کمپین بازاریابی داستان اسباب بازی ها

ایده بازاریابی داستان اسباب بازی ها

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

داستان اسباب بازی های ۳، مانند دیگر فیلم های انیمیشنی شرکت پیکسار، از کمپین تبلیغاتی فوق العاده ای برخوردار بود، اما عیار درک و نبوغ سرشار تیم بازاریابی زمانی فهمیده شد که آن ها تصمیم گرفتند تا یک پیام بازرگانی پخش زنده برای شخصیت منفی فیلم درست کنند که عروسکی است به نام «لوتزو» که رهبر کودکستان متروکه ای است به نام شهرآفتاب (مهد کودکی در فیلم که در آن اندی شخصیت اصلی فیلم عروسک هایش را به آنجا هدیه کرده).

انتخابی هوشمندانه برای شخصیت بد فیلم (این عروسک معروفترین عروسک دهه‌ی هشتاد آمریکا ست.)

وقتی به آگهی تبلیغاتی نگاه می‌کنیم می‌بینیم که خیلی خوب توانسته حال هوای سی سال پیش را در مخاطب به وجود آورد و فضای آن زمان را نمایش دهد،

زمانی که خبری از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ی امروزی نبوده است، آن‌ها از افکت‌های نوار وی اچ اس (VHS) که پیشرفته‌ترین تکنولوژی آن زمان بوده، به خوبی استفاده کردند و توانستند حتا ریزه کاری هایی که مختص کیفیت فیلم های آن زمان بود را نیز پیاده سازی کنند (مانند خطوط رنگی ممتدی که بر اثر قدیمی شدن نوار بر روی صفحه به صورت نویز نمایش داده می‌شوند و یا حتا صدای چرخیدن ، دور گرفتن و خواندن نوار ویدئویی توسط دستگاه).

گرچه انیمیشن داستان عروسک ها زمینه تبلیغاتی بسیار خوبی را برای فروش عروسک هایش فراهم ساخت (و چندان غیر قابل پیش بینی نیست که فروش عروسک هایی که در این فیلم معرفی شده اند بسیار سودآورتر از فروش خود فیلم بود)، ولی این کار یک نمونه‌ی درخشان و عالی از چگونگی استفاده از یک عروسک مشهور(لوتزو) به منظور تبلیغات و بازاریابی برای یک فیلم بود.

این نوشته را هم حتما بخوانید  فیلم Chronicle و مردم پرندهبازاریابی فیلم chronicle

علاوه بر مورد بالا، این ایده بهترین راه برای کشاندن بزرگسالان به سینما بود. افرادی که عروسک لوتزو برایشان نوستالژی و خاطره انگیز بود و آن ها را به یاد خاطرات دوران کودکی خودشان می‌انداخت.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *