کمپین بازاریابی پروژه‌ی جادوگر بِلِر – واقعیت یا داستان؟

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

کمپین بازاریابی پروژه‌ی جادوگر بِلِر ، درخشان‌ترین و خیره‌کننده‌ترین نوع بازاریابی را تاکنون در عرصه‌ی سینما داشته است. ایده بازاریابی این فیلم به خوبی توانست از اینترنت و بازاریابی اینترنتی استفاده کند تا با مخاطبان ارتباط برقرار کند.

کار از جایی شروع شد که تریلرهایی به صورت مستند و واقعی در اینترنت پخش شدند. ادعا می‌شد که این فیلم‌ها توسط پلیس جنایی در صحنه‌ی جرم ضبط شده اند.

فیلم‌ها حاوی تصاویری از افرادی بودند که در حال ماجراجویی در جنگل بودند و در حین راه رفتن از خود فیلم گرفته بودند. آن‌ها توسط نیرویی مرموز و یا فردی ناشناس به قتل رسیده بودند.

با این ترفند، تیم بازاریابی توانست تماشاگران را قانع کند که قرار است فیلمی واقعی که توسط افراد مقتول تهیه شده است را ببینند.

گزارش‌های پلیس و مدارک مستند به دست آمده در مکان‌هایی که قتل در آن‌جا اتفاق افتاده بود و قرار گرفتن آن‌ها در سایت، همگی حاکی از آن بود که کلیپ‌های بارگذاری شده در وب سایت مستند هستند و همین امر سبب می‌شد تا بینندگان این کلیپ‌ها تا سر حد مرگ بترسند.

یکی از این کلیپ ها را در اینجا می‌توانید مشاهده کنید.

همان طور که انتظار می‌رفت فیلم فروش فوق العاده‌ای بر روی پرده سینما داشت. به علاوه فروش فیلم بر روی دیسک‌های فشرده نیز فوق‌العاده بود.

درتاریخ سینما از بازاریابی این فیلم به عنوان بزرگترین حقه و کلک به کار رفته در بین کمپین های بازاریابی یاد می‌شود و گمان نمی‌رود که تا چندین دهه‌ی بعد ایده‌ای به این درخشش دوباره پیدا شود.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

این نوشته را هم حتما بخوانید  بازاریابی ویروسی سریال شهرزاد
envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *