بازاریابی پورسانتی

بازاریابی پورسانتی – چرا و چگونه از بازاریابی پورسانتی استفاده کنیم؟

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

بازارابی پورسانتی یک روش عالی برای افزایش فروش و درآمد کسب و کارهاست. با استفاه از بازاریابی پورسانتی می‌توان بدون افزایش دادن هزینه ها، میزان فروش شرکت را چندین برابر کرد. این روش برای بازاریابان نیز عالی است. آن‌ها در وقت های آزاد خود می‌توانند از بازاریابی پورسانتی برای کسب درآمد بیش تر استفاده کنند. در این مقاله می‌خواهیم تمامی فوت و فن های بازاریابی پورسانتی را به شما آموزش دهیم.

خودتان را در حال ایجاد یک کسب و کار کوچک فرض کنید و فکر کنید که به فکر پخش محصولات و خدماتتان هستید. در چه مکانی تبلیغ می‌کنید؟ چه کسانی برای رساندن پیام تان به مشتریان به شما کمک می‌کنند؟ آیا قصد استفاده از بازاریابی پورسانتی را دارید؟

بازاریابی پورسانتی چیست؟

بازاریابی پورسانتی یکی از روش های بازاریابی است. در این روش که در آن، یک فرد محصول شما را به فروش می‌رساند و بابت فروش آن، درصدی از مبلغ فروش را دریافت می‌کند. در حقیقت این فرد با استفاده از روابط و ارتباطات خود، اقدام به فروش محصول شما می‌کند. پس از آن به ازای این کار، درصدی مشخص از میزان فروش را به عنوان حق الزحمه دریافت می کند.

نمونه ای از استفاده از این روش را می‌توانید در سایت خود ما ببینید (منوی کسب درآمد در نوار اصلی سایت). شما در این بخش می‌توانید ثبت نام کنید. پس از ثبت نام، به ازای تمامی محصولات و خدمات ما یک لینک منحصر به فرد برای شما ایجاد می‌شود. شما می‌توانید این لینک را در سایت خود قرار دهید یا آن را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید. هر زمان که کسی با این لینک خریدی انجام دهد، شما پورسانت خواهید گرفت. در حقیقت شما به ازای فروش محصولات درآمد کسب خواهید کرد.

با گسترش اینترنت و بازاریابی اینترنتی ، روش های بازاریابی پورسانتی نیز گسترده تر شده اند. در روش های بازاریابی پورسانتی آنلاین، دیگر نیاز نیست که شما مستقیما بازاریاب خود را بشناسید. کافی است شما محصولات و خدمات تان را روی سایت تان قرار دهید.

در شکل جدید بازاریابی پورسانتی، یک وب سایت در ازای فروش محصولات شما، از سایت شما کسب درآمد می کند. به این شکل جدید، افیلیت مارکتینگ گفته می‌شود.

این روش به شرکت ها و کسب و کارهای نوپا اجازه می‌دهد تا با وب سایت های قابل اعتماد و مطرح شروع به همکاری کنند. به جای پرداخت مبلغ مشخصی برای یک تبلیغ با مدت زمان نمایش معلوم، در بازاریابی پورسانتی به ازای هر فروش از محصول و یا خدمت، هزینه پرداخت می‌شود.  این روش هزینه‌ی بسیار کمتری نسبت به سایر روش‌های بازاریابی سنتی (و حتی دیجیتال) دارد.

برای آشنایی با افیلیت مارکتینگ ویدئوی زیر را ببینید.

این ویدئو بخشی از دوره جامع آموزش بازاریابی پورسانتی است. در این دوره به صورت تصویری تمامی مفاهیم مربوط به بازاریابی پورسانتی را آموزش داده ایم. همچنین یک نمونه سیستم بازاریابی پورسانتی داخلی را نیز معرفی کرده ایم که با استفاده از آن می‌توانید درآمد کسب کنید. تمامی مراحل کار با این سیستم در ویدئو به صورت عملی آموزش داده شده اند تا شما خودتان بتوانید آن‌ها را اجرا کنید.

برای دیدن سرفصل های دوره، همین الان لینک آموزش بازاریابی پورسانتی را ببینید.

 چه کسانی از بازاریابی پورسانتی استفاده می‌کنند؟

روش‌های بازاریابی پورسانتی غالبا توسط خرده فروش های آنلاین استفاده می‌شود. وب سایت آمازون یکی از بزرگ‌ترین نام‌ها در این عرصه است. برنامه‌ی ارائه شده توسط آمازون، یکی از اولین برنامه‌های بازاریابی پورسانتی بود و به عنوان مدل و الگویی برای کمپین های سایر شرکت ها نیز تبدیل شد.

این نوشته را هم حتما بخوانید  تبلیغات اینترنتی چیست

(برای اطلاعات بیش تر در مورد روش های پیاده سازی، مقاله های آموزش افیلیت مارکتینگ و سیستم افیلیت را ببینید).

چرا از بازاریابی پورسانتی استفاده کنیم؟

 • به راحتی به تعداد زیادی از مخاطبان و مشتریان بالقوه دسترسی پیدا می‌کنیم.
 • ریسک پایینی دارد: حتی اگر با استفاده از این روش به نتیجه‌ی خیلی شگفت آوری هم نرسیم، هزینه‌ی زیادی را از دست نداده ایم
 • دراین موارد بسیاری از ناشران و مدیران وب سایت ها به جای از نو شروع کردن، ترجیح می‌دهند که در پروژه‌های موجود با شما همکاری کنند (برای آشنایی با روش های مختلف پرداخت مقاله آموزش افیلیت مارکتینگ را ببینید)

بازاریابی پورسانتی یک روش عالی برای کسب درآمد برای بازاریابان است. چرا که آن‌ها می‌توانند علاوه بر شغل ثابت خود، در وقت های آزاد خود نیز درآمد کسب کنند. معمولا بازاریابان شبکه ارتباطی قوی ای دارند و می‌توانند با برقراری ارتباط یک فروش را رقم بزنند. این دقیقا همان اتفاقی است که در بازاریابی پورسانتی رخ می‌دهد.

طرح‌های مختلف دریافت پورسانت در سیستم بازاریابی پورسانتی

طرح های مختلف پورسانتی برای کسب درآمد وجود دارد. برای مثال یک روش، حقوق ثابت با پورسانت و روش دیگر پورسانت کامل است. در روش حقوق ثابت، شما یک حداقل حقوقی را در هر ماه دریافت خواهید کرد (مستقل از این که فروشی داشته باشید یا خیر). برعکس در روش پورسانت کامل، تمامی درآمد شما از پورسانت فروش هایی است که انجام می‌دهید.

انتخاب بین چند طرح بازاریابی پورسانتی، یکی از چالش های اصلی بازاریابان است. آن ها می‌خواهند بدانند که همکاری با چه مجموعه ای بیش ترین درآمد را برایشان خواهد داشت.

برای این منظور، ما یک اکسل رایگان تهیه کرده ایم. شما می‌توانید اعداد مربوط به طرح های مختلف را در آن وارد کنید. سپس این اکسل به صورت خودکار درآمد شما را در هر طرح محاسبه می‌کند. با این کار می‌توانید بفهمید که کدام طرح بازاریابی پورسانتی، بیشترین درآمد را برای شما خواهد داشت.

برای دریافت رایگان این اکسل به همراه کتاب راهنمای ما، ایمیل خود را در باکس زیر وارد نمایید.

انتخاب بهترین گزینه در بازاریابی پورسانتی

انتخاب بهترین گزینه در بازاریابی پورسانتی


همین الان به رایگان کتاب ما را به همراه ۲ اکسل محاسباتی دریافت کنید.

بررسی مفاهیم بازاریابی پورسانتی به همراه اکسل محاسبه درآمد طرح‌های مختلف بازاریابی پورسانتی و انتخاب بهترین گزینه با بیش‌ترین درآمد

بازاریابی پورسانتی بر روی چه دسته از مشتریانی مفید است؟

اگر می خواهید افراد واکنش مثبتی نسبت به بازاریابی پورسانتی داشته باشند، می بایست فضای راحتی را برای آن‌ها ایجاد کنید تا بتوانند به صورت آنلاین خریداری کنند. برای نسل های جوان‌تر شاید این مساله فراگیر باشد و همگی آنها با این روش خرید کنند، اما بزرگسالان ترجیح می‌دهند که کالا و خدمات را به صورت حضوری خریداری کنند.

خوشبختانه، نوع رفتار خریداران آنلاین، مسئولان وب سایت ها را ملزم می‌کند که به دنبال خلق طراحی ساختاری و طراحی بهتری در سایت ها باشند. نمونه هایی از وب سایت های فعال در این حوزه عبارت اند از:

 • وب سایت های مقایسه‌ی اجناس و راهنمایی‌هایی دراین مورد
 • سایت های تخفیفی مانند نت برگ، تخفیفان و …
 • بلاگ ها و وبلاگ هایی که درباره‌ی محصولات مختلف توضیح می‌دهند

مشتریانی که آنلاین خریدار می‌‌کنند، روش‌های راحت‌تر و سریع تری را برای یافتن محصولات مشابه و مقایسه‌ی قیمت های آن‌ها دارند. در تمامی استراتژی های بازاریابی پورسانتی باید به این نکته توجه کنید که مشتری شما در چند ثانیه می‌تواند به اطلاعات محصولات رقبای شما دسترسی پیدا کند.

این نوشته را هم حتما بخوانید  اصول ارسال اولین ایمیل در بازاریابی ایمیلی

چگونه یک کمپین بازاریابی پورسانتی گسترش می‌یابد؟

قبل از راه اندازی یک کمپین بازاریابی پورسانتی، باید از این موضوع که می‌توانید در بازار رقابت کنید، اطمینان حاصل پیدا کنید.

خیلی از وابسته‌ها، اطلاعاتی را درباره‌ی محصولات مشابه موجود در بازار را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهند. همان گونه که شما این سایت ها را پیدا کرده اید و می‌خواهید که محصول خود را در آن‌ها به فروش برسانید، رقبایتان نیز آن‌ها را پیدا کرده اند و در آن‌جا حضور دارند. بنابراین قبل از  حضور در چنین فضایی مطمئن شوید که مزیت رقابتی دارید (هم‌چنین می‌توانید مقاله‌ی «۴ راه ساده ولی نادیده‌گرفته شده برای تمایز یافتن از رقبایتان» را ببینید).

علاوه بر این توجه کنید که استفاده از این وابسته‌ها به گونه‌ای نباشد که به اعتبار شما لطمه‌ای بزند. برای مثال ممکن است این واسطه ها به خاطر کسب درآمد بیش‌تر از پورسانت تعیین شده، مدام ایمیل های تبلیغاتی ای را به مخاطبان ارسال کنند که این امر منجر به بدنام شدن برند شما می‌شود

طراحی وب سایت موثر برای همه‌ی کمپین های بازاریابی اینترنتی ضروری است. استفاده از هزاران وابسته ممکن است که ترافیک زیادی را به سایت شما بیاورد، اما در صورت نداشتن صفحات فرود (Landing Pages) جذاب، این بازدیدکنندگان به مشتری تبدیل نمی شوند. خریداران اینترنتی تنها در چند ثانیه قادرند تحقیق و مقایسه ی محصولات را با هم انجام دهند (برای آشنایی با مفهوم صفحه فرود، مقاله بازاریابی اینترنتی را ببینید).

در نهایت در خاطر داشته باشید که یک کمپین موثر بازاریابی پورسانتی، به توجه و نگهداری نیاز دارد. این امر، شامل جمع آوری اطلاعات از وابسته ها و پاسخگویی به مشکلات می‌باشد (مثلا رفتار نامناسب وابسته‌ها و …) که باید بررسی و رفع شوند تا به برند شرکت لطمه‌ای وارد نکنند.

عناصر اصلی بازاریابی پورسانتی

 • آگاهی از فضای رقابتی در بازار
 • به دست آوردن وابسته‌های مناسب
 • جمع آوری اطلاعات از وب سایت های وابسته و تحلیل آن‌ها
 • توجه و نگهداری کمپین و اصلاح و رفع مشکلات آن

چه افرادی روی تهیه استراتژی های بازاریابی پورسانتی فعالیت می‌کنند؟

مدیر بازاریابی اینترنتی

آن‌ها چه می‌کنند؟

 • مدیریت و هماهنگی کمپین های بازاریابی اینترنتی یک شرکت اعم از کمپین بازاریابی پورسانتی، کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی
 • شناسایی فرصت های موجود در کمپین های بازاریابی اینترنتی شرکت. مواردی مانند تعیین این که در چه مکانی تبلیغ کنند و در این فرآیند از چه شرکایی استفاده کنند
 • وضع استانداردهایی برای گسترش تجارت آنلاین شرکت (برای مثال حداقل درصد پورسانت، عدم استفاده از روش هایی نظیر کوکی اسپوفینگ و …)
 • بررسی کارهای روزانه کارکنان تیم بازاریابی
 • کار کردن با تیم توسعه دهنده‌ی وب سایت شرکت

مدیران بازاریابی اینترنتی می‌بایست حداقل مدرک کارشناسی را در زمینه‌های بازاریابی، تبلیغات و یا مدیریت تجاری داشته باشند. آن‌ها باید نحوه‌ی برقراری تعادل بین استراتژی های شبکه های اجتماعی، بازاریابی ویروسی و بازاریابی پورسانتی را بدانند تا به موفقیت دست یابند

مدیر بازاریابی پورسانتی

آنها چه می‌کنند؟

 • پیدا کردن سایت ها و منابع آنلاینی که به وسیله‌ی آن ها بتوانند محصول شرکت خود را عرضه کنند.
 • همکاری با شرکت ها برای ایجاد توافق نامه های سودمند دوجانبه
 • تولید محتوا برای بازاریابی اینترنتی اعم از کاتالوگ های فروش و بنرهای تبلیغاتی
 • مدیریت مشتری ها و وابسته ها (برای رسیدگی به این موضوع که وابسته ها، کیفیت و ارزش های اخلاقی هستند مقاله سیستم افیلیت را ببینید)

یک مدیر بازاریابی پورسانتی باید حداقل مدرک کارشناسی را در زمینه بازاریابی داشته باشد. آن‌ها همچنین می‌بایست تجربه‌ی تجارت آنلاین (شامل فروش، تبلیغات و بازاریابی پورسانتی) را داشته باشند. دوره هایی که آن‌ها را برای این حرفه آماده می‌کند، شامل کلاس‌هایی در حوزه‌های بازاریابی، تحقیقات تجاری، آمار، اقتصاد خرد، رفتار شناسی مشتری و قوانین اینترنت است.

متصدی رسیدگی به حساب مشتری ها

آن‌ها چه می‌کنند؟

 • فروش تبلیغات پرداخت به ازای کلیک
 • بازبینی و آنالیز ماهانه‌ی میزان فروش با تبلیغ کنندگان و واسطه ها
 • تعیین فرصت های جدید درآمدی برای شرکت به کمک بازاریاب ها و در صورت امکان، افزایش فروش
 • ملاقات با مشتریان به صورت حضوری، تلفنی یا از طریق وبینارها (کنفرانسهای تحت وب)
این نوشته را هم حتما بخوانید  وفاداری مشتری - چگونه به کسانی که خرید می‌کنند بیش تر فروخت؟

این افراد می‌بایست حداقل مدرک لیسانس را در زمینه‌ی بازاریابی و یک تجربه‌ی پنج ساله کار با تجارت اینترنتی (به خصوص فروش و تبلیغات) داشته باشند. دوره‌هایی که آن‌ها را برای این حرفه آماده می‌کند شامل کلاس‌هایی در حوزه‌ی بازاریابی، تحقیقات تجارت و علم کامپیوتر می‌باشد.

بازاریابی پورسانتی و بازاریابی اینترنتی در کنار یکدیگر

با ظهور بازاریابی اینترنتی ، تکنیک های بازاریابی اینترنتی در کنار بازاریابی پورسانتی قرار گرفتند و مفهوم جدیدی تحت عنوان سیستم های افیلیت شکل گرفتند. سیستم های افیلیت هم از قدرت بازاریابی پورسانتی و هم از قدرت بازاریابی اینترنتی استفاده می‌کنند.

در یک سیستم افیلیت، شما به عنوان یک بازاریاب پورسانتی، دارای داشبورد و لینک های اختصاصی خود هستید. شما می‌توانید این لینک ها را در وب سایت خود و یا شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کنید. همچنین می‌توانید آن‌ها را از طریق ایمیل برای دوستان خود ارسال کنید.

هر زمان که یک مشتری از طریق لینک شما وارد فروشگاه اینترنتی مقصد شود و خریدی انجام دهد، به شما درصد پورسانت تعلق خواهد گرفت. چون شما باعث شده اید که مشتری وارد سایت نهایی شود و معرفی از جانب شما انجام گرفته است. بنابراین پورسانت فروش به شما تعلق خواهد گرفت.

مزیت سیستم‌های افلیت

مزیت سیستم های افیلیت، این است که کلیه فرآیند شناسایی فروش، تخصیص پورسانت، محاسبه درآمد هفتگی و … به صورت خودکار و سیستمی است. بنابراین شما مطمئن خواهید بود که هیچ اجحافی در حق شما صورت نمی‌گیرد.

برای مشاهده نمونه ای از سیستم افیلیت، بخش کسب درآمد را در سایت ما ببینید. در این بخش شما می‌توانید با بازاریابی پورسانتی محصولات و آموزش های ما، درآمدی عالی داشته باشید. شما به عنوان بازاریاب در سایت ما ثبت نام می‌کنید و یک لینک یکتا برای هر محصول برای شما ایجاد می‌شود. هر زمان که فردی از طریق لینک اختصاصی شما، خریدی از سایت ما انجام دهد، شما معادل ۲۰ درصد فروش پورسانت خواهید گرفت.

آموزش جامع بازاریابی پورسانتی

امیدواریم با خواندن این مقاله با مفاهیم اولیه بازاریابی پورسانتی آشنا شده باشید. بازاریابی پورسانتی یک روش عالی برای کسب درآمد و افزایش فروش می‌باشد. حتما به شما توصیه می‌کنیم که مطالعات خود در این حوزه را افزایش دهید.

در سایت ما آموزشی وجود دارد تحت عنوان آموزش بازاریابی پورسانتی . در این آموزش به صورت تصویری و عملی، تمامی مفاهیم مربوط به بازاریابی پورسانتی را بیان کرده‌ایم. همچنین به شما می‌گوییم که چطور ادغام مفاهیم بازاریابی پورسانتی و بازاریابی اینترنتی، سیستم های جدید را شکل داده اند.

علاوه بر این، در این آموزش یک سیستم افیلیت داخلی را به شما معرفی می‌کنیم که با استفاده از آن می‌توانید همین امروز شروع به کسب درآمد کنید.

برای دیدن سرفصل های این دوره، همین الان آموزش بازاریابی پورسانتی را ببینید.

آموزش بازاریابی پورسانتی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *