کمپین بازاریابی کلاورفیلد

۱۳ فروردین ۱۳۹۵
|
0 نظرات
|
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

کمپین بازاریابی کلاوفیلد از ایده ای خلاقانه برای تبلیغ فیلم بهره برد. زمانی که اولین تریلرهای فیلم به صورت مجهول و بدون نام در اینترنت پخش شدند (در انتهای تریلر فقط یک تاریخ نمایش داده می‌شد)، غوغایی در میان کاربران اینترنتی به پا شد.

علاقه‌مندان و گیک های اینترنتی راجع به این که این تریلر مربوط به چه نوع فیلمی می‌تواند باشد، صحبت می‌کردند. خیلی‌ها می‌گفتند که فیلم قرار است که «گودزیلا» را بازسازی کند. حتی زمانی که نام فیلم فاش شد هنوز مخاطبان نمی‌دانستند که دقیقا با چه فیلمی طرف خواهند بود و این موجود ناشناخته چه ظاهری دارد.

این ایده یک بازاریابی هوشمندانه برای فیلم بود که مخاطب را در حالت ناآگاهی و کنجکاوی باقی می‌گذاشت بدون اینکه اطلاعات کافی را به او بدهد.

فقط دورنمایی از یک موجود ترسناک برای مخاطب ترسیم شده بود. سورپرایز اصلی درون سینما بود و بنابراین مردم مشتاق بودند که به سینما بروند و فیلم را ببینند.

برای اینکه راز گونگی فیلم افزایش یابد، از ابزارهای آنلاین بازاریابی اینترنتی و رسانه های تصویری به طور گسترده استفاده شد.

به طور مثال شبکه‌ی CNBC در یک برنامه‌ی خبری فوری اعلام کرد که اتفاقات عجیب و غریبی در یکی از مراکز حفاری نفت چینی در دریا رخ داده است و موجودی ناشناخته سبب خرابی این پایگاه نفتی شده است.(در بخش تحلیلی خبر، علت خرابی پایگاه موجودی معرفی شد که زاده‌ی فعالیت‌های افراطی بشر در جهت استخراج منابع زیرزمینی و دخل و تصرف بیجا در طبیعت بوده است.)

به این صورت بود که یکی از غیرمنتظره‌ترین و درخشان ترین فعالیت‌های تاریخ بازاریابی در سینما رقم خورد و کلاورفیلد مانند سایر فیلم‌های تخیلی هیولادار موفق شد و حتی کمی بالاتر از آن‌ها در صدر پرفروش‌ترین‌ها قرار گرفت.

عضویت در خبرنامه آکادمی

با عضویت در خبرنامه هر شنبه به صورت صد در صد رایگان آخرین و داغ‌ترین مباحث روز بازاریابی را در ایمیل خود دریافت کنید.

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

کتاب رایگان ۷ اصل اساسی برای برندسازی

۷ اصل اساسی در برند سازی و برندینگ

برندسازی تنها راه افزایش قطعی فروش و درآمد شماست. داشتن چهره‌ای متفاوت از سایر رقباست که باعث می‌شود نسبت به دیگران ترجیح داده شوید.

همین الان این کتاب را به رایگان در ایمیل خود دریافت کنید

x