کمپین بازاریابی فیلم مارها در هواپیما

کمپین بازاریابی فیلم مارها در هواپیما

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

فیلم سینمایی «مارها در هواپیما» اگرچه فیلم ضعیفی است اما نقطه ی قوتش که موضوع بحث ما است برمی گردد به روش تیم بازاریابی اش که بی شک انقلابی در زمان خود بود. فیلمی که بازاریابی آن از زمان تولدش تا انتشار کاملش، توسط قدرتمند اینترنت صورت گرفت (بخش بازاریابی اینترنتی را ببینید).

حتی قسمت هایی از محتوای فیلم برمی‌گردد به اتفاقاتی که در کمپین های تشکیل شده برای این فیلم رخ داد.

پس از اینکه نوشتن فیلمنامه توسط جاش فریدمن تمام شد، نویسنده تصمیم گرفت که فیل منامه را در وبلاگ خود قرار دهد. وقتی این کار صورت گرفت، طرفداران این فیلم پس از خواندن فیلمنامه شروع کردند به ایده دادن و نظرات شان را درباره فیلم گفتن.

این دقیقا همان چیزی بود که تولید کنندگان فیلم برایش برنامه ریزی کرده بودند و انتظارش را داشتند. نتیجه چیزی شد که باعثانقلاب واقعی صنعت فیلم سازی شد. اینکه مردم به وسیله اینترنت، انتظارها و توقعشان را از فیلم ها بیان کنند و فیلم سازها برای موفقیت تجاری فیلم خود، به آن‌ها عمل کنند. چیزی که امروزه به طور معمول و گسترده استفاده می شود.

این ایده ی درخشان و فوق العاده‌ی تیم بازاریابی باعث می‌شد که مخاطبان فیلم، در یک پروسه‌ی خلاق با حال و هوای فیلم درگیر شوند.

علاوه بر درگیری مخاطبان با فیلم، اتفاق دیگری هم افتاد که حتی تیم بازاریابی هم به آن فکر نکرده بود. فروش فیلم در گیشه بی نظیر بود و طرفداران اینترنتی ای که قبلا نسخه کپی فیلم‌هارا به صورت غیر قانونی از اینترنت دانلود می کردند، از کارشان دست کشیدند.

حتما بخوانید  فیلم Chronicle و مردم پرندهبازاریابی فیلم chronicle

در یک جمله، بازاریابی صحیح این فیلم توانست علاوه بر بالابردن فوق العاده میزان فروش، در جهت فرهنگ سازی نیز گامی موثر بردارد.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *