دو اصل ساخت برند شخصی از زبان یک استاد بازاریابی

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

مدعیان تخصص در برندسازی کم نیستند ولی از این بین، نیل پاتل–مشاور وب سایت آمازون و شرکت‌های جنرال موتور و HP– که فقط با برند شخصی‌اش توانسته کسب‌و‌کاری چند میلیون دلاری راه بیاندازد، جایگاهی ویژه دارد.

در این مقاله دو اصل موفقیت برای ساخت برند شخصی را، از زبان این کارآفرین موفق مرور می‌کنیم.

هرطور شده به دیگران کمک کنید.

نیل پاتل در وبلاگ خود به کمک به دیگران –حتی بدون داشتن نفع شخصی-توصیه کرده‌است.داستان یکی از تجربه‌هایش موفق وی در کمک به دیگران، در کنفرانسی رخ داده‌ که در آن وی به مردی که مورد بی‌توجهی دیگران قرار گرفته‌بود، کمک کرده‌بود; تنها به این دلیل که فکر می‌کرده درست نیست که کسی که برای حضور در مراسم پول داده‌ نتواند از حضور در فضا استفاده‌کند. کمک به آن مرد که به‌خودی‌خود حس خوبی به پاتل داده بود، با تعریف‌کردن داستان کمک وی به آن مرد در همان کنفرانس و شناخته‌شدنش به عنوان فردی نیکوکار، باعث سر‌گرفتن معامله‌ای بسیار چشمگیر برای پاتل شده‌بود. عامل این امر هم فقط و فقط کمک به شخصی درمانده بود.

پیروان خود را جمع کنید و به رشد دیگران کمک کنید.

خبرنامه‌های دو‌هفته‌ای پاتل که صاحب پنج کسب‌و‌کار نرم‌افزاری چند میلیون دلاری است، مرتبأ‌ برای هزاران پیرو وی در فضای مجازی ارسال می‌شود. نکته‌ جالب این‌جاست که تک‌تک یادداشت‌های او آموزنده و راه‌گشا هستند. محصولات تولیدی پاتل مثل KISSmetrics وCrazyEgg واقعأ دردی از مردم دوا می‌کنند و به صورت خاص برای دارندگان استارتاپ‌ها ارزش‌آفرین است.

مطمینأ تکرار تجربه‌ی شخصی پاتل در ساخت برند‌شخصی به یاری کمک‌رسانی به دیگران، راهکاری برای ساخت برند‌شخصی کارآمد است. هر‌چند که ساخت برند شخصیتی‌ زمان‌بر است و نباید انتظار طی‌کردن یک‌شبه ره چند‌ساله از آن داشت، ولی به‌یاد‌داشته‌باشید که سرمایه‌گذاری بر برند شخصی، هر آن می‌تواند بهترین سرمایه‌گذاری عمرتان باشد.

 

منبع: وب سایت کارآفرین

عضویت در خبرنامه آکادمی

با عضویت در خبرنامه هر شنبه به صورت صد در صد رایگان آخرین و داغ‌ترین مباحث روز بازاریابی را در ایمیل خود دریافت کنید.

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

کتاب رایگان ۷ اصل اساسی برای برندسازی

۷ اصل اساسی در برند سازی و برندینگ

برندسازی تنها راه افزایش قطعی فروش و درآمد شماست. داشتن چهره‌ای متفاوت از سایر رقباست که باعث می‌شود نسبت به دیگران ترجیح داده شوید.

همین الان این کتاب را به رایگان در ایمیل خود دریافت کنید

x