۵ روش برای نهایی سازی فروش!

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

انسان موجودی وابسته به عادت است و چیزی را می‌خرد که قبلا خریده است. برای نهایی سازی فروش باید تردیدهای مصرف کنندگان برای خرید محصول را حذف کنید. باید شرایطی فراهم کنید تا مشتریان محصول شما را آزمایش کرده و عملا آن را تست کنند. در اینجا پنج روش را برای نهایی سازی فروش در بازار شلوغ امروزی پیشنهاد می‌کنیم:

۱. دلیل برتری خود را تبلیغ کنید.

در این صنعت چه چیزی شما را از بقیه بهتر و متمایز می‌کند؟ از همان ابتدا با مشتریان رک و صریح باشید.

مزایای شما بر پایه‌ی عواملی نظیر پرستیژ بیش‌تر، سهولت استفاده و راحتی بیشتر، تاثیرگذاری بالاتر و یا قیمت مناسب‌تر ساخته می‌شود.

حتی لوازم بهداشتی که به عنوان مادی‌ترین اقلام مورد نیاز شناخته می‌شوند هم می‌توانند با استفاده از این تئوری و روش با موفقیت به فروش برسند. شما باید خیلی ساده و کوتاه به مخاطب بگویید که چرا باید شما را انتخاب کند و شما چه برتری‌ای نسبت به سایر رقیبان دارید!

۲. به کارهای روزمره مشتریان خود توجه کنید

چه مقدار تلاش توسط خریدار لازم است که به جای محصول سابق از محصول شما استفاده کند؟ اگر این تلاش بیش‌تر از مزیت رقابتی ای باشد که شما ارائه می‌دهید، بیشتر مردم اصلا محصول جدید را امتحان نخواهند کرد.

شما باید دسترسی و استفاده از محصول را به گونه‌ای ساده کنید که افرادی که قبلا از محصول دیگری استفاده می‌کرده‌اند بتوانند به سادگی از محصول شما استفاده کنند.

۳.  برای نهایی سازی فروش، محصول باید بلافاصله بعد از خرید قابل استفاده باشد

وقتی یک محصول جدید را تولید می‌کنید، برای خریدار کار اضافه‌ای ایجاد نکنید. محصول شما باید به راحتی و با سرعت قابل استفاده باشد و نباید شامل دستورالعمل های طولانی و وقت‌گیر برای استفاده باشد.

این نوشته را هم حتما بخوانید  بازاریابی کمینی یا غافلگیری - بخش دوم

پیچیدگی استفاده از محصول باعث می‌شود که مشتری بالقوه رغبتی به آزمایش کردن محصول شما نداشته باشید

۴. کاری کنید تا خوبی ها و مزایای شما ساده‌تر به چشم بیایند

هرچه مزایای محصول واضح‌تر و روشن‌تر باشد، محصول ساده‌تر به فروش می‌رسد. در بیان مزایا اصل بر سادگی است

استفاده از آمارهای پیچیده برای نشان دادن مزایا، هیچ حسی را به مخاطب شما منتقل نخواهد کرد. مخاطب شما باید به گونه‌ای ساده مزایای محصول شما را دریابد.

۵. اجازه دهید خریداران محصول را امتحان کنند

چای کیسه‌ای ابتدا به عنوان محصولی معرفی شد که امکان آزمایش طعم و عطر آن نوع چای را به مشتریان می‌داد تا خریدار به جای خرید یک قوطی که حجم زیادی چای داشت، اول آن را امتحان کند و در صورت تمایل خرید کند. همین امکان یعنی امتحان کردن چای باعث گستردگی و وسعت چای کیسه‌ای شد و در نهایت چای کیسه ای به صورت مستقل به فروش می‌رسید.

اجازه دادن به مشتری برای آزمایش محصول یکی از تکنیک ها و روش‌های بسیار تاثیرگذار می‌باشد. اگر شما امکان این کار را ندارید، می‌توانید از تخفیف وسوسه‌انگیز نظیر “یکی بخر دو تا ببر” و یا روش‌های مشابه استفاده کنید.

محصولات یا سرویس‌های محلی می‌توانند از مزیت ارتباط اجتماعی برای فروش استفاده کنند. به عنوان مثال در جمع‌های دوستانه و مهمانی‌ها به افراد اجازه دهید که محصول و یا خدمت را آزمایش کنند.

هرچه محصول شما قابلیتِ امتحان کردن ساده‌تری داشته باشد، مشتریان زودتر آن را خریداری می‌کنند.

عضویت در خبرنامه

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *