تبلیغات فروشگاه اینترنتی

تبلیغات فروشگاه اینترنتی

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

برای تبلیغات فروشگاه اینترنتی چه روش‌هایی می‌توان استفاده کرد؟

برای هر کسب‌وکاری تبلیغ متناسب با نوع کسب‌وکار ضروری است. اشتباه در انتخاب روش در بهترین حالت می‌تواند فقط ضرر مالی برای شما به همراه داشته باشد.

در این مقاله با برشمردن روش‌های مناسب تبلیغات فروشگاه اینترنتی به شما کمک خواهیم کرد تا روش مناسبی برای خود انتخاب کرده و به کار ببرید.

تبلیغات فروشگاه اینترنتی

در ادامه مطلب ابتدا به معرفی چند روش موثر و پرکاربرد تبلیغات فروشگاه اینترنتی خواهم پرداخت و سپس فوت کوزه‌گری شناسایی تبلیغ مناسب را تحت عنوان ابزار آنالیز عملکرد را برای‌تان شرح خواهم داد.

انواع روش‌های تبلیغات فروشگاه اینترنتی

۱) تبلیغات موتور جستجو (SEM)

دومین روش پرکاربرد و پر بازده دیجیتال مارکتینگ در بین انواع تبلیغات اینترنتی ، بازاریابی موتورهای جستجو است. (اولین روش ایمیل مارکتینگ است که در ااین بحث نمیگنجد)

در مقابل SEO که به صورت بدون هزینه و بر مبنای بهینه سازی محتوای سایت صورت می گیرد؛ SEM قرار دارد که به صورت پرداختی است.

به عنوان مثال در سیستم موتور جستجو گوگل (تبلیغاتی که تحت عنوان Adwords شناخته می شوند) لینک وب سایت ها در معرض نمایش قرار داده می شوند و در ازای هر کلیکی که کاربران گوگل بر روی لینک‌ وب‌سایت تبلیغ دهنده می‌کنند، هزینه مشخصی از حساب وب سایت کم می شود.

این سیستم در موتور جستجو گوگل اصطلاحا تحت عنوان کلیکی و یا PPC/CPC است که در ادامه مبحث در مورد آن توضیح خواهیم داد.

اگر برای کسب و کار خود نیاز به استفاده از گوگل ادوردز دارید، اینجا را کلیک کنید.

تبلیغات فروشگاه اینترنتی

در تصویر بالا که صفحه نتایج جستجو گوگل است، می توانید نتایجی که بر مبنای SEM و SEO هستند را مشاهده کنید.

نتایجی که در کنار آدرس وب‌سایت‌شان کلمه “ad” اضافه شده، در واقع وب‌سایت هایی هستند از تبلیغات موتورجستجوی گوگل که از انواع تبلیغات اینترنتی است، برای دیده شدن استفاده کرده‌اند.

البته این موضوع دلیل بر نامرتبط بودن محتوای وب‌سایت با عبارت سرچ نیست. بلکه برای نمایش داده شدن به عنوان تبلیغ نیاز به بالا بودن Quality Score وب سایت است که در مورد آن در بسته آموزشی گوگل ادوردز که در بالا لینک آن را برای‌تان قرار داده‌ام، توضیح می‌دهیم.

این نوشته را هم حتما بخوانید  برای انجام مصاحبه به بهترین شکل، اینگونه ارائه‌دادن را یاد بگیرید.

۲) تبلیغات کلیکی (CPC / PPC)

در توضیحات مربوط به “SEM”، از این نوع تبلیغات تحت عنوان یکی انواع تبلیغات اینترنتی که سیستم تبلیغاتی گوگل نیز از آن استفاده می‌کند، نام بردیم.

در این روش، بنا بر قرارداد هر کسب و کار در ازای هر کلیک بر روی لینک یا بنری که منتهی به وب سایتش می شود، مبلغ مشخصی به سایت لینک دهنده پرداخت می کند.

این مبلغ برای سایت‌های تبلیغاتی داخلی حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰۰ تومان در ازای هر کلیک متغییر است. و هزینه آن در هر شرکت تبلیغاتی با کمک شاخص‌های مختلف تعیین می‌شود.

این نوع از انواع تبلیغات اینترنتی ، ممکن است در نگاه اول هزینه بر تر از روش‌های بنری باشد. ولی با توجه به اینکه شما فقط در ازای افرادی که بر روی بنر شما کلیک کرده‌اند هزینه پرداخت می‌کنید. در واقع این روش بهینه‌تر از روش‌های دیگر است. پس بهتر است که بگوییم در واقع از معقول‌ترین انواع تبلیغات در فضای مجازی است.

تعداد کاربرانی که با کلیک بر روی لینک مورد نظر وارد وب سایت شما شده اند با کمک نرم افزار و یا افزونه های مختلف مانند گوگل آنالیتیکس و وب مستر قابل اندازه گیری هستند. بدین ترتیب از صحت تعداد کلیک‌ها می‌توانید مطمئن شوید و بر آن نظارت کنید.

البته توجه داشته باشید که استفاده از این دو ابزار فقط و فقط مربوط به تبلیغات کلیکی نمی‌شود!

بلکه، شما باید به عنوان صاحب یک کسب و کار اینترنتی به صورت روزمره، ورود و خروج کاربران را رصد کنید تا با توجه به این اطلاعات بتوانید برای برنامه‌های آینده وب سایت خود تصمیم بگیرید.

تبلیغات فروشگاه اینترنتی

۳) اینفلوئنسر مارکتینگ

فبل از توضیح این روش به عنوان یکی از انواع تبلیغات فروشگاه اینترنتی بهتر است در مورد اصطلاح اینفلوئنسر (influencer) و یا به عبارتی شخص تاثیر گذار بیشتر توضیح بدهم.

این نوشته را هم حتما بخوانید  ترفندهای بازاریابی اینترنتی

در واقع اصطلاح اینفلوئنسر با گسترش شبکه‌های اجتماعی به وجود آمد. اینفلوئنسر ها افرادی هستند که تعداد زیادی از افراد پست ها و یا ویدئو های آن‌ها را دنبال می‌کنند و به عبارتی افرادی تاثیرگذار بر روی دیگران هستند.

در روش اینفلوئنسر مارکتینگ که یکی از انواع تبلیغات اینترنتی است که به تازگی طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است. در ازای قراردادی، فرد اینفلوئنسر اقدام به معرفی کالا و یا خدمات یک کسب و کار به فالورهای خود می‌کند.

۴) تبلیغات شبکه‌های اجتماعی

تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی به صورت گسترده از فیس بوک شروع شد.

در این نوع از تبلیغات فروشگاه اینترنتی ، با پرداخت هزینه‌‌ای مشخص، پست شما برای کاربرانی که شما را فالو نکرده‌اند در صفحه Home و یا News Feed شان به طرق مختلف نمایش داده می‌شود.

این نوع تبلیغات شبکه اجتماعی مربوط (فیس بوک، اینستاگرام و … ) با استفاده از اطلاعاتی که کاربر به شبکه اجتماعی که عضو آن است می‌دهد؛ از جمله سن، جنسیت، محل زندگی و محل تحصیل و حتی صفحه هایی که دنبال می‌کند می‌تواند از جمله روش‌های تبلیغاتی با دقت بسیار بالا باشد.

تبلیغات فروشگاه اینترنتی

تبلیغات فروشگاه اینترنتی

فوت کوزه‌گری

این روش‌ها تنها چند روش از تبلیغات فروشگاه اینترنتی می‌تواند باشد، و هر روش نتایج متفاوتی برای فروشگاه‌های اینترنتی بسته به نوع کسب‌وکارشان دارد!

پس جواب سوال شما در مورد تبلیغات فروشگاه اینترنتی چه می‌شود؟!

برای پاسخ به این سوال نیاز می‌بینم تا بعد از معرفی چند روش محدود به معرفی ابزارهای آنالیز ورودی وخروجی سایت‌تان و یا آنطور که من اسمش را می‌گذارم؛ “فوت کوزه گری”  بپردازم تا بتوانید خودتان بهترین روش موثر در تبلیغات فروشگاه اینترنتی تان را کشف کنید!

بعد از انجام هر روش تبلیغاتی به صورت محدود و آزمایشی (مثلا شما تصمیم می‌گیرید ۵۰۰ هزار تومان برای آزمایش تاثیر تبلیغات کلیکی هزینه کنید) لازم است تا ترافیک ورودی وب‌سایت‌تان را بررسی کنید!

این نوشته را هم حتما بخوانید  جذب مشتری برای فروشگاه اینترنتی

رفتار هر کاربر بعد از ورود از طریق بنرهای تبلیغاتی چطور بوده‌است؟ چه تعداد از آن‌ها دوباره به وب‌سایت شما بازگشته‌اند؟ چه تعداد از آن‌ها به مطالب، کالا و یا خدمات شما علاقمند بوده‌اند؟ و چه تعداد به فاصله اندکی از ورود به سایت صفحه شما را بسته‌اند و دیگر به آن بازنگشته‌اند!

با بررسی همه این موارد می‌توانید میزان موثر بودن یک تبلیغ اینترنتی را متوجه شوید! و مشخص کنید که سرمایه و بودجه تبلیغاتی خود را کجا خرج خواهید کرد!

هیچ فرد و یا مشاوری نمی‌تواند بدون بررسی این اطلاعات به شما بگوید که چطور برای فروشگاه خود تبلیغ کنید!

سوالی که در ادامه ایجاد می‌شود و می‌خواهم به آن پاسخ بدهم این است که چطور این اطلاعات را بدست بیاورم؟

به لطف گوگل و سرویس‌هایی از قبیل گوگل آنالیتیکس و گوگل وب مستر که به صاحبان وب‌سایت‌های مختلف می‌دهد دسترسی به این اطلاعات کار سختی نیست.

شما به راحتی می‌توانید از این سرویس‌ها استفاده کرده و روزانه به رصد ورودی و خروجی و رفتار کاربران وب‌سایت‌تان بپردازید.

وب‌سایت لرن مارکتینگ با ارائه پکیج‌های آموزشی مخصوص برای هر کدام از این ابزارها به شما کمک خواهد کرد تا به آنالیز کاربران خود بپردازید و موفقیت کمپین‌های خود را بررسی کرده تا بهترین روش تبلیغات فروشگاه اینترنتی تان را کشف کنید!

برای دانلود آموزش تصویری گوگل وبمستر، کلیک کنید.

روش‌های تبلیغات اینترنتی دیگر

در دنیای بازاریابی اینترنتی روش‌های بی‌شماری برای تبلیغات وب‌سایت‌ها و کسب‌وکارها وجود دارد. با استفاده از لینک زیر می‌توانید مقاله مربوط به انواع تبلیغات اینترنتی را برای تبلیغات فروشگاه اینترنتی خود مطالعه بفرمایید.

برای مطالعه مقاله انواع تبلیغات اینترنتی ، کلیک کنید.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *