ایده بازاریابی داستان اسباب بازی ها

کمپین بازاریابی داستان اسباب بازی ها
۳۰ بهمن ۱۳۹۴
|
0 نظرات
|
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

داستان اسباب بازی های ۳، مانند دیگر فیلم های انیمیشنی شرکت پیکسار، از کمپین تبلیغاتی فوق العاده ای برخوردار بود، اما عیار درک و نبوغ سرشار تیم بازاریابی زمانی فهمیده شد که آن ها تصمیم گرفتند تا یک پیام بازرگانی پخش زنده برای شخصیت منفی فیلم درست کنند که عروسکی است به نام «لوتزو» که رهبر کودکستان متروکه ای است به نام شهرآفتاب (مهد کودکی در فیلم که در آن اندی شخصیت اصلی فیلم عروسک هایش را به آنجا هدیه کرده).

انتخابی هوشمندانه برای شخصیت بد فیلم (این عروسک معروفترین عروسک دهه‌ی هشتاد آمریکا ست.)

وقتی به آگهی تبلیغاتی نگاه می‌کنیم می‌بینیم که خیلی خوب توانسته حال هوای سی سال پیش را در مخاطب به وجود آورد و فضای آن زمان را نمایش دهد،

زمانی که خبری از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ی امروزی نبوده است، آن‌ها از افکت‌های نوار وی اچ اس (VHS) که پیشرفته‌ترین تکنولوژی آن زمان بوده، به خوبی استفاده کردند و توانستند حتا ریزه کاری هایی که مختص کیفیت فیلم های آن زمان بود را نیز پیاده سازی کنند (مانند خطوط رنگی ممتدی که بر اثر قدیمی شدن نوار بر روی صفحه به صورت نویز نمایش داده می‌شوند و یا حتا صدای چرخیدن ، دور گرفتن و خواندن نوار ویدئویی توسط دستگاه).

گرچه انیمیشن داستان عروسک ها زمینه تبلیغاتی بسیار خوبی را برای فروش عروسک هایش فراهم ساخت (و چندان غیر قابل پیش بینی نیست که فروش عروسک هایی که در این فیلم معرفی شده اند بسیار سودآورتر از فروش خود فیلم بود)، ولی این کار یک نمونه‌ی درخشان و عالی از چگونگی استفاده از یک عروسک مشهور(لوتزو) به منظور تبلیغات و بازاریابی برای یک فیلم بود.

علاوه بر مورد بالا، این ایده بهترین راه برای کشاندن بزرگسالان به سینما بود. افرادی که عروسک لوتزو برایشان نوستالژی و خاطره انگیز بود و آن ها را به یاد خاطرات دوران کودکی خودشان می‌انداخت.

عضویت در خبرنامه آکادمی

با عضویت در خبرنامه هر شنبه به صورت صد در صد رایگان آخرین و داغ‌ترین مباحث روز بازاریابی را در ایمیل خود دریافت کنید.

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

کتاب رایگان ۷ اصل اساسی برای برندسازی

۷ اصل اساسی در برند سازی و برندینگ

برندسازی تنها راه افزایش قطعی فروش و درآمد شماست. داشتن چهره‌ای متفاوت از سایر رقباست که باعث می‌شود نسبت به دیگران ترجیح داده شوید.

همین الان این کتاب را به رایگان در ایمیل خود دریافت کنید

x