کمپین بازاریابی فیلم باشگاه مشت زنی

کمپین بازاریابی فیلم باشگاه مشت زنی
۲۵ اسفند ۱۳۹۴
|
0 نظرات
|
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

ایده‌‌ی کمپین بازاریابی فیلم باشگاه مشت زنی بر خلاف نظر استودیوی تولیدکننده‌ی فیلم که اصلا با آن موافق نبود، یک ایده‌ی خلاقانه و جالب بود.

همه ما پوستر اصلی عجیب و غریب این فیلم را که عکس یک صابون بود، دیده‌ایم که باعث شد تا لوگوی fight club در ذهنمان حک شود.

اما تیم بازاریابی این فیلم کمپین دیگری را نیز اجرا کرد که کمتر شناخته شده است ولی در عین حال بسیار حائز اهمیت و بی نظیر است. آنها ویدئو هایی را ساختند که در آن براد پیت (بازیگر نقش مکمل فیلم) و ادوارد نورتون (بازیگر اصلی فیلم) یک پیام عمومی قبل از شروع فیلم را به تماشاچیانی که در سینما حضور دارند، می‌گویند .

از این طریق، هم آگهی آموزشی قبل از اکران هر فیلم که در آمریکا بسیار معمول است نمایش داده می‌شود و هم اثری از فیلم باشگاه مشت زنی در خاطر تماشاگر نقش می‌بست. در حقیقت ایده کمپین بازاریابی فیلم باشگاه مشت زنی ، استفاده از هر نمایش فیلم برای تبلیغ خودش بود.

باید گفت که این ایده بازاریابی به مزاج دیوید فینچر (کارگردان) و استودیو فیلمسازی خوش نیامد چرا که آن‌ها معتقد بودند،  مبتذل است. همچنین عقیده داشتند این کار نه تنها تماشگر را با محتوای واقعی فیلم آشنا نمی‌کند بلکه او را دور خواهد کرد.

هم کارگردان و هم استودیوی تولید کننده، هم نظر بودند که بازاریابی این فیلم یک فاجعه است و نمی‌توانستند آن را بپذیرند . اکنون که قریب به ۱۰ سال از اکران این فیلم می‌گذرد، هنوز می‌توان این ویدیوها را در یوتیوب مشاهده کرد و با شاهکار بازاریابی ویروسی فیلم آشنا شد.

در ادامه دو نمونه از این ویدئوها را می‌بینید.

عضویت در خبرنامه آکادمی

با عضویت در خبرنامه هر شنبه به صورت صد در صد رایگان آخرین و داغ‌ترین مباحث روز بازاریابی را در ایمیل خود دریافت کنید.

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

کتاب رایگان ۷ اصل اساسی برای برندسازی

۷ اصل اساسی در برند سازی و برندینگ

برندسازی تنها راه افزایش قطعی فروش و درآمد شماست. داشتن چهره‌ای متفاوت از سایر رقباست که باعث می‌شود نسبت به دیگران ترجیح داده شوید.

همین الان این کتاب را به رایگان در ایمیل خود دریافت کنید

x