کمپین بازاریابی فیلم شوالیه تاریکی

کمپین بازاریابی فیلم شوالیه تاریکی
۲۵ اسفند ۱۳۹۴
|
0 نظرات
|
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

امروزه به طور معمول برای فیلم ها از بازاریابی ویروسی استفاده می کنند، اما فیلم های کمی هم هستند که بازاریابی ویروسی را به شکل بسیار پیچیده و با ظرافت به کار می‌گیرند. از بین این فیلم ها می‌توان به  فیلم شوالیه تاریکی (The Dark Knight) اشاره کرد.

کمپین بازاریابی این فیلم نمونه ای باورنکردنی از تفکری اصیل بود که باعث انفجاری در فضای اینترنت شد.

برجسته ترین اتفاقی که تیم بازاریابی فیلم رقم زد، راه افتادن وب سایت های بی‌شماری بود که برای تبلیغات شخصی به نام هاروی دنت تشکیل شده بودند. تمامی این وب سایت ها کمک می‌کردند که عبارت «من به هاروی دنت اعتقاد دارم» بر سر زبان ها بیفتد. حتی پیش از این که تبلیغی از فیلم شوالیه تاریکی پخش شود.

وب سایت ها به ناگاه توسط جوکر (Joker بدمن یا شخصیت منفی فیلم) تغییر قیافه دادند و در یک عملیات آنارشیستی همه‌ی مطالبشان توسط جوکر به مضحکه گرفته شد. این کار باعث شد تا مضمون اصلی فیلم که تقابل بین هاروی دنت (شهردار شهر تخیلی گاتهام) و بدمن فیلم یعنی جوکر است، شکل بگیرد بدون اینکه نیازی به آنونس یا تریلری از فیلم باشد.

در نتیجه ما به صورت خود به خود درگیر اختلافاتی شویم که این شخصیت ها با هم دارند. ما دائم به راه حل هایی فکر کنیم تا به این اختلافات و درگیری ها پایان دهیم.

بتمن به منظور حل این درگیری ها ظاهر می‌شود و نقش ناجی را ایفا می‌کند. ما به صورت کامل او را در طول فیلم که سعی دارد به این قائله پایان دهد را دنبال می‌کنیم. تماشاگر با دیدن بالاگرفتن درگیری ها بین هاروی و جوکر و اتفاقات خشنی که در این بین می افتاد به صورت ناخودآگاه منتظر کاراکتری منجی گونه می نشیند و با واردشدن بتمن به این ماجرا به او این اجازه را می دهد تا طرفین درگیری را به سر جای خود بنشاند.

عضویت در خبرنامه آکادمی

با عضویت در خبرنامه هر شنبه به صورت صد در صد رایگان آخرین و داغ‌ترین مباحث روز بازاریابی را در ایمیل خود دریافت کنید.

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

کتاب رایگان ۷ اصل اساسی برای برندسازی

۷ اصل اساسی در برند سازی و برندینگ

برندسازی تنها راه افزایش قطعی فروش و درآمد شماست. داشتن چهره‌ای متفاوت از سایر رقباست که باعث می‌شود نسبت به دیگران ترجیح داده شوید.

همین الان این کتاب را به رایگان در ایمیل خود دریافت کنید

x