کمپین بازاریابی کلاورفیلد

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

کمپین بازاریابی کلاوفیلد از ایده ای خلاقانه برای تبلیغ فیلم بهره برد. زمانی که اولین تریلرهای فیلم به صورت مجهول و بدون نام در اینترنت پخش شدند (در انتهای تریلر فقط یک تاریخ نمایش داده می‌شد)، غوغایی در میان کاربران اینترنتی به پا شد.

علاقه‌مندان و گیک های اینترنتی راجع به این که این تریلر مربوط به چه نوع فیلمی می‌تواند باشد، صحبت می‌کردند. خیلی‌ها می‌گفتند که فیلم قرار است که «گودزیلا» را بازسازی کند. حتی زمانی که نام فیلم فاش شد هنوز مخاطبان نمی‌دانستند که دقیقا با چه فیلمی طرف خواهند بود و این موجود ناشناخته چه ظاهری دارد.

این ایده یک بازاریابی هوشمندانه برای فیلم بود که مخاطب را در حالت ناآگاهی و کنجکاوی باقی می‌گذاشت بدون اینکه اطلاعات کافی را به او بدهد.

فقط دورنمایی از یک موجود ترسناک برای مخاطب ترسیم شده بود. سورپرایز اصلی درون سینما بود و بنابراین مردم مشتاق بودند که به سینما بروند و فیلم را ببینند.

برای اینکه راز گونگی فیلم افزایش یابد، از ابزارهای آنلاین بازاریابی اینترنتی و رسانه های تصویری به طور گسترده استفاده شد.

به طور مثال شبکه‌ی CNBC در یک برنامه‌ی خبری فوری اعلام کرد که اتفاقات عجیب و غریبی در یکی از مراکز حفاری نفت چینی در دریا رخ داده است و موجودی ناشناخته سبب خرابی این پایگاه نفتی شده است.(در بخش تحلیلی خبر، علت خرابی پایگاه موجودی معرفی شد که زاده‌ی فعالیت‌های افراطی بشر در جهت استخراج منابع زیرزمینی و دخل و تصرف بیجا در طبیعت بوده است.)

این نوشته را هم حتما بخوانید  فیلم Chronicle و مردم پرندهبازاریابی فیلم chronicle

به این صورت بود که یکی از غیرمنتظره‌ترین و درخشان ترین فعالیت‌های تاریخ بازاریابی در سینما رقم خورد و کلاورفیلد مانند سایر فیلم‌های تخیلی هیولادار موفق شد و حتی کمی بالاتر از آن‌ها در صدر پرفروش‌ترین‌ها قرار گرفت.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *