روش های نوین تبلیغات اینترنتی

روش های نوین تبلیغات اینترنتی

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

با تغییرات و گسترش تکنولوژی، روش های نوین تبلیغات اینترنتی در حال اضافه شدن به علم بازاریابی اینترنتی هستند.

در این مقاله با معرفی ۶ روش از روش های نوین تبلیغات اینترنتی و آموزش‌های مربوطه به شما در انجام صحیح تبلیغات اینترنتی‌تان کمک خواهیم کرد.

روش های نوین تبلیغات اینترنتی

ایمیل مارکتینگ

یکی از بهترین روش های نوین تبلیغات اینترنتی که یک کسب و کار با استفاده از آن می تواند به جذب مشتری برای فروشگاه اینترنتی خود بپردازد، ایمیل مارکتینگ است!

بالغ بر ۵۴ درصد افراد، تمایل به کسب و کارهایی دارند که به آن ها ایمیل می زنند و حدود ۷۱ درصد از این افراد مدعی هستند که اسم شرکت‌هایی که برای آن‌ها به صورت مستمر ایمیل می فرستند، در هنگام خرید کردن به صورت ناخودآگاه در ذهن‌شان یاد آوری می‌شود.

این اعداد به خوبی نشان دهنده اهمیت ایمیل مارکتینگ در  آموزش بازاریابی اینترنتی به عنوان یکی از انواع بازاریابی نوین و از  روش های جذب مشتری برای فروشگاه اینترنتی است.

شاید در نگاه اول این روش را نپسندید، چرا که با آمدن اسم ایمیل مارکتینگ به یاد صندوق دریافت‌تان که پر از ایمیل بی معنی است، می افتید! اگر حدسی که زده شد درست باشد، باید بگویم که در اشتباه هستید!

این روش ناخوشاید در واقع با نام اسپم مارکتینگ شناخته می‌شود که پیام‌های تبلیغاتی مربوط به این دسته اغلب بدون خوانده شدن پاک می‌شوند.

مساله حائز اهمیت در انجام یک ایمیل مارکتینگ درست، داشتن لیست ایمیلی مناسب و مخصوص خودتان است.

فرآیند ایمیل مارکتینگ چیزی فراتر از خریدن یک لیست ایمیلی و بمباران کردن صندوق دریافت ایمیل های موجود با پیغام های بدون استراتژی فکر شده است.

در واقع برای داشتن یک ایمیل مارکتینگ موفق به عنوان یکی از روش های نوین تبلیغات اینترنتی و رسیدن به این اعداد و ارقام، لازم است تا لیست ایمیلی خودتان را، از مشتریان بالقوه کسب و کار خودتان بسازید.

این نوشته را هم حتما بخوانید  ۳ ‌راه برای بالا بردن رتبه‌ی کلید واژه‌های برند شده‌‌ی شما

بسیاری از افراد در جلسات مشاوره تیم لرن مارکتینگ، از ایمیل مارکتینگ به عنوان یک تجربه ناموفق یاد می‌کنند. ولی بعد از بررسی دقیق‌تر متوجه این قضیه می‌شویم که آن‌ها نیز مرتکب این اشتباه رایج در انجام فرآیند ایمیل مارکتینگ شده‌اند.

هرگز فراموش نکنید که برای تبدبل ایمیل مارکتینگ به عنوان یکی از بهترین راه‌های تبلیغات برای جذب مشتری و پر بازده ترین روش در انواع بازاریابی نوین ، دارای نکات و ظرافت‌هایی است که در آموزش بازاریابی دیجیتال مارکتینگ به شما آموزش داده خواهیم داد و لازم است که آن‌ها را در حین انجام ایمیل مارکتینگ رعایت کنید.

برای یادگیری یک ایمیل مارکتینگ موفق، وب سایت لرن مارکتینگ اقدام به ارائه بسته آموزشی “آموزش ایمیل مارکتینگ با میلرلایت و ۱۶ روش برای ساخت لیست ایمیل” کرده است.

در این بسته به صورت کاملا تخصصی و به زبان ساده به آموزش کامل ساخت لیست ایمیلی و ایمیل مارکتینگ پرداخته شده است. و شما را قادر می سازد تا به یک متخصص جذب مشتری برای فروشگاه اینترنتی تان تبدیل شوید.

تبلیغات شبکه‌های اجتماعی

امروزه افراد زمان زیادی را در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام و فیس‌بوک می‌گذرانند و این واقعیت، شبکه‌های اجتماعی را به بستری مناسب برای تبلیغات اینترنتی تبدیل کرده است.

تبلیغات شبکه‌های اجتماعی به صورت گسترده از فیس‌بوک شروع شد و امروزه در اغلب شبکه‌های اجتماعی از قبیل توئیتر و اینستاگرام استفاده می‌شود.

در این نوع از تبلیغات، پست معرفی محصول توسط شبکه اجتماعی بدون اینکه صفحه مورد نظر را فالو کرده باشید برای شما در صفحه news feed  و یا Home page تان نمایان می‌شود.

این نوع از روش های نوین تبلیغات اینترنتی به سبب اینکه هر کاربر در هنگام ثبت‌نام در شبکه اجتماعی اطلاعاتی نظیر: جنسیت، سن، تحصیلات، محل سکونت و … را وارد وب‌سایت می‌کند؛ می‌تواند از جمله تبلیغات بسیار هدفمند و دقیق باشد و هر کسب‌وکاری می‌تواند با توجه به پرسونا مشتریان هدف خود، تبلیغ خود را برای کاربران شبکه اجتماعی ارسال کند.

این نوشته را هم حتما بخوانید  بازاریابی سالن‌های ورزشی

تبلیغات شبکه‌های اجتماعی - تبلیغات اینستاگرامی - لرن مارکتینگ

تبلیغات فروشگاه اینترنتی - تبلیغات اینترنتی چیست

در تصویر فوق، نمونه‌هایی از تبلیغات فیس‌بوکی و اینستاگرامی و جایگاه نمایش‌ این نوع تبلیغات را مشاهده می‌کنید.

ادوردز

دومین روش پرکاربرد و پر بازده دیجیتال مارکتینگ در بین روش های نوین تبلیغات اینترنتی ، بازاریابی موتورهای جستجو است.

سیستم عملکردی این نوع از تبلیغات در موتورهای جستجو مختلف، متفاوت است. به عنوان مثال در سیستم موتور جستجو گوگل (تبلیغاتی که تحت عنوان Adwords شناخته می شوند) لینک وب سایت ها در معرض نمایش قرار داده می شوند و در ازای هر کلیکی که کاربران گوگل بر روی لینک‌ وب‌سایت تبلیغ دهنده می‌کنند، هزینه مشخصی از حساب وب سایت کم می شود.

این سیستم در موتور جستجو گوگل اصطلاحا تحت عنوان کلیکی و یا (PPC/CPC (cost per click / pay per click است.

دلیل بازده بالا ادوردز نزدیکی این روش تبلیغی به فروش است. درواقع با شناسایی و ادوردز کردن کلیدواژه‌هایی که افراد دقیقا برای خرید کالا و یا خدمات مربوط به یک کسب‌وکار استفاده می‌کنند، آن‌ها را به وب‌سایت خود می‌کشانند.

روش تبلیغات در اینترنت

در تصویر بالا که صفحه نتایج جستجو گوگل است، می توانید نتایجی که بر مبنای SEM و SEO هستند را مشاهده کنید.

نتایجی که در کنار آدرس وب‌سایت‌شان کلمه “ad” اضافه شده، در واقع وب‌سایت هایی هستند از تبلیغات موتورجستجوی گوگل که از انواع روش های نوین تبلیغات اینترنتی است، برای دیده شدن استفاده کرده‌اند.

البته این موضوع دلیل بر نامرتبط بودن محتوای وب‌سایت با عبارت سرچ نیست. بلکه برای نمایش داده شدن به عنوان تبلیغ نیاز به بالا بودن Quality Score وب سایت است که در مورد آن در بسته آموزشی گوگل ادوردز که در بالا لینک آن را برای‌تان قرار داده‌ام، به توضیح آن خواهیم پرداخت.

این نوشته را هم حتما بخوانید  آشنایی با روش نوین بازاریابی اینترنتی: بازاریابی محتوا

در کمپین تبلیغاتی که برای وب سایت زیر طراحی شد. بعد از انجام بررسی های لازم و انتخاب کلیدواژه بهینه “برگزاری وبینار” این کمپین اجرا و با موفقیت مواجه شد.

در بسته آموزشی ارائه شده در باکس زیر، با استفاده از اطلاعات موجود از کمپین تبلیغاتی این وب سایت به آموزش بهینه ادوردز پرداخته ایم.

adwords وبینار - روش های نوین تبلیغات اینترنتی

برای دریافت بسته آموزشی گوگل ادوردز کلیک کنید.

تبلیغات همسان

یکی از انواع روش های نوین تبلیغات اینترنتی است که اگر بدرستی انجام شود تبدیل به یکی از شیوه‌های موفق تبلیغاتی شما خواهد شد.

به تصویر زیر نگاه کنید.

روش های نوین تبلیغات اینترنتی

همه این باکس‌هایی که مشاهده می‌کنید نوعی تبلیغ همسان و یا Native هستند. نکته حائز اهمیت در انجام این نوع تبلیغ این است که نباید شبیه به تبلیغ اینترنتی باشد و فرد برای کسب اطلاع بیشتر در مورد مشکل و یا معضل خود وارد وب سایت مورد نظر می‌شود و بعد از مطالعه مطالب وب‌سایت و با به وجود آمدن احساس اعتماد به صاحبان کسب‌وکار مورد نظر، از آن‌ها خرید خواهند کرد.

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر به افرادی گفته می‌شود که در شبکه‌های اجتماعی تعداد افراد زیادی پست‌ها و ویدئوهای آن‌ها را دنبال می‌کنند و به نوعی افراد تاثیرگذار در قشر به خصوصی از جامعه هستند.

در این روش بنا به قرارداد شخص اینفلوئنسر به صورت پست، ویدئو و یا استوری اقدام به معرفی محصول و یا خدمات یک کسب‌وکار می‌کند.

برای استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ به عنوان یکی از روش های نوین تبلیغات اینترنتی نکته حائز اهمیت، انتخاب شخص اینفلوئنسر مناسب برای توع کسب‌وکار شما و نحوه معرفی محصول است.

اینفلوئنسر - روش های نوین تبلیغات اینترنتی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *