۴ راه حل برای ساخت لیست ایمیل و گسترش آن

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

در مقاله‌ی « ایمیل مارکتینگ چیست» به معرفی اولیه‌ی ایمیل مارکتینگ پرداختیم و در مورد اینکه ایمیل مارکتینگ چی هست و چی نیست صحبت کردیم. در آن مقاله اشاره کردیم که بسیار مهم است که لیست ایمیل را خودتان جمع‌آوری کنید.

در این مقاله به راه‌هایی برای افزایش تعداد ایمیل‌ها و گسترش لیست ایمیل اشاره می‌کنیم (اگر علاقه مند به یادگیری ایمیل مارکتینگ هستید، پیشنهاد می‌کنیم آموزش ایمیل مارکتینگ با میلرلایت را ببینید).

اگر فرصت خواندن این مقاله را ندارید، می‌توانید پادکست آن را گوش کنید:

این یک نمونه از پادکست های ما بود، برای داشتن تمام پادکست ها کافی‌ست فقط آدرس ایمیل خود را وارد کنید:

همه پادکست ها را در ایمیل خود داشته باشید

تمامی پادکست های ما را به رایگان در ایمیل خود دریافت کنید و اولین نفری باشید که پادکست های جدید ما را می‌شنود 🙂

بهترین راه ساخت لیست ایمیل معتبر

بهترین راه برای ایجاد یک لیست ایمیل معتبر، این است که شما اجازه دهید این لیست به صورت طبیعی و معمول رشد کند. از طرفی باید افول آن را بپذیرید و کارهایی برای جبران آن انجام دهید.

در نتیجه خرید لیست ایمیل از سایت‌هایی که خدمت «ارسال ایمیل تبلیغاتی» را می‌کنند، اصلا راه مناسبی برای گسترش لیست ایمیل شما نیست. شما نباید با استفاده از روش‌های غیر طبیعی لیست ایمیل خود را گسترش دهید.

به صورت میانگین در هر سال حدود ۲۲ درصد از لیست ایمیل شما کاسته می‌شود. این کاسته شدن می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برای مثال دلایل زیر:

  1. تعدادی از افراد لغو عضویت یا unsubscribe می‌کنند.
  2. با ایمیلی که به شما داده‌اند کمتر کار می‌کنند و کم کم استفاده از آن را کاهش می‌دهند.
  3. ایمیل‌های شما به مرور برایشان کم اهمیت‌تر می‌شود و کمتر آن‌ها را می‌خوانند.
  4. اگر ایمیل رسمی سازمانی به شما داده باشند، ممکن است با ترک شغل و جابجایی به شرکتی جدید، دیگر از ایمیل سابق خود استفاده نکنند.
این نوشته را هم حتما بخوانید  تبلیغات فروشگاه اینترنتی

بنابراین نیاز است که شما به صورت پیوسته لیست ایمیل خود را گسترش دهید.

در این مقاله می‌خواهیم یکی از روش‌های گسترش لیست ایمیل برای ایمیل مارکتینگ را به شما معرفی کنیم.

 ساخت لیست ایمیل و گسترش لیست ایمیل

اصل اساسی ۱

در زمانی که می‌خواهید اطلاعاتی از کاربر بگیرید، فرم را تا حد ممکن ساده و خلوت نگه دارید. بازدید کننده باید بتواند به سادگی و خیلی سریع ثبت نام کند.

پیشنهاد ما به شما این است که فقط آدرس ایمیل را بگیرید. در ادامه‌ی کار و بعداً می‌توانید سایر اطلاعاتی را که مورد نیاز هستند را از کاربر بگیرید.

۱. دلیلی برای عضویت در خبرنامه بدهید.

در خیلی از فرم‌هایی که در سایت‌ها دیده می‌شود صرفاً از افراد خواسته می‌شود که آدرس ایمیل خود را در فرم مربوطه وارد کنند. جمله‌هایی که در این فرم‌ها دیده می‌شوند، عبارت‌اند از «در خبرنامه‌ی ما عضو شوید» و یا «آدرس ایمیل خود را در این بخش وارد کنید»

پیشنهاد ما این است که از جملات جذاب‌تری استفاده کنید و دلیلی برای عضویت به مخاطب بدهید. برای مثال جمله‌ی «با عضویت در خبرنامه‌ی سایت، اولین نفر باشید که از آخرین اخبار مربوط به حوزه‌ی فناوری آگاه می‌شوید».

ما خودمان از همین روش برای باکس عضویت در خبرنامه استفاده کرده‌ایم. فرم زیر را ببینید.

باکس عضویت در خبرنامه برای ساخت لیست ایمیل برای ایمیل مارکتینگ

در این فرم ما سعی کرده‌ایم که با بیان یک دلیل و دادن یک قول به کاربران، از آن‌ها بخواهیم تا ایمیل‌شان را به ما بدهند.

به عنوان مثالی دیگر فرم زیر را ببینید. ما از این فرم در صفحه‌ی اصلی سایت خود استفاده کرده‌ایم و با دادن یک هدیه (کتاب تصاحب رایگان شغل رویایی‌تان در جلسه‌ی مصاحبه)، از کاربران می‌خواهیم که آدرس ایمیل‌شان را به ما بدهند تا علاوه بر دریافت هدیه در همین لحظه، در آینده نیز هدایای بیش‌تری را برای آن‌ها ارسال کنیم.

عنوان جذاب برای گسترش لیست ایمیل - آموزش ایمیل مارکتینگ

۲. یک دلیل خوب هم در انتهای ایمیل‌ها داشته باشید.

در ادامه‌ی مورد ۱ باید به شما بگوییم که همواره این احتمال را در نظر داشته باشید که ایمیل‌های شما برای سایرین فوروارد شوند.

این نوشته را هم حتما بخوانید  ۴ دلیل که مشترکین ایمیل، شما را نادیده می گیرند

برای مثال من عضو خبرنامه‌ی سایت شما هستم و ایمیل‌هایی را از جانب شما دریافت می‌کنم. شما در یکی از این ایمیل‌ها مطلبی را برای من می‌فرستید (مقاله‌ی آموزشی، خبر، تصویر یا ویدئو). من احساس می‌کنم یکی از دوستانم به این موضوع بسیار علاقه‌مند است و ایمیل شما را برای دوستم فوروارد می‌کنم.

اگر شما یک جمله‌ی خوب در انتهای ایمیل داشته باشید (برای مثال دعوت به عضویت در خبرنامه که این جمله به صفحه‌ای که در آن آدرس ایمیل مخاطب گرفته می‌شود، لینک شده باشد) و این جمله دوست من را ترغیب کند، او بر روی لینک کلیک می‌کند و به صفحه‌ی مورد نظر می‌رود.

از آن‌جایی که دوست من به ایمیل ارسالی شما علاقه‌مند بوده‌است بنابراین احتمال خیلی زیادی وجود دارد که او هم آدرس ایمیلش را به شما بدهد و در خبرنامه‌ی شما عضو شود. حتی اگر اولین باری باشد که اسم شما را شنیده باشد و این بازدید، اولین بازدید او از سایت شما باشد.

۳. صفحه‌ی درباره ما بهترین جا برای گرفتن ایمیل است.

صفحه درباره‌ی ما، بیشترین نرخ تبدیل را در بین صفحات سایت شما دارد.

اگر کسی از این صفحه دیدن می‌کند یعنی که به شرکت شما و خدمات شما علاقه‌مند است و تمایل دارد که بیش‌تر درباره‌ی شما و خدمات شما بداند. این یک فرصت بی‌نظیر برای شماست تا به آن‌ها پیشنهاد دهید که به خبرنامه‌ی شما ملحق شوند.

این پیشنهاد می‌تواند در میان صفحه‌ی درباره‌ی ما و یا در انتهای صفحه‌ی درباره‌ی ما باشد.

۴. در بالای صفحات مقالات خود یک فرم برای جذب ایمیل داشته باشید.

با استفاده از گوگل آنالیتیکز به راحتی می‌توانید پربازدیدترین مقالات خود را شناسایی کنید. به ازای هر مقاله سعی کنید که یک ارزش افزوده را به مقاله اضافه کنید و در مقاله پیشنهاد دهید.

این ارزش افزوده می‌تواند هر یک از موارد زیر باشد

  • یک نسخه‌ی PDF از فایل مقاله
  • چک‌لیست‌ یا لیستی برای به خاطر سپاری موارد گفته شده در آن مقاله
  • ویدئویی مرتبط با آن مقاله
این نوشته را هم حتما بخوانید  max cpc در گوگل ادوردز

هر چیزی که مرتبط با موضوع مقاله است و به متن نوشته شده ارزشی را اضافه می‌کند.

به عنوان مثال، سایت ما در عبارت «بازاریابی برند» در جایگاه اول در گوگل قرار دارد و بنابراین ما ترافیکی را از جستجوی گوگل برای این عبارت داریم.

این عبارت به مقاله‌ی مرتبط لینک شده است. کسی که از طریق این لینک وارد سایت ما می‌شود به برندسازی و برندینگ علاقه‌مند است. به خاطر همین بوده که در گوگل پیرامون آن جستجو کرده است. بنابراین ما در این مقاله یک کتاب مرتبط با موضوع مقاله را به بازدیدکننده پیشنهاد می‌دهیم.

با توجه به این که محتوای این پیشنهاد کاملاً نزدیک و مرتبط با مقاله‌ای است که کاربر در حال مطالعه‌ی آن می‌باشد، بنابراین نرخ تبدیل در این حالت نیز بسیار بالا می‌باشد.

امیدواریم با استفاده از نکات گفته شده در این مقاله بتوانید بازدیدکنندگان بیش‌تری را تبدیل به علاقه‌مند و سرنخ کنید و لیست ایمیل خود را ساده‌تر و سریع‌تر گسترش دهید.

اگر به دنبال یک راه‌حل کامل برای ساخت لیست ایمیل و جمع آوری لیست ایمیل هستید، به شما توصیه می‌کنیم که همین الان «آموزش ۱۶ استراتژی تضمینی برای ساخت لیست ایمیل حرفه‌ای» را ببینید.

در این آموزش به معرفی ۱۶ استراتژی می‌پردازیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید خیلی سریع لیست ایمیل خود را تهیه کنید و سرعت گسترش لیست ایمیل خود را چندین برابر کنید. اطلاعات بیش‌تر در مورد این آموزش را در لینک زیر می‌توانید مشاهده کنید

https://learn-marketing.org/product/16-list-building-email-marketing-strategy

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *