نحوه تبلیغات رایگان در اینترنت

نحوه تبلیغات رایگان در اینترنت

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

نحوه تبلیغات رایگان در اینترنت چگونه است؟ و یا اصلا وجود دارد؟

هر کسب و کاری توانایی متفاوتی در سرمایه‌گذاری در تبلیغات و کمپین‌های تبلیغاتی دارد. این توانایی به سرمایه وجود و جایگاه شرکت در مسیر رشد بستگی دارد. بنابراین باید با توجه به بودجه موجود خود به دنبال روش‌های به صرفه (با توجه به هزینه و نرخ بازگشت) باشد.

در این مقاله  روش‌های بدون هزینه و یا بسیار ارزان قیمت در عین حال بسیار پربازده را برای تبلیغات معرفی خواهیم کرد. در این صورت کسب و کارها می‌توانند با توجه به بودجه خود در بازار پر رقابت کسب‌وکارهای اینترنتی به رقابت بپردازند.

با ما همراه باشید تا این روش‌ها را بررسی کنیم.

نحوه تبلیغات رایگان در اینترنت

طبق باوری که در بین مردم وجود دارد، چیزی که رایگان باشد؛ چیز خوبی نیست! ولی در این زمینه باید بگویم سخت در اشتباه هستید!

شما نیز می‌توانید استراتژی‌هایی برای کسب و کار خود داشته باشید که حداقل هزینه‌ها را در پی داشته باشد.

در ادامه ابتدا چند روش رایگان تبلیغات در پلت فرم‌های مختلف را به شما معرفی می‌کنیم. سپس برای معرفی استراتژی‌های بی هزینه شما را به خواندن مقاله‌ی دیگری دعوت خواهم کرد.همچنین بسته‌های آموزشی نیز معرفی خواهیم کرد.

در دنیای بازاریابی اینترنتی روش‌های بسیار متفاوتی وجود دارد که می‌تواند نتایج پر بار و صد البته رایگان برای شما به ارمغان بیاورد. در ادامه قصد داریم نحوه تبلیغات رایگان در اینترنت را در قالب چند روش نام آشنا به شما به عنوان صاحبان کسب و کار اینترنتی آموزش دهیم.

۱) وب سایت های تبلیغاتی

بسیاری از وب‌سایت‌ها وجود دارند که کار اصلی آن‌ها انتشار آگهی‌های تبلیغاتی کسب‌و‌کار های مختلف است. شاید این قضیه به ذهن شما برسد که چرا باید این وب‌سایت‌ها به صورت رایگان تبلیغ شما را کنند.

در واقع سیستم کاری این وب‌سایت‌ها به این گونه است که ساخت اکانت تبلیغاتی با اطلاعاتی از جمله شماره تماس و لینک وب‌سایت به صورت رایگان است ولی داشتن اکانت‌های پرمیوم با قابلیت‌های بیشتر را در گرو هزینه می‌گذارند!

داشتن اکانت تبلیغاتی رایگان در این وب‌سایت‌ها می‌تواند قدم خوبی برای شروع تبلغ کسب‌وکار شما باشد.

از جمله این سایت‌ها می‌توان به وب‌سایت برترین‌ها و هفت گردون اشاره کرد.

نحوه تبلیغات در اینترنت

در اینگونه وب‌سایت‌ها همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، آگهی با دسته بندی مشخص شده و امکان اضافه کردن آگهی رایگان نیز موجود است.

این نوشته را هم حتما بخوانید  درآمد از فروشگاه اینترنتی

۲) پاسخ به پرسش های مرتبط با شما

معرفی این روش را با جمله معروف “کار را به کاردانش بسپار” شروع خواهم کرد! برای جلب اعتماد در این روش لازم است تا به کاردانی در صنعت کسب‌وکار خودتان تبدیل شوید.

در واقع با گسترش کسب‌وکار های اینترنتی و بی اعتمادی که کم و بیش همچنان در بین افراد به بیزینس‌ها وجود دارد یکی از روش‌هایی که می‌توانید به جلب اعتماد افراد بپردازید پاسخ به سوالاتی است که در وب‌سایت‌هایی نظیر “جواب کو” پرسیده می‌شود.

افراد به دنبال حل مشکلات خود در این گونه وب‌سایت‌ها به مطرح کردن سوالات خود می‌پردازند و کسانی که در مورد آن موضوع اطلاعات مناسبی دارند به سوالات آن‌ها جواب می‌دهند.

نحوه تبلیغات رایگان در اینترنت برای شما در این شیوه می‌تواند پاسخ دادن به سوالات آن‌ها با نام تجاری برندتان باشد و در انتها با قرار دادن لینک وب‌سایت‌تان می‌توانید آن‌ها را به وب‌سایت خود راهنمایی کنید.

برای مثال اگر کسب‌و‌کار شما فروش کیف و کفش چرم است. به سوالاتی نظیر “چطور کفش جیر خود را تمیز کنم” جواب درست و جامع بدهید.

اینکار علاوه بر جلب اعتماد آن‌ها و معرفی شما به عنوان یک حرفه‌ای در آن صنعت، با گذاشتن لینک در یک وب‌سایت معتبر در سئو سایت شما تاثیر خواهد گذاشت.

نحوه تبلیغات در اینترنت

.

.

.

۳) تیزر تبلیغاتی

در ادامه مبحث مربوط به نحوه تبلیغات رایگان در اینترنت باید به اشتراک ویدئوهای تبلیغاتی اشاره کنم!

وب‌سایت‌هایی نظیر آپارات به صورت رایگان ویدئو های تبلیغاتی شما را منتشر می‌کنند. شما میتوانید با ساختن یک ویدئو آموزنده در مورد کسب‌وکارتان و قرار دادن آن در وب‌سایت‌هایی از جمله آپارات و یوتیوب و نظایر آن‌ها به معرفی کسب‌وکارخود و به نوعی نشان دادن کاردان بودن‌تان در زمینه کسب‌وکارتان بپردازید!

اینکار علاوه بر معرفی کسب‌وکار شما با قرار دادن لینک وب‌سایت‌تان در وب‌سایت‌های پربازدیدی نظیر آپارات و یا … می‌تواند به سئو سایت شما کمک بزرگی کند.

۴) همکاری با وب‌سایت‌های مرتبط

با پیج های اینستاگرامی و وب‌سایت‌هایی که فکر می‌کنید مشتریان مشترک دارید همکاری کنید!

این کار یک معامله دو سر برد می‌تواند برای شما و وب‌سایت مورد نظر باشد.

اگر در ذهن شما این مساله شکل گرفت که “خب! این روش مشتریان فعلی من را هم با یک وب سایت دیگر ارجاع میدهد و نتیجه عکس خواهد داشت!”

در مورد ارجاع دادن مشتریان فعلی شما، بله حق با شماست! ولی باید در انتخاب وب سایت و یا پیج و یا حتی کانال تلگرامی که برای همکاری انتخاب می‌کنید به این نکته توجه کنید که داشتن مشتریان مشترک به معنای داشتن کسب‌وکار مشترک نیست!

این نوشته را هم حتما بخوانید  كارآفرینی در خانه

برای توضیح بیش‌تر به این مثال توجه کنید:

اگر وب‌سایت کسب و کار شما مربوط به یک سالن ماساژ است، برای همکاری با یک باشگاه ورزشی قرار داد ببندید تا بنر شما را در وب‌سایت خود قرار دهد و در مقابل شما نیز بنر تبلیغاتی او را در وب‌سایت خود قرار دهید!

بدین صورت به مشتریان فعلی‌تان (و بلعکس برای وب‌سایت پذیرنده تبلیغ شما)، کسب‌وکاری که می‌تواند سایر نیازهای خود را در آن رفع کند را معرفی کرده‌اید و این قضیه دلیلی برای از دست رفتن مشتریان شما نخواهد بود.

۵) ایمیل مارکتینگ

برای بستن مبحث نحوه تبلیغات رایگان در اینترنت به بحث ایمیل مارکتینگ  خواهم پرداخت.

یکی از بهترین تبلیغ ها برای فروشگاه اینترنتی در فضای مجازی ایمیل مارکتینگ می‌باشد. با این روش شما می‌توانید به راحتی مشتری جذب کنید. حتی مشتریان خود را به مشتریان وفادار تبدیل کنید.

اما چرا ایمیل مارکتینگ بهترین روش‌های تبلیغاتی است؟

بالغ بر ۵۴ درصد افراد، تمایل به کسب و کارهایی دارند که به آن ها ایمیل می زنند. حدود ۷۱ درصد از این افراد مدعی هستند که اسم شرکت‌هایی که برای آن‌ها به صورت مستمر ایمیل می فرستند، در هنگام خرید کردن به صورت ناخودآگاه در ذهن‌شان یاد آوری می‌شود.

