بازاریابی چریکی سیمپسون ۲

بازاریابی انیمیشن سیمپسون ها

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

پیش از آنکه فیلم سیمپسون ها سر و کله اش در سال ۲۰۰۷ پیدا شود، خیلی‌ها منتظر آن بودند و این تعداد تا حد زیادی خیال شرکت فاکس را از موفقیت تجاری فیلم راحت کرده بود. بنابراین نیاز نبود تا تبلیغات خیلی گسترده و مفصلی برای این فیلم تدارک دیده شود. حال سوال این است: این همه هوادارِ مشتاق و منتظر از کجا پیدایشان شده است؟ بگذارید برگردیم به گذشته.

بازاریابی ویروسی برای این فیلم در ابتدا از یک وب‌سایت کوچک آغاز شد که چیزهای مختصری ارائه می‌داد: مانند یک تور مجازی در دنیای تخیلی این فیلم (در زمانی که هنوز فیلم اصلا منتشر نشده بود!). و یا راه اندازی مراسم قرعه‌کشی میان ثبت‌نام‌کنندگان در سایت برای بخت آزمایی و شانش حضور در یک قسمت از این انیمیشن (یا به صورت نقش بازی کردن و یا صدا پیشه‌گی).

همچنین مسابقه‌ای برگزار شد که در آن اسامی تمامی شهرهایی در سرتاسر جهان که نامشان اسپرینگ فیلد بود، گردآوری شد و یکی از این شهرها با رای مردم برگزیده شد تا به عنوان اولین محل اکران فیلم انتخاب شود.

بعد از تمام این ماجراها حالا نوبت به بهترین اتفاق می‌رسید. فروشگاه های زنجیره‌ای زیادی در سراسر آمریکا موقتا ویترین و سردر خود را به «Kwik-E-Mart» تغییر دادند و حتی محصولات این فروشگاه ساختگی در فیلم را به فروش می‌رسانند. این کار هم باعث رونق گرفتن کسب و کار فروشگاه‌ها و هم بالا بردن اهمیت فیلم و جایگاه آن در ذهن مخاطب شد و چه کسی وارد فروشگاه هایی با ویترین Kwik نمی‌شود در حالی که قبلا در ذهن خود و در فیلم به این فروشگاه‌ها سر زده است ….

این نوشته را هم حتما بخوانید  کمپین بازاریابی فیلم شوالیه تاریکی

بازاریابی چریکی سیمپسون

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *