همه مقالات - | لرن مارکتینگ | آموزش بازاریابی و بازاریابی اینترنتی

درآمد از طریق بازاریابی اینترنتی
کسب درامد اینترنتی واقعی
فروش پورسانتی
پورسانت مدیر فروش
sales-manager-salary
increasing-money
آیین نامه پورسانت فروش
جدول محاسبه پورسانت
بازاریابی اینترنتی و کسب درامد
فرمول پورسانت
حقوق ویزیتور چگونه محاسبه میشود
بازاریابی از طریق همکاری در فروش Affiliate Marketing
کسب درامد بازاریابی اینترنتی
اکسل محاسبه پورسانت فروش
دستورالعمل محاسبه پورسانت
جدول پرداخت پورسانت

ایندکس شدن سریع در گوگل

۲۸ تیر ۱۳۹۷
|
0 نظرات
|

ایندکس شدن سریع در گوگل یکی از دغدغه های اصلی وب مستران و کارشناسان بازاریابی اینترنتی است. با افزایش سرعت ایندکس شدن مطالب در گوگل، محتواهای شما سریع تر در گوگل ظاهر می‌شوند. بنابراین ترافیک بیش تری از گوگل جذب خواهید کرد.
در این مقاله به صورت مفصل در مورد پارامترهای موثر بر سرعت ایندکس شدن مطالب صحبت خواهیم کرد. همچنین یک ترفند را برای ایندکس شدن سریع در گوگل به شما معرفی خواهیم کرد.

ایندکس شدن در گوگل چیست؟

زمانی که شما محتوای جدیدی را در سایت تان منتشر می‌کنید، این محتوا باید توسط گوگل خوانده شود. گوگل به صورت روزانه از سایت های مختلف بازدید می‌کند تا در جریان تغییرات و آپدیت های آن‌ها قرار بگیرد.
زمانی که گوگل به سایت شما وارد می‌شود، بررسی می‌کند که چه تغییرات جدیدی در آن رخ داده است. برای مثال از وجود یک محتوای جدید در سایت شما مطلع می‌شود.
پس از آن، گوگل شروع به خواندن محتوای این صفحه می‌کند و اطلاعات مهم را در پایگاه های داده خود ذخیره می‌کند. به این فرآیند ایندکس شدن در گوگل می‌گویند (برای آشنایی کامل با این فرآیند، مقاله ایندکس شدن در گوگل را ببینید).
تا قبل از فرآیند ایندکس شدن، عملا گوگل از وجود محتوای جدید در سایت شما با خبر نیست. بنابراین حتی اگر محتوای شما دقیقا همان چیزی باشد که کاربر در جستجوی آن است، گوگل آن را به او نمایش نخواهد داد.
این موضوع اهمیت ایندکس شدن سریع در گوگل را نشان می‌دهد. با افزایش سرعت ایندکس شدن مطالب در گوگل، شما سریع تر در صفحه نتایج جستجو گوگل ظاهر خواهید شد. بنابراین سریع تر می‌توانید ترافیک ورودی از گوگل دریافت کنید.

بررسی وضعیت ایندکس سایت

پس از آشنایی با فرآیند ایندکس شدن در گوگل، طبیعی است که بخواهید وضعیت ایندکس سایت تان را بررسی کنید. با بررسی وضعیت ایندکس سایت می‌توانید بفهمید که گوگل چه تعداد از صفحات سایت شما را ایندکس کرده است.
به علاوه اگر مشکلی در فرآیند ایندکس شدن در گوگل وجود داشته باشد، از این موضوع مطلع خواهید شد. برای بررسی وضعیت ایندکس سایت تان باید ابتدا گوگل وبمستر تولز را روی سایت تان راه اندازی کنید. برای آشنایی با چگونگی انجام این فرآیند، همین الان این دو ویدئو را بببینید.

d
این دو ویدئو، بخشی کوتاه از آموزش تصویری گوگل وبمستر تولز هستند. به شما توصیه می‌کنیم حتما استفاده از گوگل وبمستر تولز را در برنامه کاری خود قرار دهید. این ابزار عالی، باعث بهبود بسیار زیاد سئو سایت شما می‌شود. برای آشنایی کامل با این ابزار، آموزش تصویری گوگل وبمستر را ببینید.

ایندکس شدن سریع در گوگل

برای ایندکس شدن سریع در گوگل ، باید عوامل موثر بر سرعت ایندکس مطالب در گوگل را شناخت. به صورت کلی این عوامل عبارت اند از

آپدیت منظم محتوای سایت
سرعت خوب پاسخ گویی هاست سایت
استفاده از نقشه سایت
جلوگیری از به وجود آمدن محتواهای تکراری
کاهش زمان بارگزاری سایت
لینک سازی داخلی
بهینه سازی تصاویر

هر چقدر سایت شما سریع تر باشد، زمان بازدید گوگل از سایت تان موثر تر و مفید تر خواهد بود. در حقیقت ربات گوگل در یک بازدید از سایت شما، می‌تواند تعداد صفحات بیش تری را بررسی کند.
بنابراین حتما روی بهبود سرعت سایت تان زمان بگذارید. برای آشنایی با راه حل های جامع برای حل مشکل سرعت، آموزش جامع افزایش سرعت وردپرس را ببینید.
یکی دیگر از راه های بسیار عالی برای ایندکس شدن سریع در گوگل، ثبت نقشه سایت در گوگل وبمستر است. با ثبت نقشه سایت، گوگل در هر بار بازدید، ابتدا نقشه سایت تان را بررسی خواهد کرد. با این کار خیلی سریع تر از وجود محتواهای جدید سایت شما آگاه خواهد شد.
این موضوع باعث ایندکس شدن سریع در گوگل برای محتواهای جدید شما خواهد شد. در صورتی که با فرآیند ثبت نقشه سایت در گوگل وبمستر آشنایی ندارید، مقاله ثبت نقشه سایت در گوگل وبمستر را ببینید.
همچنین برای آشنایی با تمامی بخش‌های گوگل وبمستر تولز، آموزش تصویری گوگل وبمستر را ببینید.
عامل موثر بعدی در ایندکس شدن سریع در گوگل ، آپدیت منظم محتوای سایت است. اگر شما قصد دارید در طول یک ماه ۸ محتوای جدید روی سایت خود قرار دهید، بهتر است که این کار منظم انجام شود. به جای این که طی یک روز همه‌ی این ۸ مقاله را روی سایت تان قرار دهید، هر هفته دو مقاله را منتشر کنید.
با این کار گوگل بیش تر به سایت شما سر خواهد زد و سریع تر در جریان تغییرات اخیر سایت شما قرار خواهد گرفت. بنابراین حتما آپدیت منظم سایت تان را در برنامه‌ی کاری خود بگنجانید.

کاهش زمان ایندکس شدن محتوای جدید به ۰

در انتهای این مقاله می‌خواهیم ترفندی را که قولش را به شما دادیم، را بیان کنیم. روشی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید زمان ایندکس شدن برای محتوای جدید را به ۰ برسانید.
شما با استفاده از گوگل وبمستر تولز می‌توانید بلافاصله پس از انتشار محتوای جدید، از گوگل درخواست کنید که به سایت شما سر بزند. محتوای جدید قرار داده شده را بخواند و آن را ایندکس کند. با این کار دیگر نیازی نیست که منتظر بازدید بعدی گوگل از سایت تان باشید.
برای این کار کافی است که در منوی سمت راست گوگل وبمستر تولز، روی بخش Crawl و سپس روی بخش fetch as google کلیک کنید (مشابه شکل زیر).

با این کار صفحه‌ای مشابه شکل زیر برای شما باز می‌شود. در نوار مرکزی، لینک صفحه‌ای که قصد دارید گوگل آن را ایندکس کند را وارد نمایید. سپس روی دکمه Fetch […]

ادامه مطلب
هزینه ثبت سایت در گوگل

هزینه ثبت سایت در گوگل

۲۷ تیر ۱۳۹۷
|
0 نظرات
|

هزینه ثبت سایت در گوگل چقدر است؟ این سوالی است که به صورت مرتب از ما پرسیده می‌شود. چقدر هزینه برای ثبت سایت در گوگل نیاز است؟ پاسخ این است که هیچی. ثبت سایت در گوگل رایگان است و هیچ هزینه ای ندارد.
در این مقاله می خواهیم چگونگی ثبت سایت در گوگل را بدون پرداخت هیچ هزینه ای به شما آموزش دهیم.

ثبت سایت در گوگل چه مزیت هایی دارد؟

قبل از آموزش چگونگی ثبت سایت در گوگل می‌خواهیم ابتدا بررسی کنیم که ثبت سایت در گوگل چه مزیت هایی دارد. در ادامه چند نمونه را ذکر می‌کنیم:

به محض ثبت سایت در گوگل، گوگل از وجود سایت شما آگاه می‌شود. به طور معمول مدت زمانی طول می‌کشد تا گوگل از وجود سایت شما آگاه شود. با ثبت سایت در گوگل می‌توانید این زمان را به صفر برسانید.
با ثبت سایت در گوگل، می‌توانید وضعیت سایت تان را در نتایج جستجوی گوگل بررسی کنید.
با ثبت سایت در گوگل، می‌توانید نحوه نمایش نتایج مربوط به سایت تان در گوگل را تعیین کنید.
در صورت بروز خرابی در لینک ها به صورت ناگهانی، گوگل شما را از این موضوع مطلع خواهد کرد.
در صورت هک شدن سایت تان، گوگل این موضوع را به اطلاع شما خواهد رساند.
وضعیت ایندکس صفحات سایت تان در گوگل و تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل را متوجه خواهید شد.
و ….

با صرف زمان ۱۰ دقیقه الی ۳۰ دقیقه می‌توانید سایت تان را در گوگل ثبت کنید و از تمامی این مزیت‌ها بهره مند شوید. به شما توصیه می‌کنیم حتما تا انتهای این مقاله را بخوانید و سایت تان را در گوگل ثبت کنید.

هزینه ثبت سایت در گوگل

همان طور که در ابتدای مقاله گفتیم هزینه ثبت سایت در گوگل صفر است. شما به صورت کاملا رایگان می‌توانید سایت تان را در گوگل ثبت کنید.

ابزار ثبت سایت در گوگل

مقالات مشابه:

ادامه مطلب
آموزش ثبت سایت در گوگل

آموزش ثبت سایت در گوگل

۲۶ تیر ۱۳۹۷
|
0 نظرات
|

آموزش ثبت سایت در گوگل یکی از اولیه ترین آموزش هایی است که هر وبمستری باید بداند. در این مقاله می‌خواهیم آموزش ثبت سایت در گوگل را به شما نشان دهیم. انجام این فرایند خیلی ساده است و شما با صرف ۱۰ دقیقه می‌توانید سایت تان را در گوگل ثبت کنید.

مزایای ثبت سایت در گوگل

ابتدا اجازه دهید بگوییم که ثبت سایت در گوگل چه مزیت هایی دارد. چندین مزیت ثبت سایت در گوگل عبارتند از

گوگل سایت شما را سریع تر می شناسد
زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل برای سایت تان کوتاه تر می‌شود.
از خرابی ها و مشکلات سایت تان مطلع خواهید شد
در صورت هک شدن سایت تان، از این اتفاق آگاه خواهید شد
به آمارهایی در مورد وضعیت سایت تان در گوگل دسترسی پیدا خواهید کرد. برای مثال چند نفر از طریق جستجو وارد سایت تان شده اند.
و …

شما با صرف ۱۰ دقیقه زمان می‌توانید سایت تان را در گوگل ثبت کنید. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم حتما تا انتهای این مقاله را بخوانید و آن را انجام دهید. با ۱۰ دقیقه زمان می‌توانید از تمامی مزیت های گفته شده، بهره مند شوید.

