چرا گوگل عنوان درستی از یک صفحه را نمایش نمی دهد؟

۰۴ آذر ۱۳۹۶
|
0 نظرات
|
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

بصورت مکر درخواست پشتیبانی پلاگین Yoast Seo وadd-on های premium آن برای ما ارسال می شود که همگی یک سوال ساده را مطرح می کنند: چرا گوگل عنوان صفحه آنها را برنمیگزیند؟

کسانی که عنوان صفحه خود را تغییر می دهند و در نتایج جستجو عنوان های قدیمی خود را مشاهده می کنند فکر میکنند که گوگل هنوز عنوان جدید را بر نگزیده و حتی ممکن است پلاگین را مقصر بدانند.

باید بگوییم که این دفعه پلاگین باعث آن نیست. گوگل عملیات زیادی روی گزینش عنوان ها انجام میدهد.بعضی وقت ها بخشی از URL را جایگزین عنوان می کند. همچنین مشهود شده که گوگل برند شما به انتهای عنوان اضافه می کند ویا بطور اختیاری کاملا عنوان را بازنویسی میکند.

در فایل های راهنمای گوگل در مورد عنوان و توضیحات این چنین می نویسد: اگر تشخیص بدهیم که در یک مورد خاص مشکلی چون موارد ذکر شده در بالا در عنوان آن موجود است، ممکن است سعی در ایجاد یک عنوان بهتر از روی مطالب صفحه، anchor ها و یا دیگر منابع کنیم. با این وجود، بعضی وقت ها حتی با وجود یک عنوان بسیار دقیق و شفاف ممکن است عنوان دیگری در نتایج جستجو نمایش داده شود تا تصویر بهتری از ارتباط با مطلب جستجو شده بدست بدهد. دلیل ساده ای برای این موضوع وجود دارد: تگ عنوان که توسط وب مستر مشخص می شود، بدون در نظر گرفتن مطلب جستجو شده، ثابت و بدون امکان تغییر است.

درست وقتی ما مطلب مورد جستجو را بدانیم اغلب می توانیم مطالب جایگزینی از صفحه پیدا کنیم که توضیح میدهد چرا با نتایج جستجو ارتباط دارد. استفاده از این مطلب جایگزین برای عنوان برای جستجو کننده و سایت شما مفید خواهد بود. کاربران هم نتایج جستجو را غربال می کنند تا چیزی مشابه مطلب مورد جستجوی خود را مشاهده کنند واحتمال بیشتری وجود دارد تاعنوانی که با مطلب مورد جستجوی آنها هماهنگی بیشتری داشته باشد را برگزیده و بر روی آن کلیک کنند.

بنابراین گوگل اساسا عنوان میکند که : ما بهتر می دانیم، شما می توانید سعی در ایجاد عنوانی کنید که ما بیشتر می پسندیم، ولی ما این حق را داریم که هر کاری انجام دهیم تا مردم روی حاصل کار شما کلیک کنند.

هیچ راهی برای جلوگیری از این مطلب در حال حاضر وجود ندارد و از جهات زیادی مشکل ساز است. متاسفانه چیزی نیست که ما بتوانیم کمکی در مورد آن ارائه کنیم.

اما… چیزی که ما از این می آموزیم.

عناوین مناسبی برای صفحه تان بنویسید. نه عناوین خیلی بهینه شده ای که هزاران کلمه ی کلیدی را هدف قرار دهد. نه، مناسب، عناوین یک جمله ای که شامل نام برندتان و کلمه ی کلیدی اصلی تان شود. سخت نیست، فقط انجامش بدهید. و برای صفحه ی اصلی خود عنوان تان باید ترجیحا با نام برندتان آغاز شود، ۵۰% ایمیل هایی که دریافت می کنیم در مورد صفحه های اصلی ای هستند که مردم به طور مسخره ای عناوینش را فقط با نام شرکتشان بهینه کرده اند.

و این احتمالا دلیل این است که ما چیزی شبیه بهNOODP  نداریم. ما قابلیت استفاده ی وب را خراب کرده ایم. گوگل سعی دارد این را برای کاربرانش حل کند.

عضویت در خبرنامه آکادمی

با عضویت در خبرنامه هر شنبه به صورت صد در صد رایگان آخرین و داغ‌ترین مباحث روز بازاریابی را در ایمیل خود دریافت کنید.

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

کتاب رایگان ۷ اصل اساسی برای برندسازی

۷ اصل اساسی در برند سازی و برندینگ

برندسازی تنها راه افزایش قطعی فروش و درآمد شماست. داشتن چهره‌ای متفاوت از سایر رقباست که باعث می‌شود نسبت به دیگران ترجیح داده شوید.

همین الان این کتاب را به رایگان در ایمیل خود دریافت کنید

x