سه نکته مهم در مورد بهبود ارتباط با مشتری به کمک ساخت فیلم

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

یکی از راه‌های افزایش فروش، سرمایه‌گذاری بر برند شخصی و بهره‌برداری از این واقعیت در مورد مردم است که عمومأ به خرید از افراد مورد اعتمادشان عادت دارند. به این ترتیب، با تمرکز بر ایجاد یک رابطه‌ی شخصی با مشتریان، می‌توان به راه‌حلی برای غلبه بر جو بی‌اعتمادی دست‌یافت.

با توجه به اهمیت نقش رسانه در ایجاد تعامل صحیح با مشتریان، در این مقاله به چند راهکار برای ساخت فضایی مبتنی بر ‌اعتماد، اشاره می‌کنیم.

ساخت فیلمی کوتاه از تاریخچه شرکت

با به اشتراک‌ گذاشتن سرگذشت شکل‌گیری برند، دقیقأ با ذکر مصایب نقطه‌ی آغاز کار، احساسی از جنس آشنایی به مخاطبان منتقل می‌شود که این خود تدریجأ منجر به اعتمادسازی در فضای کسب و کار بنگاه می‌شود. همین احساس، وجه تمایزی قوی برای جلو افتادن از رقبا خواهد‌بود. خوب است بدانید که حتی فیلمی کوتاه اما حرفه‌ای هم چنین اثری خواهد‌داشت، تنها لازم است تصویری که در فیلم بازتاب می‌دهید، با برند و هدف شرکت در هماهنگی باشد.

حضور مدیر و کارکنان شرکت در فیلم، اثرگذاری آن را دوچندان می‌کند. استفاده مناسب از عکس‌های قدیمی گرفته‌شده از مراسم برگزار‌شده در شرکت در طی داستان فیلم، نقشی موثر در شکل‌گری تجربه‌ای احساسی و تاثیرگذار برای مخاطب خواهدداشت.

مصاحبه ویدیویی با مشتریان

مرور تجربه‌ی دیگران با یک محصول، نقشی ویژه در تصمیم‌گیری افراد در مورد خرید محصول دارد. انتشار فیلم‌هایی از مصاحبه با مشتریان و دریافت بازخورد‌های مثبت یا منفی آن‌ها در مورد محصولات،می‌تواند راهکاری برای بهره‌برداری مناسب از این موقعیت باشد. برای جمع‌آوری مجموعه خود، لازم است از مشتریان خواسته‌شود که فیلم‌ خود را ضبط کرده و در آپارات یا فیسبوک آپلود کنند. حتی اگر امکانات شرکت اجازه می‌دهد، انجام مصاحبه‌ا‌ی کوتاه در شرکت‌ هم بسیار راهگشا خواهد بود.

این نوشته را هم حتما بخوانید  بازاریابی کمینی یا غافلگیری (Ambush Marketing) - بخش اول

البته کسب اجازه ‌از مشتریانی که فیلم خود را در اختیار شرکت قرار می‌دهند، برای استفاده‌ی گسترده از فیلم‌ها، ضروری است. شاید برای افرادی که امکان حضوری در فیلم ندارند، ساخت فیلمی از کسب‌و‌کارشان، کمک‌حال باشد. نکته‌ی مهم آن است که بر مشکلات ارباب‌رجوع و نحوه رفع آن‌ها، تمرکز کرده و نمایشی از پشتیبانی خدمات شرکت ارایه شود. اشاره به کارکنان برتر در شرکت هم توصیه می‌شود.

ساخت فیلم‌هایی که راحت دست‌به‌دست می‌شوند.

بسیاری از شرکت‌ها فکر می‌کنند محتواهایی که بین مردم رواج پیدا می‌کنند بگیر‌نگیر دارند و نمی‌توان هیچ کنترلی روی آن‌ها داشت. اما کارهای زیادی هست که می‌توان انجام داد تا شانس فراگیر شدن چیزی را بیشتر کرد. مثلأ ‌شروع کار با وب سایتی چون آپارات که تعداد مراجعان بالایی دارد، می‌تواند شروع خوبی باشد.

قدم بعدی، تمرکز بر محتوایی است که مردم عاشق به اشتراک گذاشتن‌شان هستند: محتواهای دارای بار معنایی مثبت که به نحوی احساسات مردم را تحریک می‌کنند، گزینه خوبی است. مستقل از این که فیلم شرکت یک داستان تاثیرگذار باشد یا یک گفتگوی پرمعنا و یا حتی یک محتوای کاملأ‌ شخصی، تمرکز بر بار احساسی ماجرا، شانس فراگیر شدن فیلم را به شکل معنا‌داری بالا می‌برد.

یادآوری این که مردم با برندها ارتباط برقرار نمی‌کنند، بلکه مردم با مردم ارتباط برقرار می‌کنند. اشتراک داستان با دیگران و مثلأ گذاشتن صدایی روی فیلم برند که با مشتریان هدف صحبت می‌کند، واقعأ راهگشا است.

منبع: وب سایت کارآفرینی

 

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

این نوشته را هم حتما بخوانید  برای انجام مصاحبه به بهترین شکل، اینگونه ارائه‌دادن را یاد بگیرید.
envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *