سایت‌هایی سریع تر: ماورای Insight PageSpeed

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

 insight PageSpeed گوگل ابزار آسانی است که سایت را ازمایش می کند که ایا انقدر که باید سرعت دارد یا خیر و با ارزیابی عملکرد صفحه به ان نمره می دهد. از آنجا که این نمره دقیق است، نمره PageSpeed Insights اغلب به عنوان اندازه گیری عملکرد سایت مورد استفاده قرار می گیرد. به همین ترتیب، سالها پیش از PageRank، هم افراد می خواستند این عدد را بهینه سازی کنند.
برای سایت های کوچک در مثل وردپرس، هم این کار را می توان انجام داد. Insights PageSpeed مکانی عالی برای شروع است. برای اکثر سایت ها نمره کامل واقع گرایانه نیست. پس از کجا شروع کنیم؟ این چیزی است که این پست در مورد آن نوشته شده است . سه مورد را بررسی می کنیم:
• تأخیر می تواند به بارگیری بیشتر از پهنای باند آسیب بزند.
• نمرات Page Speed Insights نباید در ارزش اسمی بکار گرفته شود
بهبود اندازه گیری، تعیین اهداف و اولویت بندی
باید چشم انداز کافی درباره موضوعی را داشته باشید تا به درستی ان را شروع کنید و ممکن است توصیه های بهتر را به عنوان نتیجه به دست آورید.
سلب مسئولیت:
HTTP2 برخی از مسائل مورد بحث در این پست را بهبود می بخشد. به طور خاص، درخواست های چندگانه برای یک سرور یکسان ممکن است مشکل ساز باشد.

تأخیر می تواند به بارگیری بیشتر از پهنای باند آسیب بزند.
با نگاه ابتدایی به قوانین PageSpeed Insights ممکن است فکر کنید که همه چیز درباره به حداقل رساندن بایت است. کم کردن، بهینه سازی، فشرده سازی تنها نیمی از داستان هستند. همچنین برای رسیدن درخواست شما به یک سرور زمان لازم است و پس از آن زمانی که طول می کشد تا سرور به شما پاسخ دهد.
هنگام درخواست چه اتفاقی می افتد؟
زمانی که کاربر URL را در نوار آدرس مرورگر وارد می کند و درخواست صفحه ای می کند. اتفاقات زیادی می افتد که آخرین قسمت از آن انتقال محتوای درخواست شده است. این بخش تنها آخرین بیتی است که تحت تاثیر پهنای باند و اندازه محتوا قرار دارد.
انجام یک درخواست نیاز به (بیشتر یا کمتر) مراحل زیر دارد:
۱. یافتن سرور
۲. اتصال به سرور
۳. انتظار پاسخ سرور
۴. دریافت پاسخ
هر یک از این مراحل زمان می برد . سه مورد اول به اندازه فایل ارتباطی ندارد. آنها به طور موثر هزینه های ثابت دارند. این هزینه ها بدون در نظر گرفتن نوع هر درخواست یکسان هستند، صرف نظر از اینکه آیا بارگیری یک فایل CSS کوچک یا یک تصویر بزرگ بدون فشرده در حال انجام است.

این نوشته را هم حتما بخوانید  3 راه سرّی برای ساخت یک برند شخصی به نقل از یک استاد بازاریابی

چرا دریافت پاسخ زمان می برد؟
عاملی که نمی توانیم از ان اجتناب کنیم این است که سیگنال های شبکه نمی توانند سریعتر از سرعت نور حرکت کنند. این میزان حداکثر نظری است و در واقعیت ، برای انتقال اطلاعات زمان بیشتری طول می کشد. به عنوان مثال، پرواز بین پاریس و نیویورک حدود ۴۰ میلی ثانیه نور زمان می گیرد. اگر داده ها دو بار از اقیانوس اطلس عبور کند، حداقل زمان لازم برای دریافت پاسخ از ان سرور ۸۰ms است.

به همین دلیل است که معمولا از CDN ها استفاده می شوند. CDN سرورها را به لحاظ فیزیکی نزدیکتر به کاربران قرار می دهند ، که تنها راه کاهش زمان دستیابی به سرور است.
این امر چقدر مهم است؟
این نمودار را ببینید (از DevTools Chrome):
عمر یک درخواست، توسط ابزارهای توسعه دهی Chrome محاسبه شده است.
تمام مقادیر موجود در جعبه قرمز را به عوان “تاخیر” در نظر می گیریم که حدود ۲۲۰ میلی ثانیه هستند. انتقال واقعی محتوی ۰.۷ میلی ثانیه در نظر گرفته شده است. فشرده سازی یا کاهش اندازه فایلها نمیتواند به این موضوع کمک کند؛ تنها راه کاهش زمان درخواست، کاهش زمان تأخیر است.
آیا نیازی به ایجاد درخواست های زیادی برای بارگذاری یک صفحه نداریم؟

بیش از یک درخواست برای بارگیری تمام محتوای لازم برای رندر شدن یک صفحه نیاز است. اگر URL مربوط به یک صفحه وب باشد، مرورگر می فهمد که لازم است منابع بیشتری را برای رندر صفحه بارگیری کند. این منابع می توانند CSS، جاوا اسکریپت، یا فونت های فایل ها باشد. برای بارگیری هر یک از فایلها مراحلی مشابه انچه در بالا گفته شد باید انجام شود.
خوشبختانه، هنگامی که یک سرور پیدا می شود شد (“DNS Lookup” در تصویر بالا)، مرورگر نیازی به بازبینی دوباره آن ندارد. باید با ان ارتباط برقرار کند، و ما باید برای دریافت پاسخ صبر کنیم.

خواندن شکاکانه آزمون PageSpeed Insights
همه ارزیابی های PageSpeed Insights چیزهایی را که می توانند سرعت سایت را تحت تأثیر قرار دهند پوشش می دهند. برای سایت های بزرگ، بررسی همه عوامل تاثیر گذار ساده نیستند و بسته به طراحی سایت ممکن است برخی از آنها تاثیر بیشتری داشته باشند. این به این معنا نیست که شما بهانه ای دارید که این کارها را انجام ندهید ، کافی است کمی تمرین کنید تا همه چیز بهتر شود . اما این عوامل تصویر کلی از سایت را ارایه نمی دهند.
با توجه به این وضوع، در اینجا نتایج “ خوانش شکاکانه ” هر یک از قوانین Insights PageSpeed را ارایه می کنیم.
آزمایشاتی که بر کاهش استفاده از پهنای باند تمرکز دارند:

این نوشته را هم حتما بخوانید  روش تبلیغات در اینترنت

بهینه سازی تصاویر
در صورتی که تصاویر بزرگی نداشته باشید، این موضوع دردساز نخواهد بود . بهینه سازی تنها بررسی می کند که آیا تصاویر می توانند بیشتر فشرده شوند یا نه .
اجازه فشرده سازی
فعال کردن فشرده سازی آسان است . پس باید از آن استفاده کنید. همچنین ممکن است فشرده سازی تغییر چندانی ایجاد نکند مگر انکه فایل های جاوا اسکریپت بزرگ داشته باشید.

کوچک سازی HTML
تنها ده ها کیلوبایت از حجم فایل را کاهش می دهد. تأخیر در تأثیر بزرگتری نسبت به اندازه پاسخ دارد.
کوچک سازی CSS
تنها ده ها کیلوبایت از حجم فایل را کاهش می دهد. تأخیر در تأثیر بزرگتری نسبت به اندازه پاسخ دارد.
کوچک سازی JS
ادغام JS با یک فایل به منظور کاهش تعداد درخواست هایی که باید انجام شود.

آزمایشاتی بر مبنای کاهش تاخیر زمانی :

اهرم ذخیره سازی مرورگر
بسیاری از فایل هایی که می توانند از caching استفاده کنند ، در سرورهای شخص ثالث میزبانی می شوند. باید خودتان این گونه فایل ها را میزبانی کنید تا زمان caching کاهش یابد.

کاهش زمان پاسخ سرور
آستانه PSI بسیار بالا است. PSI تلاش می کند تأخیر فیزیکی سرور را حذف کند، به جای اینکه تنها منتظر بماند تا زمانی که درخواست دریافت شد جوابی بدهد.
اجتناب از هدایت مجدد صفحات
بله

حذف رندر- مسدود کردن جاوا اسکریپت و محتوا CSS
این موضوع خسته کننده.

اولویت بندی محتوای قابل مشاهده
دارای اهمیت

اینها را به عنوان آخرین نکته در عملکرد سایت نادیده نگیرید! مستقل از این آزمایشها، در اینجا چند نکته برای تامل وجود دارد که بعضی از آنها تحت پوشش PageSpeed Insights قرار نگرفته اند و بعضی از آنها تنها نیمه راه را پوشش می دهند:
• محتوای ذخیره شده که کنترل می کنید.
• کاهش مقدار محتوای بارگذاری شده از دامنه های شخص ثالث.
• کاهش زمان پاسخ سرور به فراتر از حد لازم که برای تست PageSpeedInsights انجام می شود.
• انتقال نزدیکتر سرور به سمت کاربر که اساسا، با استفاده از یک CDN انجام می شود.
• کاهش درخواست مسدود کردن. اطمینان از استفاده شما از HTTP2 در اینجا کمک خواهد کرد.

این نوشته را هم حتما بخوانید  ۵ توصیه برای استخدام یک بازاریاب رسانه‌ی اجتماعی

چگونه توسعه سایت را شروع کنیم
اندازه گیری
تصاویری این پست با Chrome DevTools ایجاد شده است. این وسیله در مرورگر ساخته شده است و به شما اجازه می دهد تا دقیقا ببینید هنگام بارگذاری در صفحه چه می گذارید.
به جای اعتماد به Insights Pagespeed، پیش بروید و صفحه خود را در Chrome بارگیری کنید. عملکرد ان را بررسی کنید. ببینید کدام درخواست ها بیشتر زمان می برند.
جواب واضح خواهد بود: به عنوان مثال، بارهای تبلیغاتی وقت زیادی می گیرند.
تعیین هدف
اگر نمره Insight PageSpeed هدف شما نیست پس باید بدانید هدفتان چیست . این مهم است، زیرا به شما امکان می دهد که عملکرد فعلی را نسبت به این هدف مقایسه کنید. شما می توانید ببینید که آیا تقاضای کاهش پهنای باند در واقع هدف شما را برآورده می کند یا اینکه باید کاری برای کاهش زمان تأخیر نیز انجام دهید (از CDN استفاده کنید، درخواست های کمتری داشته باشید ، یا محتوای دارای اولویت را اول بارگذاری کنید).

اولویت بندی
اولویت بندی سرعت صفحه “fixes” بسیار مهم است – این تنها نوع اولویت بندی نیست. تنها سوال این است که چه چیزی باید لود شود. Insights PageSpeed تلاش می کند تا دریابید که ایا شمابیش از حد مجاز در حال اولویت بندی محتوا هستید یا نه . این هدف عالی است. و نیاز به ارزیابی کامل نیست؛ ممکن است ساده تر باشد که محتوا را به مسیرهای “بحرانی” و “غیر بحرانی” تقسیم کنیم.
به عنوان مثال: اگر سایت شما به درآمد تبلیغاتی متکی باشد، ممکن است تمام محتویات روی صفحه را بارگیری کنید و پس از آن شروع به بارگیری تبلیغات کنید. بدست آوردن چگونگی ارایه خدمت، چالشی است که شما و تیم شما باید به دنبال حل ان باشید. پس از همه اینها، PageSpeed Insights یک راه حل مناسب برای همه است.
نتیجه
PageSpeed Insights مفید است، اما راه های دقیق تر برای ارزیابی و بهبود سرعت سایت وجود دارد. نمره کامل یک سایت سریع را تضمین نمی کند.
اگر علاقه مند به یادگیری بیشتر هستید، به سایت Ilya Grigorik رجوع کنید. Grigorik یک مهندس وب سایت در گوگل است و یک مهندس ارتباطات قوی در مورد مسائل مربوط به سرعت سایت است.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *