دو اصل ساخت برند شخصی از زبان یک استاد بازاریابی

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

مدعیان تخصص در برندسازی کم نیستند ولی از این بین، نیل پاتل–مشاور وب سایت آمازون و شرکت‌های جنرال موتور و HP– که فقط با برند شخصی‌اش توانسته کسب‌و‌کاری چند میلیون دلاری راه بیاندازد، جایگاهی ویژه دارد.

در این مقاله دو اصل موفقیت برای ساخت برند شخصی را، از زبان این کارآفرین موفق مرور می‌کنیم.

هرطور شده به دیگران کمک کنید.

نیل پاتل در وبلاگ خود به کمک به دیگران –حتی بدون داشتن نفع شخصی-توصیه کرده‌است.داستان یکی از تجربه‌هایش موفق وی در کمک به دیگران، در کنفرانسی رخ داده‌ که در آن وی به مردی که مورد بی‌توجهی دیگران قرار گرفته‌بود، کمک کرده‌بود; تنها به این دلیل که فکر می‌کرده درست نیست که کسی که برای حضور در مراسم پول داده‌ نتواند از حضور در فضا استفاده‌کند. کمک به آن مرد که به‌خودی‌خود حس خوبی به پاتل داده بود، با تعریف‌کردن داستان کمک وی به آن مرد در همان کنفرانس و شناخته‌شدنش به عنوان فردی نیکوکار، باعث سر‌گرفتن معامله‌ای بسیار چشمگیر برای پاتل شده‌بود. عامل این امر هم فقط و فقط کمک به شخصی درمانده بود.

پیروان خود را جمع کنید و به رشد دیگران کمک کنید.

خبرنامه‌های دو‌هفته‌ای پاتل که صاحب پنج کسب‌و‌کار نرم‌افزاری چند میلیون دلاری است، مرتبأ‌ برای هزاران پیرو وی در فضای مجازی ارسال می‌شود. نکته‌ جالب این‌جاست که تک‌تک یادداشت‌های او آموزنده و راه‌گشا هستند. محصولات تولیدی پاتل مثل KISSmetrics وCrazyEgg واقعأ دردی از مردم دوا می‌کنند و به صورت خاص برای دارندگان استارتاپ‌ها ارزش‌آفرین است.

این نوشته را هم حتما بخوانید  ۴ راه ساده ولی نادیده‌گرفته شده برای تمایز یافتن از رقبایتان

مطمینأ تکرار تجربه‌ی شخصی پاتل در ساخت برند‌شخصی به یاری کمک‌رسانی به دیگران، راهکاری برای ساخت برند‌شخصی کارآمد است. هر‌چند که ساخت برند شخصیتی‌ زمان‌بر است و نباید انتظار طی‌کردن یک‌شبه ره چند‌ساله از آن داشت، ولی به‌یاد‌داشته‌باشید که سرمایه‌گذاری بر برند شخصی، هر آن می‌تواند بهترین سرمایه‌گذاری عمرتان باشد.

 

منبع: وب سایت کارآفرین

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *