۴ دلیل که مشترکین ایمیل، شما را نادیده می گیرند

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

هیچ چیز خسته کننده تر از صرف وقت و انرژی برای ارسال یک کمپین ایمیلی که نتیجه ای ندارد نیست. پس از ارسال کمپین ایمیلی تان می‌بینید که نرخ باز شدن ایمیل و کلیک آن اصلا در حد قابل قبول نیست. قرار بود که ایمیل مارکتینگ اثربخش‌ترین روش بازاریابی اینترنتی برای شما باشد ولی الان که از آن استفاده می‌کنید می‌بینید که نتیجه‌ی مطلوبی از آن نمی‌گیرید.

تعیین دقیق این که دلیل شکست کمپین چیست می‌تواند فوق العاده دشوار باشد. اگر ندانید که دقیقا چه چیزی را باید بهبود بدهید، شاید سال ها زمان برای انجام آزمایش و خطا برای کشف آن نیاز داشته باشید (پیشنهاد می‌کنیم حتما آموزش ایمیل مارکتینگ با میلرلایت را ببینید).

اگر کسی ایمیل های شما را باز نمی کند، شاید علت آن یک یا چند مورد از موارد زیر باشد. با ما باشید تا با کمک حل مشکل شما را پیدا کنیم.

۱) عنوان ایمیل شما بد است

عنوان ایمیل شما روی نرخ باز شدن ایمیل شما به صورت مستقیم تاثیر می‌گذارد.

آمارها نشان می‌دهند که ۳۵ درصد از گیرندگان ایمیل، تنها بر اساس عنوان ایمیل تصمیم به باز کردن یا باز نکردن ایمیل می‌گیرند. ۳۵ درصد! یعنی حدود یک سوم اعضای لیست ایمیل شما. بنابراین بهترین راه برای افزایش نرخ باز شدن ایمیل، نوشتن یک عنوان جذاب و چشمگیر است.

یک نوار عنوان باید در یک طول کوتاه هدف را مشخص و سرراست بیان کند. باید توجه مشترکین را به دست بیاورد و به آن ها دلیلی بدهد تا ایمیل را باز کنند. البته  عنوان شما نباید زیاد تبلیغاتی یا گستاخانه به نظر بیایید. هدف ارسال ایمیل این است که گیرنده ایمیل را باز کند و محتوای آن را بخواند. یک عنوان تبلیغاتی و گستاخانه آن ها را از این کار منصرف می‌کند.

این نوشته را هم حتما بخوانید  مفهوم مشتری بالقوه

مشتریان خود را در نظر بگیرید. به چه چیز اهمیت می دهند؟ چه چیزی می‌توانید به آن‌ها پیشنهاد کنید که با رقبای شما متفاوت باشد؟

از عنوان ایمیل برای اشاره به نیازهای آن ها، مسائلی که با آن ها روبرو هستند یا موضوعاتی که علافه‌ی شخصی آن‌هاست، استفاده کنید. این مشترکین خبرنامه شما را هدایت می‌کند تا روی عنوان ایمیل شما کلیک کنند تا اطلاعات بیشتری کسب کنند.

۲) ایمیل هایتان را برای موبایل بهینه نکرده اید

تلفن های همراه، یک بخش جدایی ناپذیر از زندگی روزانه‌ی ماست. مخاطبان شما ایمیل ها را بر روی موبایل و تبلت هایشان باز می کنند. اگر ایمیل های تان برای این دستگاه ها مناسب نیستند، دارید بخش بزرگی از بازار را از دست می‌دهید.

آمار ها نشان می‌دهند که حدود ۷۱ درصد از مخاطبان ایمیل هایی که درست نمایش داده نمی‌شوند را فورا پاک می‌کنند.

برای مطمئن شدن از این که ایمیل شما در هر نرم افزار ایمیلی خوب به نظر می رسد، بسیار حیاتی است که ایمیل خود را قبل از ارسال، به طور کامل تست کنید.

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که تست کردن یعنی ارسال ایمیل به جیمیل خودشان و بعد بررسی آن. این کار همیشه مشکل را حل نمی‌کند. چرا که هر سرویس ایمیل، موتور نمایش خاص خود را دارد. بنابراین باید ایمیل خود را برای حداقل ۳ سرویس ایمیلی که مخاطبان شما بیش ترین استفاده از آن‌ها را دارند، تست کنید.

۳) به آن ها مربوط نمی شود

هر ایمیلی که به مخاطبان تان ارسال می کنید، باید چیزی با ارزش برای آن‌ها داشته باشد. شما می توانید نکته، کد تخفیف، ابزار، استراتژی، منبع رایگان و … به آن ها عرضه کنید.

این نوشته را هم حتما بخوانید  مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی

هر چقدر ارزش چیزی که می دهید بالاتر باشد، به احتمال بیشتری آن ها ایمیل های آینده شما را باز می‌کنند. برعکس اگر خبرنامه‌ی شما فقط روی فروش شرکت  تان تمرکز داشته باشد و تنها در مورد برند شما صحبت کند، مخاطبان ایمیل های شما را پشت سر هم پاک می کنند. حقیقت تلخ این است که هیچ کس نمی‌خواهد یک مشت جملات بی معنی را که به خودش مربوط نمی‌شود را بخواند.

از ارسال ایمیل ها به صورت انبوه خودداری کنید و لیست ایمیل خود تقسیم بندی کنید (برای آشنایی با چگونگی تقسیم بندی لیست ایمیل، آموزش ایمیل مارکتینگ با میلرلایت را ببینید. همچنین برای بررسی پارامترهای موجود در دسته بندی و تقسیم بندی، مقاله دسته بندی مشتریان و طبقه بندی مشتریان برای هدف گذاری هر گروه را بببنید.

لیست تقسیم بندی شده دوست شماست. با استفاده از آن می‌توانید محتوایی عالی و مرتبط برای مخاطبان خود بنویسید.

شما می توانید لیست خود را با بر اساس موارد زیر تقسیم بندی کنید:

  • سن
  • جنسیت
  • مکان
  • رفتار خرید گذشته
  • و ….

 

به محض این که از دسته بندی و تقسیم بندی ایمیل استفاده کنید، خواهید فهمید که تقسیم بندی لیست ایمیل، تاثیر مثبتی روی نرخ باز شدن ایمیل ها خواهد داشت. آمارها نشان می‌دهند که کمپین های تقسیم بندی شده، دارای ۳۹ درصد نرخ بازشدن بالاتر و ۲۸ درصد نرخ لغو اشتراک کمتری دارند.

۴) دارید افراط به خرج می دهید

خیلی از اوقات افراد ایمیل شما را به عنوان اسپم نشانه گذاری می‌کنند به این دلیل که بیش از حد ایمیل ارسال می‌کنید. وقتی چیزی بیش از حد اتفاق افتاد خیلی راحت از مفید بودن به آزار دهنده بودن تبدیل می‌شود. همواره در بحث آموزش ایمیل مارکتینگ گفته ایم که ایمیل مارکتینگ به معنای ارسال اسپم نیست.

این نوشته را هم حتما بخوانید  بهترین افزونه گوگل آنالیتیکس

شما می‌توانید خیلی راحت این مساله را حل کنید. زمانی که فرد جدیدی عضو لیست ایمیل شما شد، از او بپرسید که هر چند وقت یک بار می‌خواهد ایمیلی از جانب شما دریافت کند. گزینه‌هایی را برای او مشخص کنید. برای مثال: روزانه، هفتگی، دو هفته یک بار، ماهیانه و ….

به علاوه می‌توانید از آن‌ها بپرسید که دقیقا چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی می‌خواهند. با این سوال ها شما می‌توانید خیلی دقیق تر لیست ایمیل خودتان را دسته بندی و تقسیم بندی کنید.

همیشه هوشیار باشید

زمانی که نرخ باز شدن ایمیل ها کاهش میابد و زمانی که نرخ لغو عضویت به مقدار زیادی بالا می‌رود، این یک علامت بزرگ است که چیزی نیاز به تغییر دارد.

زمانی را صرف ویراستاری عنوان ایمیل های خود، بهینه سازی ایمیل هایتان برای تلفن های همراه و تقسیم بندی لیست ایمیل خود اختصاص دهید. با آزمون و بررسی می‌توانید دقیقا بفهمید که مخاطبان ایمیل شما به چه چیزی علاقه دارند.

مهم ترین نکته این است که صبور باشید. بازاریابی ایمیلی وقت و توجه زیادی نیاز دارد تا بتوانید به موفقیت دست یابید. اگر تا به حال از ایمیل مارکتینگ استفاده نمی‌کرده‌اید پیشنهاد می‌کنیم حتما آموزش ایمیل مارکتینگ با میلرلایت و ۱۶ استراتژی تضمینی برای ساخت لیست ایمیل را ببینید.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *