کمپین بازاریابی فیلم اتفاقات ماوراء الطبیعه

کمپین بازاریابی فیلم اتفاقات ماوراء الطبیعه

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

فیلم سینمایی اتفاقات ماوراء الطبیعه در اواخر سال ۲۰۰۹ میلادی شروع به اکران شدن کرد. اما در اصل کار خود را دو سال پیش از آن شروع کرده بود. زمانی که در فستیوال های فیلم در جاهای مختلف پخش می‌شد و اسم خود را در محافل مطرح می‌کرد.

پس از اینکه فیلم در اختیار استیون اسپیلبرگ (کارگردان نام آشنای جهان سینما) قرار گرفت، اسپیلبرگ با دادن چند پیشنهاد کوچک سبب شد تا فیلم فروش بیشتری داشته باشد. از جمله تغییراتی که در انتهای فیلم پیشنهاد شد و توسط فیلمساز نیز لحاظ شد.

با تایید اسپیلبرگ، تکه‌ای از فیلم برای زمان محدودی به تیم بازاریابی داده شد تا آن را به صورت بازاریابی ویروسی در سراسر اینترنت پخش کند.

انتخاب هوشمندانه‌ی بخشی مناسب از فیلم باعث شد تا بیننده ها پس از دیدن آن، خواهان فیلم باشند.

تیم بازاریابی وب سایتی برای این فیلم تهیه کرد که افراد از سراسر آمریکا می‌توانستند وارد سایت شده و درخواست اکران فیلم در منطقه خودشان را ثبت کنند. این اتفاق باعث شد تا افرادی که تبلیغات فیلم را دیده بودند و در سایت درخواست اکران داده بودند، خود را ملزم بدانند که در زمان اکران فیلم به سینما بروند و فیلم را ببینند. این ایده جزو اولین ایده های بازاریابی اینترنتی بود.

علاوه بر این اتفاق، افرادی که تریلر فیلم را دیده بودند به طور خودکار پست هایی را در تویتر خود منتشر کردند. این پست ها نشان دهنده‌ی تاثیرپذیری زیاد آن‌ها از فیلم بود.

کم کم نام این فیلم بر زبان ها افتاد و دیری نپایید که پهنه‌ای گسترده را از آن خود کرد. فیلمی که هزینه‌ی ساختش تنها ۱۵ هزار دلار بود توانست در گیشه به  فروش ۱۹۳ هزار دلار برسد. این نتیجه باعث شد تا این فیلم در زمره‌ی یکی از موفق ترین فیلم‌های کم هزینه‌ی تاریخ سینما قرار بگیرد.

این نوشته را هم حتما بخوانید  ایمیل مارکتینگ: احتمال زیادی وجود دارد که دارید آن را اشتباه انجام می دهید

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *