گزینه‌ای به نام شکست نداریم! یا شاید هم داریم؟- بخش دوم

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

در  مقاله‌ی «گزینه‌ای به نام شکست نداریم! یا شاید هم داریم؟- بخش اول» پس از بازخوانی خاطرات یک کارآفرین، به مرور دو مورد از اصول ساخت برند شخصی پرداختیم. بخش دوم مقاله، با محوریت معرفی چهار نکته اساسی دیگر در مورد ساخت برند شخصی نگاشته شده است. 

تنها راه حقیقی رسیدن به موفقیت

۳-   ارزشمند باشید.

به جای مانور بر کلیات، دقیقا به سوالات افراد پاسخ می دادم.

اگر می‌خواستند بدانند که چطور یک طرح کسب و کار ایجاد کنند، قدم به قدم با شرح جزییات، توضیح می‌دادم.

یا اگر اطلاعی از نحوه توزیع سهم شرکت بین صاحبان امتیاز آن نداشتند، کمک می کردم که به راهکار بهینه برسند.

به این ترتیب، با ارایه تجربیات حرفه ای ام به مراجعه کنندگان، توانستم جایگاه خود را به عنوان یکی از متخصصین صنف، تثبیت کنم.

۴-   تقاضا ایجاد کنید.

حین تکمیل برند شخصی، مرتبا وسوسه می شدم که وارد کارهای مختلف شوم. ازشروع یک استارتاپ در حوزه تجارت الکترونیک گرفته تا پاسخ به درخواست دیگر کارآفرینان برای کار روی پروژه‌هایشان. هر چند که بعضی از این پروژه‌ها را به صورت تفننی انجام دادم ولی به هیچ یک به چشم یک حرفه نگاه نکردم.

زمان که می‌گذشت، پی بردم که عامل مشترک در همه‌ی گزینه های جذاب، امکان آموزش افراد و کمک به آن ها از جایگاه یک مرشد بوده است.

به این ترتیب به مرور زمان توانستم برای خدمتی تقاضا ایجاد کنم که پیش از بی سابقه بود. شاید تأسیس یک مرکز مشاوره برای پاسخ به این تقاضا می توانست درآمدزا باشد، ولی به دلیل محدودیت‌ های زمانی‌ ناشی از دیدار با ارباب رجوع، این ایده مسکوت ماند.

۵-   موفقیت‌هایتان را روی هم بچینید.

حین شکل دهی به هویت حرفه‌ای ام، شروع به مصاحبه با جراید، پادکست ها و رادیو کردم و این حضور اجتماعی باعث دیده شدنم در جامعه شد.

تکرار موفقیت هایم، حاصل جشن گرفتن هر برد کوچک، مرور دوباره نقشه‌ راه و شروع حرکتی جدید به سمت اهداف جدید بوده است.

امروز می تونم داشتن بیش‌تر از صد هزار دنبال کننده در شبکه های اجتماعی و خوانده شدن نوشته هایم به وسیله حدود ۱۰ میلیون مخاطب در محیط های مختلف را نتیجه دیده شدن در جامعه بدانم. در حال حاضربه جایی رسیده‌ام که هر اظهار نظر حرفه ای بکنم، مردم با جان و دل قبول می‌کنند.

۶- برندتان را تعریف کنید.

پس از اجرای اصول ساخت برند شخصی بود که فهمیدم چطور برند خودم را تعریف کنم.

می دیدم که مردم می‌خواهند بدانند که چطور باید کاری را که من کردم، انجام دهند. فکر کردم که بهترین راه برای آموزش دادن افراد، این است که از طریق یک محیط گروهی به آدم‌ها نحوه‌ی انجام کارهایم را آموزش دهم.

به همین خاطر تصمیم گرفتم که یک کلاس آنلاین تشکیل دهم و در آن به دیگران یاد دهم که چگونه برند شخصی خود را بسازند؛ درست مشابه خودم که در Influence Tree این کار را کردم.

واقعیت این است که اگر من این کسب و کار را در سال ۲۰۱۳ شروع کرده بودم، همه به من می‌خندیدند و من را آدم ساده‌لوحی فرض می‌کردند. چون چیزی به غیر از کارنامه‌ای پر از شکست نداشتم دیگر، درست؟ به علاوه آن موقع هیچ تقاضایی برای محصول ایجاد نمی‌کردم.

با این حال، توانستم این تقاضا را با تکیه بر تنها چیزی که احتمال شکست ۹۵ درصدی آن وجود نداشت ایجاد کنم: خودم.

بنابراین اگر می‌خواهید موفق باشید، باید طرح‌ریزی کنید، دست از تبلیغ شرکت تان به عنوان اولویت شماره یک تان دست بکشید و بعد شروع به سرمایه‌گذاری در برند شخصی خودتان کنید.

چرا؟

چون اگر خودتان رو به عنوان یک حرفه‌ای در زمینه‌ی خودتان نمایان کنید، مردم با هر شرکتی که خود را شریک آن بدانید خرید می‌کنند. یا حتی به شما خواهند گفت که دوست دارند چه چیزی از شما بخرند، همانطور که به من گفتند. با سرمایه‌گذاری در تنها چیزی که مطمئناً هوای شما را دارد، یعنی خودتان، از نرخ شکست ۹۵ درصدی خلاص شوید. بعد از آن است که سودها سرازیر می شود.


منبع: وبسایت entrepreneur


 

عضویت در خبرنامه آکادمی

با عضویت در خبرنامه هر شنبه به صورت صد در صد رایگان آخرین و داغ‌ترین مباحث روز بازاریابی را در ایمیل خود دریافت کنید.

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

کتاب رایگان جدید ما به نام تصاحب شغل رویایی در جلسه مصاحبه را در ایمیل خود دریافت کنید

کتاب رایگان ۷ اصل اساسی برای برندسازی

کتاب ۷ اصل اساسی برای برندسازی

برندسازی تنها راه افزایش قطعی فروش و درآمد شماست. داشتن چهره‌ای متفاوت از سایر رقباست که باعث می‌شود نسبت به دیگران ترجیح داده شوید.

همین الان این کتاب را به رایگان در ایمیل خود دریافت کنید

x