ردیابی لینک ها و کمپین ها در شبکه های اجتماعی

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

داشتن لینک های با معنی و خوانا، یک جنبه‌ی بسیار مهم از سئو است که در متون مختلفی به آن اشاره شده است. اما به غیر از بحث مربوط به خوانایی لینک‌ها، می‌توان از لینک ها به گونه‌ای بسیار موثر در کنار شبکه‌های اجتماعی استفاده کرد.

فرض کنیم که شما قصد برگزاری یک کمپین بازاریابی دیجیتال را دارید و می‌خواهید کمپین خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی به اطلاع مخاطبان خود برسانید. با توجه به اهمیت زیادی که کمپین تان برایتان دارد، می‌خواهید چندین پست از آن را در تمامی شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کنید. علاوه بر آن ممکن است که بخواهید تبلیغ مربوط به کمپین بازاریابی خود را در صفحات اجتماعی مرتبط پخش کنید

سوال اساسی این است: چه شبکه ای بیش‌ترین تاثیر را در برگزاری موفق این کمپین دارد؟

دسته اول لینک های قاب شده
StumbleUpon Framed URLs
من واقعاً از اینکه Delicious اینگونه لینک ها را درک نمی کند ناراحت هستم، Delicious باید بتوانند یک لینک را به دقت بررسی کنند و لینک مناسبی از آن استخراج کرده و آن را بوکمارک کند، من همچنین از نحوه قرار دادن یک قاب در اطراف لینک که توسط StumbleUpon انجام می گیرد نیز راضی نیستم، راه حل نه چندان مناسب برای این مشکل استفاده از یک قاب شکن است
<script type=”text/javascript”>
if (top !== self) top.location.href = self.location.href;
</script>
مشکل اینجاست که انجام این کار ممکن است باعث شود مردم نتوانند به سایت شما در StumbleUpon رأی دهند، این ممکن است برای شما نامطلوب باشد.
راه حل دوم اضافه کردن یک دکمه ی Delicious به سایتتان است تا مردم بتوانند به کمک آن پست شما را بوکمارک کنند
این راه حل به اندازه راه حل اول موثر واقع نمی‌شود، اما برای کاهش میزان بوکمارکهای غلط بسیار مفید خواهد بود.

این نوشته را هم حتما بخوانید  4 راهی که استارت‌آپ شما می‌تواند روی دیگران تاثیری پایدار بگذارد

لینک های حاوی Google Campaign Tag
این نوع لینک ها لینک هایی هستند که مرا بسیار آزرده می کنند.
FeedBurner یک قابلیت بسیار جالب دارد که به شما اجازه می دهد تا تگ های مبدا یابی را به لینک هایتان اضافه کنید، یعنی به لینک های شما متغیرهایی اضافه می‌کند. این کار به شما اجازه می دهد که به راحتی در یابید بازدیدکنندگانتان از کجا به سایت شما منتقل شده اند و این یک قابلیت بسیار کاربردی است.
البته یک اشکال وجود دارد، آن هم اینکه لینک فوق با علامت سوال آغاز می‌شود علامت سوال امکان افزودن پارامتر های مختلف به لینک را فراهم می کند به همین دلیل Google و سایر موتورهای جستجو نمی توانند به طور خودکار این پارامترها را حذف کنند.
با این وجود یک راه حل بسیار مناسب وجود دارد.مبدا یابی به کمک هشتگ.
?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SmashingMagazine
برای انجام این کار ابتدا باید از تابع setAllowAnchor()HYPERLINK “http://code.google.com/apis/analytics/docs/gaJS/gaJSApiCampaignTracking.html#_gat.GA_Tracker_._setAllowAnchor” function در کدهای مبدایابی تان استفاده کنید.
بعد از اضافه کردن این تابع، اکنون می‌توانید به جای ?utm_source از #utm_source استفاده کنید
چقدر خوب و عالی!
صبر کنید یک مشکل دیگر هم وجود دارد. سیستم FeedBurner هنوز از علامت سوال برای مبدا یابی بهره می‌گیرد. این مشکل هم از طریق ریدایرکت کردن لینک های ؟دار به لینک های #دار قابل حل است.
ممکن است همه این کارها کمی پیچیده و دشوار به نظر برسد اما برایتان خبر خوبی دارم، اگر کاربر وردپرس هستید ، از افزونه Google Analytics for WordPress استفاده کنید، فقط کافیست در قسمت تنظیمات یک گزینه را فعال کنید تا همه این کارها به طور اتومات برای تان انجام شود. این افزونه به طور خودکار کد های لازم را به سایتتان خواهد افزود و همه لینک ها را نیز ریدایرکت خواهد کرد.
با انجام این کار های ساده دیگر در وب سایت هایی مثلdelicious بوکمارک های غلط نخواهید گرفت.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

این نوشته را هم حتما بخوانید  4 اشتباهی که شرکت‌ها درهنگام استخدام بازاریاب محتوا مرتکب می‌شوند
envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *