آشنایی با روش نوین بازاریابی اینترنتی: بازاریابی محتوا

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

امروزه به راحتی قبل نمی‌توان مخاطبان را با تبلیغات تلویزیونی و مطبوعاتی جذب کرد: چرا که کاربران به راحتی تبلیغات تلویزیونی را رد می‌کنند و غالبأ هم تبلیغات مجله‌ها را نادیده می‌گیرند. البته با گسترش روز‌افزون جست‌و‌جو‌های اینترنتی، دیگر کسب اطلاعات درباره هر مطلبی، بدون نیاز به بنر‌ها و پوستر‌ها آسان هم شده‌است.

بازاریابی محتوایی، راه برون رفت از این مسأله برا ی بازاریابانی است که به خوبی متوجه این تغییر روند توجه مخاطب شده‌اند (برای آشنایی بیش‌تر با مفهوم بازاریابی اینترنتی مقاله «بازاریابی اینترنتی» را ببینید.

بازاریابی محتوا در واقع به کار گیری یک استراتژی برای خلق محتوای مناسب، ارزشمند و سازگار به صورت منظم است که با هدف جذب مخاطب و تبدیل وی به مشتری انجام‌می‌شود.

اساسأ این نوع بازاریابی، هنر برقراری ارتباطی بی‌وقفه با مردم، بدون فروش محصول به ایشان است. در این روش به جای هدایت محصول یا خدمات، تنها اطلاعات در اختیار مشتری قرار‌می‌گیرد.

هسته‌ی اصلی این بازاریابی حول این فرض شکل‌گرفته که اگر به صورت منظم، اطلاعاتی ارزشمند در اختیار مخاطبان قرار‌گیرد، در نهایت، آن‌ها قدردانی خود را با خرید محصول و وفاداری به آن، نشان‌خواهند‌داد. بازاریابی محتوایی یکی از پایه های اساسی بازاریابی اینترنتی است.


شاید سوال کنید که چه تفاوتی بین تحویل اطلاعات در بازاریابی محتوا و حجم هر‌روزه آوار اطلاعاتی است که تبلیغات بر سر مخاطب می‌ریزند؟ پاسخ در تمایز باریک بازاریابی محتوا از بازاریابی “فله ای” است.

بازاریابی محتوا فقط اطلاعاتی “مناسب و ارزشمند” در اختیار مخاطب قرار‌می‌دهد. بازاریابی محتوای خوب، مخاطب را به توقف، خواندن، فکر‌کردن و در نهایت، عمل کردن، وا‌می‌دارد.

این نوشته را هم حتما بخوانید  ترفند های فروش اینترنتی

بازاریابی بدون محتوای خوب، غیرممکن است.

در تمامی انواع بازاریابی، داشتن مقدار حداقلی از محتوا ضروری است. برای مثال، در بازاریابی شبکه‌ های‌ اجتماعی، لازم است که بازاریابی محتوا بر استراتژی شبکه های اجتماعی، مقدم باشد.

در سئو، داشتن محتوایی با کیفیت، شرطی اساسی برای بهبود رتبه‌ی کسب‌و‌کار در جست‌و‌جوی گوگل است. استراتژی‌های موفق روابط عمومی، بر دغدغه‌های خوانندگان مانور می‌دهند و نه الزامأ بر ارایه اطلاعاتی در مورد کسب‌و‌کار خودشان.از طرفی، شرط موفقیت در استراتژی بازاریابی پرداخت به ازای کلیک هم، داشتن محتوایی قوی و مرتبط است.

به طور عمومی بازاریابی محتوایی را می‌توان هسته تمامی روش های بازاریابی اینترنتی دانست. بدون محتوای خوب شما نمی توانید مخاطبان در شبکه های اجتماعی را جذب کنید. بدون محتوای خوب تبلیغات گوگل شما در نهایت فقط هزینه زا می‌باشند. بدون محتوای خوب نمی توانید جایگاه خوبی در گوگل داشته باشید.

بنابراین تولید محتوای خوب و ارزشمند را به عنوان یک اصل اساسی در فعالیت بازاریابی اینترنتی خوب قرار دهید.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *