سیستم افیلیت

سیستم افیلیت
۰۴ مرداد ۱۳۹۷
|
2 نظرات
|
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

سیستم افیلیت یک سیستم خودکار تبلیغاتی است، که محصولات یا خدمات شما را بدون وقفه تبلیغ می‌کند. این سیستم محلی است که تبلیغات شرکت‌ها روی وبسایت خودشان وجود دارد. افیلیت ها یا معرف‌ها به سیستم شما می‌پیوندند، محصولات شما را تبلیغ می‌کنند و در نتیجه وبسایت شما ترافیک بیشتری می‌گیرد.

سیستم افیلیت روشی جدید و سریع‌ترین راه برای افزایش سود و فروش محصولات و خدمات آنلاین است. سیستم افیلیت نوعی بازاریابی پورسانتی است که در آن شخص معرف (افیلیت) در ازای هر بازدیدکننده‌ای که به سایت می‌آورد پاداش می‌گیرد. در صورت علاقمند بودن به یادگیری جزئیات این روش بازاریابی، می‌توانید مقاله آموزش افیلیت مارکتینگ را مطالعه نمایید.

افیلیت مارکتینگ

نحوه کسب سود در سیستم افیلیت

در سیستم افیلیت هر دو طرف سود می‌برند: هم فروشنده و هم معرف (بازاریاب). فروشنده از فروش محصول سود می‌برد و معرف از پورسانتی که بابت فروش به او پرداخته می‌شود.

همانطور که در مقاله آموزش افیلیت مارکتینگ توضیح دادیم، فروشنده پنلی را در اختیار شما قرار می‌دهد که در داخل این پنل بتوانید لینک‌های مخصوصی را که با شماره اکانت شما کدگذاری شده است ایجاد کنید. معرف با قرار دادن این لینک‌ها در سایت خود، مشتری‌های جدیدی را به سایت فروشنده هدایت می‌کند. از این طریق معرف و فروشنده می‌توانند متوجه شوند که چه تعداد مشتری جذب شده‌اند.

در ویدئوی زیر یک نمونه سیستم افیلیت و نحوه کارکرد آن را توضیح داده‌ایم. این ویدئو بخشی از آموزش جامع بازاریابی پورسانتی است. برای اطلاعات بیش‌تر حتما آموزش بازاریابی پورسانتی را ببینید.

پیاده‌سازی سیستم افیلیت روی سایت شما

مجنتو و ووکامرس

با افزایش محبوبیت سیستم افیلیت در بین فروشندگان و بازاریابان، نرم افزارها و بسترهای راه اندازی کسب و کار اینترنتی تلاش کرده‌اند تا ویژگی‌های اصلی سیستم افیلیت را در خود تعبیه کنند. برای مثال فروشگاه های اینترنتی نظیر مجنتو و ووکامرس، افزونه هایی را برای پیاده سازی سیستم افیلیت روی سایت شما دارند. اگر فروشگاه اینترنتی شما با ووکامرس پیاده سازی شده باشد، به راحتی می‌توانید از این افزونه ها استفاده کنید. یکی از بهترین افزونه ها برای راه اندازی سیستم افیلیت، افزونه افیلیت بازکار است. با نصب این افزونه، کلیه محصولات شما به صورت خودکار در سایت بازکار قرار می‌گیرد. سپس شما می‌توانید برای هر یک از این محصولات درصد پورسانت فروش تعیین کنید (درصدی که می‌خواهید در صورت فروش به بازاریابان داده شود). در گام بعدی محصولات شما در دسترس هزاران بازاریاب قرار خواهند گرفت و آن‌ها می‌توانند محصولات شما را تبلیغ کرده و آن‌ها را به فروش برسانند. در ویدئوی زیر به صورت مفصل در مورد این موضوع صحبت کرده ایم.

چگونگی کسب درآمد از سیستم افیلیت

علاوه بر افزونه افیلیت بازکار، افزونه‌های خارجی دیگری نیز برای پیاده سازی سیستم افیلیت روی وردپرس وجود دارند که در ادامه، آن‌ها را معرفی و بررسی می‌کنیم.

افزونه وردپرس برای سیستم افیلیت

ابزار و افزونه‌های مفید برای افیلیت مارکتینگ در وردپرس

۱) ThirstyAffiliates

پلاگین وردپرس افیلیت مارکتینگ

این گزینه بهترین ابزار مدیریت لینک افیلیت برای کاربران وردپرس می‌باشد. این ابزار به شما اجازه می‌دهد تا لینک‌های افیلیت خود را در بلاگ وردپرس براحتی مدیریت کنید. همچنین می‌توانید به سرعت لینک‌ها را به پست‌های خود اضافه کنید و ببینید که هر کدام چطور روی سایت شما عمل می‌کند.

۲) Adsanity

پلاگین adsanity - برای پیاده سازی سیستم افیلیت در وردپرس

این گزینه یک افزونه مدیریت تبلیغات برای وردپرس است. این افزونه برای بازاریاب‌های افیلیت این امکان را فراهم می‌کند که بطور راحت‌تر در پست‌های خود بنر اضافه کنند. همچنین به شما اجازه می‌دهد که تبلیغات و کمپین‌های افیلیت خود را در قسمت داشبورد وردپرس مدیریت کنید. همینطور می‌توانید تنظیم کنید که هر تبلیغ به چه مدت نمایش داده شود.

۳) Constant Contact

افزونه کانستنت وردپرس افیلیت مارکتینگ

۷۵ درصد از بازدیدکنندگانی که امروز به سایت شما می‌آیند، به احتمال زیاد دیگر باز نخواهند گشت. به همین دلیل لازم است که شما کاری کنید تا آن‌ها دنبال‌کننده‌ی خبرنامه ایمیلی شما شوند. هر بازاریاب اینترنی موفقی به شما خواهد گفت که برای سایت تان لیست ایمیل تهیه کنید. Constant Contact برای تازه‌کاران بهترین سرویس ایمیل است که رایگان نیز می‌باشد.

اگر با بازاریابی ایمیلی آشنایی ندارید پیشنهاد می‌کنیم حتما آموزش ایمیل مارکتینگ با میلرلایت را ببینید.

۴) OptinMonster

افزونه آپتین مانستر وردپرس افیلیت مارکتینگ

 لازمه‌ی به دست آوردن لیست ایمیل، قرار دادن فرم ثبت نام در محل مناسب است. OptinMonster بهترین گزینه برای تهیه فرم ثبت نام و گرفتن ایمیل از بازدیدکنندگان می‌باشد که در آن می‌توانید انواع و اقسام فرم‌های جذاب را بسازید، و نتیجه عملکرد هر کدام از فرم‌ها را نیز زیر نظر داشته باشید. برای اطلاعات بیش تر درباره‌ی روش های جمع دیگر جمع آوری ایمیل، آموزش ۱۶ استراتژی ساخت لیست ایمیل را ببینید.

۵) SEMRush

افزونه سمراش وردپرس افیلیت مارکتینگ

افیلیت مارکتینگ یک صنعت بسیار رقابتی است، حتی اگر فقط یه زمینه خاص را در آن انتخاب کنید. SEMRush به شما این اجازه را می‌دهد که ببینید رقبایتان در حال انجام چه کاری هستند، از چه کلیدواژه‌هایی استفاده می‌کنند، و این کلیدواژه‌ها تا چه حد برای آن‌ها موفق عمل می‌کنند.

جالب است بدانید که سیستم افیلیت تنها یکی از راه های درآمدزایی از طریق اینترنت است، برای آشنا شدن با بقیه روش ها می‌توانید مقاله کسب درامد بازاریابی اینترنتی را مطالعه نمایید.

امیدواریم که با مفاهیم اولیه سیستم افیلیت و افیلیت مارکتینگ آشنا شده باشید. اگر علاقه مند به این حوزه هستید، حتما آموزش جامع به ما نام آموزش بازاریابی پورسانتی را ببینید. در این آموزش به صورت مفصل به بیان کلیه مفاهیم بازاریابی پورسانتی و افیلیت مارکتینگ پرداخته ایم.

همچنین یک نمونه سیستم افیلیت داخلی را نیز به شما معرفی کرده ایم. تمامی مراحل استفاده از آن به صورت عملی نشان داده شده اند و شما می‌توانید همزمان با دیدن ویدئو آن‌ها را انجام دهید. در این آموزش یک روش کسب درآمد از سیستم افیلیت را نیز به شما معرفی کرده‌ایم تا بتوانید با اجرای آن درآمد داشته باشید. همین الان آموزش بازاریابی پورسانتی را ببینید.

آموزش بازاریابی پورسانتی

عضویت در خبرنامه آکادمی

با عضویت در خبرنامه هر شنبه به صورت صد در صد رایگان آخرین و داغ‌ترین مباحث روز بازاریابی را در ایمیل خود دریافت کنید.

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
close

دریافت رایگان کتاب انتخاب بهترین گزینه در بازاریابی پورسانتی

انتخاب بهترین گزینه در بازاریابی پورسانتی