این اعداد به خوبی نشان دهنده اهمیت ایمیل مارکتینگ در آموزش بازاریابی اینترنتی است. در واقع نشان دهنده عنوان  بهترین تبلیغ برای فروشگاه اینترنتی در فضای مجازی و  روش جذب مشتری برای فروشگاه اینترنتی است.

این روش به صورت میانگین و با داشتن بیش‌ترین نرخ تبدیل مشتریان بهترین تبلیغ برای فروشگاه اینترنتی است.

ایمیل مارکتینگ یا اسپم مارکتینگ!

شاید در نگاه اول این روش را نپسندید، چرا که با آمدن اسم ایمیل مارکتینگ به یاد صندوق دریافت‌تان که پر از ایمیل بی معنی است، می افتید! اگر حدسی که زده شد درست باشد، باید بگویم که در اشتباه هستید!

این روش ناخوشاید در واقع با نام اسپم مارکتینگ شناخته می‌شود که پیام‌های تبلیغاتی مربوط به این دسته اغلب بدون خوانده شدن پاک می‌شوند.

مساله حائز اهمیت در انجام یک ایمیل مارکتینگ درست، داشتن لیست ایمیلی مناسب و مخصوص خودتان است.

فرآیند ایمیل مارکتینگ چیزی فراتر از خریدن یک لیست ایمیلی و بمباران کردن صندوق دریافت ایمیل های موجود با پیغام های بدون استراتژی فکر شده است.

این نوشته را هم حتما بخوانید  چگونه برند خود را به نحو صحیح بسازید

در واقع برای داشتن یک ایمیل مارکتینگ موفق و رسیدن به این اعداد و ارقام، لازم است تا لیست ایمیلی خودتان را، از مشتریان بالقوه کسب و کار خودتان بسازید.

بسیاری از افراد در جلسات مشاوره تیم لرن مارکتینگ، از ایمیل مارکتینگ به عنوان یک تجربه ناموفق یاد می‌کنند. ولی بعد از بررسی دقیق‌تر متوجه این قضیه می‌شویم که آن‌ها نیز مرتکب این اشتباه رایج در انجام فرآیند ایمیل مارکتینگ شده‌اند.

آموزش ایمیل مارکتینگ

هرگز فراموش نکنید که برای تبدبل ایمیل مارکتینگ به عنوان یکی از بهترین راه ها و نحوه تبلیغات رایگان در اینترنت برای جذب مشتری نیاز به رعایت نکات و ظرافت‌هایی است که آموزش بازاریابی دیجیتال به شما آموزش خواهیم داد و لازم است که آن‌ها را در حین انجام ایمیل مارکتینگ رعایت کنید.

برای یادگیری یک ایمیل مارکتینگ موفق، وب سایت لرن مارکتینگ اقدام به ارائه بسته آموزش بازاریابی دیجیتال “آموزش ایمیل مارکتینگ با میلرلایت و ۱۶ روش برای ساخت لیست ایمیل” کرده است.

در این بسته به صورت کاملا تخصصی و به زبان ساده به آموزش کامل ساخت لیست ایمیلی و ایمیل مارکتینگ پرداخته شده است. شما را قادر می سازد تا به یک متخصص جذب مشتری برای فروشگاه اینترنتی تان از ایمیل مارکتینگ به عنوان بهترین تبلیغ برای فروشگاه اینترنتی تبدیل شوید.

۱۶ استراتژی تضمینی برای ساخت لیست ایمیل و آموزش ایمیل مارکتینگ با میلرلایت

کلام آخر

روش‌های پیش گفته، تنها چند روش از نحوه تبلیغات رایگان در اینترنت است که میتوانید از آن‌ها استفاده کنید. دنیای دیجیتال مارکتینگ وسیع‌تر از این روش‌هاست و همواره می‌توان روش‌های خلاقانه دیگری برای تبلیغات ابداع کرد!

تنها کاری که نیاز است بکنید شناسایی دقیق مشتریان‌تان است و اینکه کجا باید به دنبال آن‌ها بگردید! سپس به این فکر کنید که چطور نظرشان را به سمت خودتان جلب کنید.

اگر به این مقوله علاقمند هستید و مقاله نحوه تبلیغات رایگان در اینترنت برای شما جذاب بوده است؛ شما را به خواندن مقاله‌ی دیگرم تحت عنوان انواع تبلیغات در فضای مجازی دعوت می‌کنم.

برای خواندن مقاله انواع تبلیغات در فضای مجازی، کلیک کنید.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *