آموزش همکاری در فروش اینترنتی

آموزش همکاری در فروش اینترنتی
۳۰ مرداد ۱۳۹۷
|
0 نظرات
|
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

چندین سال است که با پدید آمدن سیستمی جدید، افزایش فروش محصولات و خدمات آسان تر شده است. حتماً برایتان جالب است که شما هم با این روش آشنا شوید و از آن در کسب و کار اینترنتی بهره ببرید. با استفاده از روش همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ هم شرکت فروشنده به سود خوبی می‌رسد، هم شخصی که در به فروش رسیدن محصولات و خدمات موثر بوده است. در ادامه مقاله آموزش همکاری در فروش اینترنتی با این مفاهیم آشنا خواهید شد.

پیشنیازهای آموزش همکاری در فروش اینترنتی

پیش‌نیازهای آموزش همکاری در فروش اینترنتی:

لازم است بدانید که در این روش دو طرف وجود دارد، یک طرف فروشنده، و یک طرف بازاریاب.

شخص بازاریاب با معرفی محصولات و خدمات فروشنده به مردم و سعی در به فروش رساندن آن‌ها، کار همکاری در فروش را انجام می‌دهد. اما این کارها چگونه در اینترنت صورت می‌گیرد؟

در کار همکاری در فروش اینترنتی شما باید یک لینک از سایت فروشنده بگیرید و آن را در سایت یا اکانت شبکه اجتماعی خود منتشر کنید. این لینک به طور اختصاصی برای شما کدگذاری شده و بعداً مشخص می‌شود که چه تعداد مشتری با استفاده از آن وارد سایت فروشنده شده‌اند.

pay-commission

در آموزش همکاری در فروش اینترنتی باید بدانید که شما در این کار می‌توانید به ۴ روش حقوق دریافت کنید:

۱- پرداخت به ازای فروش

در این روش میزان پورسانت شما به نوع محصولات و قیمت آن‌ها بستگی دارد. هرچقدر که فروش داشته باشید، درصدی از قیمت فروش محصولات یا خدمات به شما تعلق می‌گیرد.

۲- پرداخت به ازای سرنخ

در روش سرنخ شما به ازای تعداد افرادی که در سایت فروشنده ثبت نام می‌کنند یا حتی فقط ایمیل خود را داخل سایت وارد می‌کنند، پورسانت دریافت می‌کنید.

۳- پرداخت به ازای کلیک

در روش پرداخت به ازای کلیک فقط کافی است مشتری روی لینک مورد نظر کلیک کند. در این روش شما با توجه به تعداد افرادی که روی لینک کلیک کنند پورسانت دریافت می‌کنید، اینکه آن‌ها خریدی انجام بدهند یا ندهند در میزان پورسانت شما تاثیری نخواهد داشت.

۴- پرداخت به ازای نمایش آگهی

در این روش شما آگهی سایت فروشنده را روی سایت خود قرار می‌دهید و فقط با توجه به تعداد دفعاتی که این آگهی دیده می‌شود پورسانت دریافت خواهید کرد. در این روش نیز مهم نیست که محصولی به فروش می‌رسد یا خیر، فقط تعداد بازدید از آگهی است که روی میزان پورسانت شما تاثیر می‌گذارد.

نکته: ممکن است شما علاوه بر پورسانت ها بتوانید حقوق ثابت نیز داشته باشید. این روش معمولاً زمانی اتخاد می‌گردد که محصولی سخت و یا دیر به فروش برود، که این حقوق ثابت باعث ایجاد انگیزه برای ادامه فعالیت بازاریاب می‌شود. از طرفی وقتی فروش محصولی کم باشد لازم است حداقل حقوقی به بازاریاب تعلق بگیرد تا بتواند از پس خرج های زندگی خود بر بیاید.

پس از اینکه شما با سایت فروشنده قرارداد بستید، یک پنل مخصوص در اختیارتان قرار می‌گیرد.

شما در این پنل می‌توانید لینک مخصوص خود را مشاهده کنید، و با کپی کردن و انتشار آن در سایت خود یا شبکه‌های اجتماعی مشتری ها را به سمت سایت فروشنده هدایت کنید. همچنین از طریق این پنل می‌توانید متوجه شوید که چه تعداد مشتری روی لینک شما کلیک کرده‌اند.

می‌توانید نمونه‌ای از این پنل را در تصویر زیر ببینید:

نمونه پنل سیستم افیلیت

زمان پرداخت حقوق:

روز پرداخت حقوق در آموزش همکاری در فروش اینترنتی

در بخش آخر آموزش همکاری در فروش اینترنتی لازم است زمان پرداخت حقوق را خدمت شما توضیح دهیم.

حقوق شما با توجه به برنامه ای که از پیش تعیین شده است، می‌تواند به صورت دو هفته یک بار، یا به صورت ماهیانه، یا طی بازه زمانی دیگری باشد.

البته مبلغ نهایی برای پرداخت به شما متغیر است و می‌تواند بیشتر یا کمتر شود. عواملی مثل پاداش، تغییر نرخ پورسانت، پورسانت های سهمی، و … در میزان پورسانت شما تاثیر می‌گذارند.

شما می‌توانید برای محاسبه مقدار پورسانت خود به مقاله دستورالعمل محاسبه پورسانت مراجعه کنید. اگر حوصله اینکه خودتان مقدار پورسانت را حساب کنید ندارید، نگران نباشید. ما برای راحتی کار و سرعت بیشتر ۲ فایل اکسل محاسبه پورسانت برای شما تهیه کرده‌ایم، که می‌توانید آن‌ها را در مقاله جدول پرداخت پورسانت به رایگان دانلود کنید.

عضویت در خبرنامه آکادمی

با عضویت در خبرنامه هر شنبه به صورت صد در صد رایگان آخرین و داغ‌ترین مباحث روز بازاریابی را در ایمیل خود دریافت کنید.

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
close

دریافت رایگان کتاب انتخاب بهترین گزینه در بازاریابی پورسانتی

انتخاب بهترین گزینه در بازاریابی پورسانتی