاجمی باشد! حتی می‌تواند از همان ابتدا برچسب اسپمر (ارسال کننده هرزنامه) را به برند شما بزند.

با توجه به اینکه اولین ایمیل شما، نام تجاری و برند شما را برجسته می‌کند، معمولا دارای متن زیادی است. شما باید محتوای خود را فوراً در نخستین پاراگراف نخستین ایمیل‌تان ارائه کنید.

شما باید بلافاصه پس از باز کردن اولین ایمیل، پیشنهادی را که در صفحه فرود خود قول آن را داده‌اید را ارائه کنید. اگر به دلایلی نمی‌توانید پیشنهاد اصلی را در بند اول ارائه دهید، مطمئن شوید که در نیمه اول ایمیل آن را ارائه می‌کنید. نباید مخاطب را تا انتهای ایمیل بکشانید و سپس هدیه اش را به او بدهید.

متن ایمیل خود را دقیقا همان چیزی قرار دهید که  که مخاطبان انتخاب کرده‌اند. این موضوع اعتماد مشترکان خبرنامه شما را افزایش می‌دهد و یک پیش فرض مثبت برای ارتباطات ایمیلی آینده ایجاد می‌کند.

بهینه‌سازی بدنه‌ی متن

در طول باقیمانده متن ایمیل، شما باید ارزش اساسی‌ای را که موجب شد افراد در لیست خبرنامه شما عضو شوند را تکرار کنید. برای مثال مجددا ما یادآوری کرده ایم که ایمیل مارکتینگ پرسودترین روش بازاریابی اینترنتی است (نرخ بازگشت سرمایه ۱ به ۴۰). بنابراین آموزش ایمیل مارکتینگ یک سرمایه گذاری عالی است.

با انجام این کار، نام تجاری خود را به سمت باز شدن بیش تر و کلیک های بیشتر در آینده، هدایت می‌کنید.

پرسیدن این چند سوال از خودتان و پاسخ گویی به آن ها می‌تواند به شما کمک کند که دقیقا بفهمید چه چیزی باعث جذب این مخاطب به لیست ایمیل شما شده است.

 1. دلایل خاصی که مشترکین به لیست ایمیل شما پیوستند، چیست؟
 2. چگونه ارزش های خود را از دیگر شرکت های حاضر در بازار خود متفاوت می‌دانید؟
 3. مزایای منحصر به فردی که مشتری شما به دنبال تجربه‌ی آن‌ها است کدام‌اند؟
 4. چه موانعی است که مانع رسیدن مخاطبان شما به اهدافشان می‌شود؟
 5. راه غلبه بر هر یک از این موانع رایج کدام است؟
این نوشته را هم حتما بخوانید  آموزش ثبت نام در MailChimp

زمانی که ارزش اساسی برند خود را شناسایی می‌کنید، می توانید آن چیزی را که مخاطبان انتظار دارند از شما یاد بگیرند یا نشان دهید.

ضروری است که هر دو مزایای کوتاه مدت و بلند مدت را که در ایمیل های آینده ارائه می کنید، برجسته کنید.

برای مثال در تصویر بالا و ایمیل بالا، ما دو مزیت کوتاه مدت و بلند مدت را ذکر کرده ایم.

 • مزیت کوتاه مدت: آشنایی با یک نرم افزار ایمیل مارکتینگ خوب در ایمیل بعدی
 • مزیت بلند مدت: عدم انتخاب اشتباه یک نرم افزار ایمیل مارکتینگ نامناسب و هدر رفتن زحمات مخاطب

ایجاد اشتیاق برای دریافت ایمیل بعدی نیز یک عامل مهم در باز شدن ایمیل های بعدی شماست. در این ایمیل ما در مخاطب ایجاد اشتیاق کرده ایم تا منتظر ایمیل بعدی ما باشد.

برای سودهای کوتاه مدت، برنامه‌ای آموزشی فراهم کنید که برای مخاطبان نتایج آنی داشته باشد. این کار می‌تواند از طریق یک گزارش، یک فایل صوتی و یا یک ویدئو باشد.

در ایمیل بعدی که پس از این ایمیل ارسال می‌شود ما به صورت مستقیم سود آنی را به مخاطبان می‌رسانیم.

 • در مورد ویژگی هایی که یک نرم افزار ایمیل مارکتینگ خوب باید داشته باشد، صحبت می‌کنیم
 • یک نرم افزار ایمیل مارکتینگ خوب (میلرلایت) را معرفی می‌کنیم.
 • نحوه کار با آن را بلافاصله به مخاطب آموزش می‌دهیم.

ایمیل دوم برای درگیری مخاطب در ایمیل مارکتینگ

شما باید مزایای کوتاه مدت و منافع آنی ای که به مخاطبان می‌دهید را در ابتدای قیف فروش خود قرار دهید (برای آشنایی با مفهوم قیف فروش و چگونگی پیاده سازی آن، آموزش «قدم به قدم با مشتری در خرید اینترنتی» را ببینید.

با ارائه کردن مزایای کوتاه مدت، سطح تعامل ایمیل های بعدی شما افزایش می‌یابد و این موضوع روی شناسایی بهتر برند شما تاثیری جدی و اساسی خواهد داشت.

 بخش انتهایی ایمیل شما

به طور معمول بازاریابان و کارشناسان بازاریابی اینترنتی به بخش انتهایی ایمیل توجه زیادی ندارند چرا که فکر می‌کنند مخاطبان به صورت پیش فرض آن را نادیده می‌گیرند.

این نوشته را هم حتما بخوانید  درآمد از فروشگاه اینترنتی

اما بخش انتهایی ایمیل هنگامی که به درستی استفاده شود، می‌تواند اعتبار شما را افزایش دهد و باعث کسب درآمد بیشتری برای کسب و کار شما شود.

ما هدایت مخاطبان تان به یک صفحه فروش را در اولین ایمیل توصیه نمی کنیم. جرا که این کار برای کسی که اولین بار است دارد با شما آشنا می‌شود یک مقدار تهاجمی است.

در اولین ایمیل ها شما باید برای خود اعتبار ایجاد کنید و باعث شوید که اعضای خبرنامه به شما اطمینان کنند. یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار، استفاده از رضایت نامه ها و تعریف های مشتریان فعلی تان است.

 • می توانید اعلام رضایت مشتریان فعلی تان را روی یک بنر نشان دهید.
 • می توانید لینکی به مقاله ای که بیشترین توجه از طرف مخاطبان تان داشته است را قرار دهید.
 • می توانید لینکی به صفحه ای که بیش ترین نظر مثبت مشتریان به شما وجود دارد را قرار دهید.

همیشه اطمینان حاصل کنید که راه خرید برای مخاطبان شما باز است. چرا که همیشه هستند کسانی که آمادگی دارند بلافاصله اولین گام ها را در مسیر بازاریابی و قیف فروش شما بردارند.

سخن نهایی:

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. به شما توصیه می کنیم که اگر تا به حال از ایمیل مارکتینگ استفاده نمی‌کردید، همین الان آموزش ما به نام «آموزش جامع ایمیل مارکتینگ با میلرلایت» را تهیه کنید و فرآیند بازاریابی ایمیلی خود را شروع کنید.

آموزش جامع ایمیل مارکتینگ با میلرلایت

این مقاله مجموعه نکاتی بود که از نظر ما باید در ارسال اولین ایمیل آن‌ها را رعایت کنید. اگر نکات دیگری هست که از نظر شما باید رعایت شود اطفا آن‌ها را در بخش نظرات با ما مطرح کنید.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *