معرفی کتاب تفکر ریسمان قرمز نوشته دبرا کایه

۰۹ اسفند ۱۳۹۶
|
0 نظرات
|
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

کتاب تفکر ریسمان قرمز (Red Thread Thinking) به شما آموزش می‌دهد که چطور ایده های ناب تان را به سودآوری برسانید. این کتاب برای اولین بار نشان می‌دهد که چگونه ارتباطات جدیدی را از طریق مشاهدات، تجربیات و احساسات کشف کنید تا به وسیله این بینش ها بتوانید ابتکارات موفق و پول ساز را خلق کنید.

دبرا کایه در کتاب تفکر ریسمان قرمز به شما نشان می‌دهد که چگونه بینشتان را به توانایی تبدیل کنید. چطور راهکارهای ابداعی خود را گسترش دهید، چطور فواید تولید کنید و چطور با استفاده از این فواید، کسب و کارتان را گسترش دهید.

می‌توانید از کتاب تفکر ریسمان قرمز جهت قدرتمند کردن توانایی هایتان، اداره مشکلات‌تان و مدیریت کارکنان‌تان استفاده کنید. تفکر ریسمان قرمز می‌تواند یک روش زندگی شود. یک بخش طبیعی از شما که چگونه دنیا را می‌بینید، سوال می‌پرسد و چگونه اطلاعات جدیدی را کشف می‌کند.

موضوع کتاب بر پایه ی یک افسانه ی آسیایی است. این کتاب یک استعاره قدرتمند از این مفهوم است که ارتباطات درست منجر به بینش‌های هوشمند و در نهایت ابداعاتی نوین می شود.

افسانه با یک خدای قدیمی که در ماه زندگی می‌کند شروع می‌شود. او هر بعدازظهر که بیرون می‌رود، یک کیسه‌ی بزرگ و یک کتاب همراه خودش می‌برد. در این کیسه ریسمان های قرمز وجود دارد. طبق این افسانه بین افرادی که در زندگی همدیگر را ملاقات می کنند، گره وجود دارد. ماموریت این خدا این است که این ریسمان ها را به هم گره بزند تا آدم‌هایی که قرار است با هم در ارتباط باشند، به طریقی با یکدیگر آشنا شوند.

برای افرادی که قرار است همدیگر را ملاقات کنند، صرف نظر از مکان و زمان یک ارتباط نامرئی بین آن‌ها توسط ریسمان قرمز وجود دارد. ریسمان ممکن است کش آید یا پیچیده شود، اما هیچگاه قطع نمی‌شود. همانطور که قرار است آدمها همدیگر را ببینند و با هم در ارتباط باشند تا بهترین ابداعات از غیرمنتظره ترین رخدادها را خلق کنند.

کتاب، پنج ریسمان قرمز را توصیف می‌کند که می‌توانیم از آنها برای ابداعات هوشمند و کاربردی در زندگی روزمره استفاده کنیم. هر کسی می تواند به نحوی متفاوت از این روش پنج ریسمانی استفاده کند. با کنار هم قرار دادن ریسمان های غیرمنتظره می‌توانیم در گسترش توانایی های خودمان موفق تر باشیم تا از ایده ها و تصورات به ابتکاراتی نوین برسیم.

به طور خلاصه این کتاب به شما می‌آموزد که چطور

  • اطلاعات و دانش خود را بر اساس نوآوری گسترش دهید.
  • بینش های خوب را شناسایی کنید و دنبال هرچه بهتر و بیشتر کردن آن‌ها باشید.
  • در هر زمان و مکانی به توانایی های ابداعی خود دسترسی یابید تا توانایی برقراری ارتباط هایی که منجر به ایده های خوب می‌شوند، را افزایش دهید.
  • از تاریخ به عنوان یک منبع ارزشمند برای ابداعات آینده استفاده کنید.
  • دریابید که فرهنگ و خصیصه های اجتماعی می‌توانند برای شما سود و منفعت به ارمغان آورند. مشاهده فرهنگ بدون درک آن همانند تشخیص علائم یک بیماری بدون درمان آن است.

 

عضویت در خبرنامه آکادمی

با عضویت در خبرنامه هر شنبه به صورت صد در صد رایگان آخرین و داغ‌ترین مباحث روز بازاریابی را در ایمیل خود دریافت کنید.

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

کتاب رایگان ۷ اصل اساسی برای برندسازی

۷ اصل اساسی در برند سازی و برندینگ

برندسازی تنها راه افزایش قطعی فروش و درآمد شماست. داشتن چهره‌ای متفاوت از سایر رقباست که باعث می‌شود نسبت به دیگران ترجیح داده شوید.

همین الان این کتاب را به رایگان در ایمیل خود دریافت کنید

x