آموزش ثبت سایت در گوگل

برای ثبت سایت در گوگل، شما باید در گوگل وبمستر تولز ثبت نام کنید. گوگل وبمستر تولز ابزاری است که توسط گوگل برای مدیریت بهتر سایت به وب مستران و مدیران سایت ارائه شده است. اگر با گوگل وبمستر تولز آشنایی ندارید، مقاله گوگل وبمستر چیست را ببینید.
گوگل وبمستر تولز رایگان است و برای استفاده از آن نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نیست. این ابزار، امکانات فوق العاده ای در اختیار شما قرار می‌دهد که برای آشنایی با همه این امکانات پیشنهاد می‌کنیم آموزش تصویری گوگل وبمستر را ببینید.
در دو ویدئوی زیر ما فرآیند کامل ثبت سایت در گوگل وبمستر تولز را بیان کرده ایم. همین الان این ویدئوها را ببینید و سایت تان را به رایگان در گوگل ثبت کنید.

اگر این دو ویدئوی آموزش ثبت سایت در گوگل را دیدید و سایت تان را در گوگل ثبت کردید، به شما تبریک می‌گوییم  اگر در حین این فرآیند به مشکلی برخورده‌اید، می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

قدم های بعدی پس از ثبت سایت در گوگل

مقالات مشابه:

ادامه مطلب
تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل

تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل

۱۸ تیر ۱۳۹۷
|
0 نظرات
|

تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل یکی از عوامل مهم تاثیر گذار در سئو سایت می باشد. هر چقدر تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل بیش تر باشد، گوگل محتوای بیش تری از سایت را در اختیار دارد. بنابراین در گزینه های بیش تری می‌تواند سایت شما را به کاربران نمایش دهد.
علاوه بر بیش تر بودن محتواهای سایت شما در گوگل، سایتی که تعداد صفحات زیادی دارد یعنی سایتی غنی تر و پر بار تر است. حجم اطلاعات بیش تری در اختیار دارد و بهتر می‌تواند به کاربران در حل مشکلشان کمک کند. بنابراین ترجیح گوگل به نمایش این سایت بیش تر است.
در مقابل تعداد کم صفحات یک سایت نشان می‌دهد که سایت تازه راه اندازی شده است. و یا اگر مدت زمان طولانی از راه اندازی آن گذشته باشد، احتمالا مدت هاست که به روز رسانی نشده است و بنابراین اطلاعات آن قدیمی است.
در این مقاله می‌خواهیم روشی را به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آن بتوانید تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل برای سایت تان را شناساسی کنید.
به علاوه مشکلاتی را در خصوص ایندکس شدن در گوگل با شما مطرح خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت که چرا بعضی اوقات، بعضی صفحات سایت در گوگل ایندکس نمی‌شوند.
در پایان نیز یک آموزش کامل و جامع را به شما معرفی می‌کنیم که با استفاده از آن می‌توانید وضعیت ایندکس صفحات سایت تان در گوگل را بهینه کنید.

مفهم ایندکس شدن در گوگل چیست؟

زمانی که شما مقاله‌ی جدیدی را در سایت تان منتشر می‌کنید، مدت زمانی طول می‌کشد تا گوگل از وجود این صفحه جدید آگاه شود. گوگل به صورت روزانه از سایت ها بازدید می‌کند. هر زمان که مطلب جدیدی در آن‌ها منتشر شود، این مطلب جدید را می‌خواند و آن را ذخیره می‌کند. به فرآیند خواندن مطلب در سایت و ذخیره آن در گوگل، ایندکس شدن در گوگل می‌گویند (برای آشنایی بیش تر مقاله ایندکس شدن در گوگل را ببینید).
این کار به گوگل امکان می‌دهد که از تغییرات اخیر سایت‌ها آگاه شود و مطالب جدیدی که در آن‌ها منتشر شده است را شناسایی کند.
یک سوالی که همیشه از ما پرسیده می‌شود این است که زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل چقدر است؟ چقدر طول می‌کشد تا وقتی من مطلب جدیدی در سایتم منتشر می‌کنم، گوگل از وجود آن آگاه شود؟
پاسخ کلی این است که بستگی دارد. زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. به طور کلی، هر چقدر نرخ به روز رسانی سایت شما بیش تر باشد، گوگل سریع تر و بیش تر به سایت شما سر می‌زند.
برای این که با پارامترهای تاثیر گذار بر سرعت ایندکس شدن مطالب در گوگل آشنا شوید و سرعت ایندکس سایت تان را چندین برابر کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتما مقاله زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل و مقاله افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل را ببینید.

تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل برای سایت من چقدر است؟

طبیعی است که بخواهید بدانید تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل برای سایت تان چقدر است. شما باید بدانید گوگل چه تعداد از صفحات سایت شما را خوانده و ذخیره کرده است. در بعضی از مواقع پایین بودن بیش از حد این عدد، نشان دهنده وجود یک مشکل در سایت است.
برای محاسبه تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل می‌توانید از ابزار گوگل وبمستر تولز استفاده کنید. این ابزار یک ابزار رایگان است که توسط گوگل معرفی شده است. اگر با ابزار گوگل وبمستر آشنایی ندارید، مقاله گوگل وبمستر چیست را ببینید.
در صورتی که تا به حال از این ابزار استفاده نکرده اید، باید ابتدا آن را روی سایت تان راه اندازی کنید. برای این کار مقاله چگونگی اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل را ببینید. در این مقاله به صورت قدم به قدم فرآیند اتصال سایت به گوگل وبمستر تولز را شرح داده ایم.
همچنین برای آشنایی کامل با امکانات این ابزار می‌توانید آموزش تصویری گوگل وبمستر را ببینید. در این آموزش که بالغ بر ۳ ساعت ویدئو است به صورت تصویری و گام به گام، تمامی بخش‌های گوگل وبمستر تولز را آموزش داده ایم.
پس از نصب و راه اندازی گوگل وبمستر تولز، می‌توانید تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل را برای سایت خود شناسایی کنید. برای این کار کافی است که در منوی گوگل وبمستر تولز وارد بخش Google Index شوید و گزینه اول یعنی Index Status را انتخاب کنید. با این کار تصویری مشابه شکل زیر را مشاهده می‌کنید.

در این بخش عدد نوشته شده در بالای صفحه، نمایش دهنده تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل است. در این تصویر ۱۸۳ صفحه از این سایت در گوگل ایندکس شده است.
نمودار زیرین وضعیت ایندکس سایت در بازه زمانی را نشان می‌دهد. همان گونه که از شکل مشخص است، تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل در حال افزایش بوده است و یکباره در یک تاریخ افت شدید داشته ایم. این افت شدید نشان دهنده وقوع یک خرابی در سایت بوده است.
در حقیقت در این بازه گوگل نمی توانسته است به بخش زیادی از محتویات سایت دسترسی پیدا کند. پس از حل این مشکل، نمودار تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل مجددا به صورت صعودی رشد کرده است.
در انتهای نمودار یک رشد سریع را می‌بینیم که نشان دهنده نرخ سریع تر به روز رسانی سایت بوده است. در این بازه احتمالا این سایت روی سئو و انتشار مطالب جدید در سایت تمرکز بیش تری داشته است.
بسیار مهم است که به صورت منظم این بخش را تحت نظر داشته باشید. با این کار به محض وقوع خرابی در سایت، می‌توانید آن را شناسایی کنید و نسبت به حل آن اقدام نمایید.
در آموزش تصویری گوگل وبمستر به صورت مفصل در مورد این نمودار و بخش های دیگر گوگل وبمستر تولز صحبت کرده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم حتما این آموزش را ببینید و نکات مطرح شده در آن را روی سایت خود پیاده سازی کنید.

دلیل ایندکس نشدن مطالب در گوگل چیست؟

مقالات مشابه:

ادامه مطلب
ایندکس نشدن مطالب در گوگل

ایندکس نشدن مطالب در گوگل

۰۵ خرداد ۱۳۹۷
|
0 نظرات
|

ایندکس نشدن مطالب در گوگل یکی از معظلات اساسی کسب و کارهای اینترنتی است. شرکت ها و مالکان کسب و کارهای اینترنتی ساعت ها زمان صرف می‌کنند و محتوای مناسب تهیه می‌کنند اما در نهایت می‌فهمند که بخش زیادی از محتوای سایت آن‌ها ایندکس نشده است (اگر با مفهوم ایندکس شدن آشنایی ندارید مقاله ایندکس شدن در گوگل را ببینید).
ایندکس نشدن مطالب در گوگل باعث می‌شود که محتوای شما در گوگل قابل پیدا شدن نباشد. بنابراین ترافیک زیادی که می‌توانستید از گوگل بگیرید به صفر می‌رسد.
در این مقاله ۱۰ دلیل رایج برای ایندکس نشدن مطالب در گوگل را به شما معرفی می‌کنیم. همچنین راه حل ها و چگونگی رفع این مشکلات را نیز بیان می‌کنیم.

شناسایی تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل

قبل از بیان مشکلات مربوط به ایندکس نشدن مطالب در گوگل ، ابتدا می‌خواهیم به شما بگوییم که چطور می‌توانید تعداد صفحات ایندکس شده سایت تان را پیدا کنید. به طور نرمال این عدد باید برابر با تعداد صفحات سایت شما باشد. البته به طور معمول تعداد صفحات ایندکس شده کمتر از تعداد صفحات سایت تان است (به خاطر وجود محتوای تکراری و …).
برای شناسایی تعداد صفحات ایندکس شده نیاز است که گوگل وبمستر تولز را روی سایت خود راه اندازی کنید. اگر با گوگل وبمستر تولز آشنایی ندارید مقاله گوگل وبمستر چیست را ببینید.
راه اندازی گوگل وبمستر روی سایت بسیار ساده است و با صرف زمان ۱۰ دقیقه می‌توانید این کار را انجام دهید. برای آشنایی با چگونگی انجام این کار مقاله ثبت سایت در گوگل وبمستر را ببینید.
پس از ثبت سایت در گوگل وبمستر، در منوی جانبی وبمستر به بخش Google Index بروید و منوی اول یعنی Index Status را انتخاب کنید. در شکل زیر ما این کار را برای یک سایت نمونه انجام داده ایم.

همان طور که در تصویر بالا می‌بینید تعداد صفحات ایندکس شده در این سایت برابر با ۱۸۰ است. برای آشنایی بیش تر با این بخش از گوگل وبمستر مقاله تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل را ببینید.
اگر تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل برای سایت شما بسیار کمتر از تعداد مقالات سایت تان است، احتمالا مشکلی در ایندکس کردن مطالب سایت تان وجود دارد. در ادامه این مقاله می‌خواهیم در مورد مشکلات احتمالی و راه حل های هر یک صحبت کنیم.

ایندکس نشدن مطالب در گوگل

۱) سایت شما تازه راه اندازی شده است

این مورد یکی از رایج ترین موارد ایندکس نشدن مطالب در گوگل است. بارها مشتریان ما از ما پرسیده اند که چرا سایت ما در گوگل ایندکس نشده است و زمانی که بررسی کرده‌ایم فهمیده‌ام که سایت آن‌ها تازه راه اندازی شده است.
سایت هایی که به تازگی راه اندازی می‌شوند، در ابتدا به سختی در صفحه نتایج جستجوی گوگل ظاهر می‌شوند. دلیل این امر وجود الگوریتم گوگل سندباکس است. این الگوریتم در ابتدای راه اندازی سایت مانع از کسب رتبه‌های خوب می‌شود (حتی زمانی که محتوای شما خوب و سئو شده باشد و لینک‌هایی از سایر سایت‌ها نیز به آن وجود داشته باشد).
دلیل این امر تکنیک های کلاه سیاه سئو است که توسط مردم به کار گرفته می‌شد (برای آشنایی با این تکنیک ها و یادگیری سئو به صورت اصولی آموزش تصویری سئو وردپرس را ببینید). در گذشته افراد تلاش می‌کردند که با استفاده از تکنیک‌های کلاه سیاه سئو یک سایت خاص را سریعا در نتایج گوگل بالا ببرند.
آن‌ها برای این کار تعداد زیادی سایت راه اندازی می‌کردند و از این سایت‌ها به سایت مادر لینک می‌دادند تا باعث رتبه دهی خوب آن شوند. گوگل برای مواجهه با این موضوع، الگوریتم سندباکس را به موتور جستجوی خود اضافه کرد. این الگوریتم در ابتدای راه اندازی سایت، رتبه آن را کاهش می‌دهد تا در صفحه نتایج گوگل نمایش داده نشود.
پس از مدت زمانی که گوگل مطمئن شد که هدف این سایت، اسپم نیست کم کم رتبه‌ی آن را بهتر می‌کند. به این صورت گوگل می‌تواند از ظهور سایت های اسپم در صفحه نتایج خودش جلوگیری کند.
بنابراین اگر سایت شما به تازگی راه اندازی شده است، نباید انتظار ایندکس شدن سریع صفحات خود و نمایش در صفحه نتایج گوگل را داشته باشید. به طور معمول بین ۳ تا ۶ ماه زمان نیاز است تا یک سایت از فیلتر الگوریتم گوگل سندباکس عبور کند.

۲)‌ مشکلات مربوط به هاست سایت شما

یکی دیگر از رایج ترین دلایل ایندکس نشدن مطالب در گوگل ، مشکلات مربوط به هاست وب سایت می‌باشد. یک هاست نامناسب باعث قطعی های پی در پی سایت خواهد شد.
این موضوع هم به تجربه کاربری مخاطبان شما لطمه خواهد زد و هم به رتبه شما در گوگل. وجود خرابی در هاست و در دسترس پذیر نبودن سایت باعث می‌شود که گوگل مراجعات خود به سایت شما را کاهش دهد. به علاوه در هر مراجعه زمان کمتری را نیز صرف گشت و گذار در سایت کند.
نتیجه‌ی این موضوع این خواهد بود که زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل به شدت افزایش میابد (مقاله زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل و مقاله افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل را ببینید).
به علاوه این احتمال وجود دارد که بخشی از محتواهای سایت شما کلا در گوگل ایندکس نشود. برای مثال کلیه آدرس هایی که زیر مجموعه‌ی یک پوشه خاص هستند، ایندکس نمی‌شوند.
برای حل این مشکل حتما سعی کنید که هاست خود را از شرکت میزبانی معتبر تهیه کنید.

۳) مشکلات مربوط به سرعت سایت

عامل بعدی، مشکلات مربوط به سرعت سایت است. هر چقدر زمان بارگذاری سایت شما بیش تر باشد (اصطلاحا کند تر باشد)، گوگل باید تلاش بیش تری برای خواندن اطلاعات سایت شما کند. این موضوع روی رفتار گوگل در بازدیدهای بعدی سایت شما تاثیر خواهد گذاشت.
به این صورت که هم زمان مراجعات بعدی گوگل به سایت شما افزایش میابد و هم مدت زمان ماندن گوگل در سایت شما کمتر می‌شود. دقیقا مشابه کاربری که از گردش در یک سایت کند خسته می‌شود، ربات گوگل نیز زمان کمتری را در سایت شما خواهد ماند.
همین موضوع باعث می‌شود که بخشی از محتوای سایت شما ایندکس نشود. حتی ممکن است صفحاتی که ایندکس می‌شوند نیز به صورت کامل ایندکس نشوند.
برای جلوگیری از این مشکل حتما باید مطمئن شوید که سایت شما دارای سرعت مناسبی است.
اکثر وب سایت های داخلی با استفاده از سیستم مدیریت محتوای ودرپرس پیاده سازی شده اند. وردپرس به خودی خود مشکلی در سرعت ندارد. اما افزونه هایی که روی آن نصب می‌شوند باعث کاهش سرعت آن می‌شوند.
ما یک آموزش جامع برای حل مشکل سرعت وردپرس تهیه کرده ایم. با دیدن این آموزش قادر خواهید بود که تمامی عوامل موثر بر سرعت سایت را شناسایی کنید و مشکلات را رفع کنید. آموزش جامع افزایش سرعت وردپرس و حل مشکل سرعت وردپرس به شما کمک می‌کند تا سرعت سایت خود را چندین برابر بهتر کنید.

مقالات مشابه:

ادامه مطلب
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Next page ›