نقش ادراک در رفتار مصرف کننده - روانشناسی رفتار مصرف کننده

نقش ادراک در رفتار مصرف کننده – رفتارشناسی رفتار مصرف کننده

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

در روانشناسی رفتار مصرف کننده ، عواملی چون  ادراک در رفتار مصرف کننده و احساسات و رفتار مصرف کننده نقش کلیدی دارند. هر فردی موضوعات را بر اساس ادراک خود و با توجه به ویژگی های خاص خود درک می‌کند.

با شناسایی نقش ادراک در رفتار مصرف کننده ، می‌توان کمپین تبلیغاتی ای را طراحی کرد که توجه مخاطب را به خود جلب کند و در ذهن او ثبت شود.

در بحث نقش ادراک در رفتار مصرف کننده می‌توان موضوع را به دو شاخه تقسیم کرد. یک بخش مربوط به احساسات و عواطف است و بخش دیگر مربوط به ادراک و آگاهی. در ادامه به توضیح این دو بخش خواهیم پرداخت.

بخش اول: احساسات و رفتار مصرف کننده

احساسات و عواطف را خیلی سخت می‌­توان تعریف کرد. البته  از آن سخت‌تر پیش­بینی آن‌هاست.

احساسات و ادراکات برای بازاریابان از اهمیت خاصی برخوردار است. چرا که مصرف کنندگان به پیام های بازاریابی ای که منطبق بر احساسات و ادراک آن‌ها باشد، عکس العمل نشان می‌دهند. به علاوه مصرف کنندگان بر پایه‌ی احساسات و عواطف خود خرید می­‌کنند. به همین دلیل تحلیل احساسات و رفتار مصرف کننده برای هز بازاریابی حائز اهمیت است.

از احساسات می‌­توان برای خلق و ارائه‌ی مزایای محصول استفاده کرد.

به عنوان مثال می­‌توان به چی توز و آگهی تبلیغاتی «طعم خوش لحظه ها با چی‌توز» اشاره کرد. آگهی‌های تبلیغاتی این شرکت نشان می­‌دهند که اعضای خانواده با داشتن محصولات چی‌توز لحظات خوشی را در کنار هم سپری می­‌کنند و بدون این محصولات تجربه‌ی این لحظات امکان­‌پذیر نیست.

این نوشته را هم حتما بخوانید  اصول سئو برای نویسندگان و کپی رایتر ها - نکاتی درباره میزان تاثیر گذاری سئو

بخش دوم: نقش ادراک در رفتار مصرف کننده

ادراک فرآیندی است که طی آن افراد اطلاعات را انتخاب، سازمان‌دهی و تفسیر می‌کنند. فرآیند ادراک دارای چهار مرحله‌ی عمده است:

  1. در معرض نمایش قرار گرفتن: هنگامی که یک محرک، نظیر یک تابلو تبلیغاتی، به دامنه‌ی حواس و دید شما راه می‌یابد.
  2. توجه: به وسیله‌ی شخص در موقعیت خاصی اتفاق می‌افتد. زمانی که شما تصمیم می‌گیرید به موضوعی بیرون توجه کنید. اعصاب اطلاعات را به منظور پردازش به مغز انتقال می‌دهند.
  3. تفسیر: زمانی که پیام‌های بازاریابی دارای معنا و مفهوم می‌شوند.
  4. حافظه:
    • کوتاه مدت: برای تصمیم‌گیری‌های فوری
    • بلند مدت: برای نگهداری و استفاده در آینده

با توجه به این مراحل که در ذهن انسان اتفاق می‌افتد، برای این که یک آگهی تبلیغاتی به موفقیت برسد، باید چهار عنصر زیر را داشته باشد:

۱. قرارگیری در معرض دید

باید از لحاظ فیزیکی و از طریق یک موقعیت فیزیکی خود را به مصرف کننده برسد.

۲. توجه

مشاهده کننده‌ی آگهی باید به آن توجه کند.

۳. تفسیر

باید از سوی مصرف کننده به درستی تفسیر شود. پیامی که در یک آگهی تبلیغاتی وجود دارد باید به گونه‌ای واضح و روشن در ذهن مصرف کننده تفسیر شود.

۴. حافظه

آگهی تبلیغاتی باید در حافظه مصرف کننده ذخیره شود تا در موقع لزوم مورد بازیابی قرار بگیرد (مثلا زمانی که می‌خواهد در مورد خرید یک محصول تصمیم گیری کند. مقاله فرآیند تصمیم گیری خرید مصرف کننده را ببینید).

انتخاب عناصر بصری و چشم نواز می‌تواند تاثیر فوق العاده‌ای را برای ثبت شدن آگهی در ذهن مخاطب داشته باشد.

این نوشته را هم حتما بخوانید  کنترل کیفیت لیست ایمیل و دلایل اهمیت آن

احساسات و عواطف در یک آگهی تبلیغاتی، جذابیت آن را بالا می‌­برد. بنابراین شانس بیش‌تری دارد تا توجه مصرف کننده را به خود جلب کند و بهتر به خاطر سپرده شود.

شما با دانستن این موارد باید کمپین تبلیغاتی‌ ای را برای کسب و کار خود طراحی کنید که این مراحل را در ذهن مصرف کننده طی کند و در حافظه‌ی وی ثبت شود. به این صورت شما شانس این را دارید که در بار بعدی‌ای که مصرف کننده می‌خواهد خرید خود را انجام دهد، در فرآیند تصمیم‌گیری او برای خرید حضور داشته باشید.

بازاریابی اینترنتی و نقش ادراک در رفتار مصرف کننده

در بازاریابی اینترنتی عناصر ذکر شده در بخش نقش اداراک در رفتار مصرف کننده نیز صادق است. اما شکل آن فرق دارد. پیام‌های تبلیغاتی بشکلی متفاوت برای مخاطبان در بازاریابی اینترنتی رسانده می‌شود.

یکی از راه‌هایی که می‌توان به وسیله آن پیام بازاریابی خود را در بازاریابی اینترنتی به مخاطبان رساند، ایمیل مارکتینگ است.

ایمیل مارکتینگ یکی از روش‌های بازاریابی اینترنتی است. در واقع می‌توان گفت یکی از موثرترین روش‌های بازاریابی اینترنتی است.

اما ایمیل مارکتینگ چه نقشی در ادراک مصرف کننده دارد؟

آمار‌های رسمی نشان می‌دهد ایمیل مارکتینگ باعث می‌شود برند و پیام بازاریابی شما در ذهن مصرف کننده بماند.

به همین دلیل هنگامی که مخاطب شما نیاز به استفاده از محصولات و خدماتی شد، برند شما را به یاد می‌آورد و مصرف کننده شما می‌شود. این یعنی یک بازاریابی موفق!

در واقع شما به عنوان بازاریاب می‌توانید با استفاده از ایمیل مارکتینگ می‌توانید در حافظه مصرف کننده خود بمانید و او را همراه خود نگه دارد.

این نوشته را هم حتما بخوانید  قانون جذب مشتری

آموزش ایمیل مارکتینگ

برای ایمیل مارکتینگ ابزار‌های متعددی وجود دارد. یکی از بهترین این ابزار‌ها استفاده از نرم‌افزار میلرلایت است. شما می‌توانید با استفاده از میلرلایت به صورت انبوه و رایگان ایمیل ارسال کنید.

استفاده از این نرم‌افزار و انجام ایمیل مارکتینگ نیاز به دانستن اصول و تکنیک‌هایی است. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌دهیم تا از آموزش ایمیل مارکتینگ با میلرلایت استفاده کنید.

این دوره آموزشی توسط گروه لرن مارکتینگ تهیه شده است. شما می‌توانید با استفاده از این دوره آموزشی ۰تا ۱۰۰ ایمیل مارکتینگ را فراگیرید و استاد بازاریابی ایمیلی شوید.

پس فرصت را از دست ندهید و این بسته آموزشی را خریداری کنید.

آموزش جامع ایمیل مارکتینگ با میلرلایت

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *