معرفی کتاب جنگ بازاریابی

معرفی کتاب جنگ بازاریابی
۲۵ بهمن ۱۳۹۶
|
0 نظرات
|
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

نویسندگان کتاب «جنگ بازاریابی»، ال رایز و جک تروت یک نظریه جنجالی را مورد آزمایش قرار داده اند. آن‌ها ادعا می‌کنند که با آگهی از فنون و تدابیر نظامی و ادغام این فنون با فعالیت های عملیاتی شرکت، می­توان نسبت به رقبا، مزیت های رقابتی موثر و قوی‌ای را به دست آورد.

در این کتاب از بازاریابی به عنوان جنگی تمام عیار یاد می‌شود. مشتری سرزمینی است که باید فتح شود. هر شرکت بنابر وضعیت خود باید تصمیم بگیرد که در نبرد، از چه استراتژی ای استفاده می‌کند.

برای مثال اگر شرکت در بازاری است که رقیبی ندارد، باید تمام توان خود را بر روی دفاع و حالت تدافعی بگذارد. سایر گروه های وافرادی که قصد ورود به بازار را دارند، باید به اشتباهات و عدم موفقیت­ های این رقیب حمله کنند. هم چنان که این اتفاق در جنگ ها نیز رخ می‌دهد. هر طرف بخشی مناسب را برای خود پیدا می‌کند و کاملا بر آن مسلط می‌شود و در گرو این تسلط به گسترش قلمرویی خود می‌پردازد.

شرکت ها، همانند ارتش ­ها، فقط به اندازه­‌ی میزان منابع خود قوی هستند. بنابراین اگر شما بتوانید میدان نبرد رقبای خود را تنگ تر کنید و منابعی که به دست آن‌ها مي‌رسد را کاهش دهید، بر آن‌ها چیره خواهید شد.

با این وجود، ستیزه­جویی و تهاجم نباید تنها سلاح شما باشد. جنگ ها نه فقط در میدان جنگ، بلکه در قلب ها و ذهن ها پیروز می­‌شوند. جنگ اصلی شما در ذهن مشتری است و برنده‌ی نهایی کسی است که ذهن مشتری را فتح کرده باشد.

کتاب «جنگ بازاریابی»، کتابی جالب و قانع کننده است. ایده‌ی این کتاب این است: نظریه جنگ هزاران سال قدمت دارد و بسیار پخته شده است. بیایید از آن در کسب و کار استفاده کنیم.

سرفصل های کتاب جنگ بازاریابی

فصل ۱) ۲۵۰۰ سال از مبدا جنگ

فصل ۲) اصل تحمیل و زور

فصل ۳) برتری و مزیت دفاع

فصل ۴) دوران جدیدی از رقابت

فصل ۵) ماهیت میدان نبرد

فصل ۶) چهارگوش سوق الجیشی

فصل ۷) اصول جنگ دفاعی

فصل ۸) اصول جنگ تهاجمی

فصل ۹) اصول جنگ از جناحین

فصل ۱۰) اصول جنگ پارتیزانی (چریکی)

فصل ۱۱) جنگ سرد

فصل ۱۲) جنگ آبجو

فصل ۱۳) جنگ برگر

برای تهیه‌ی این کتاب می‌توانید به وب سایت انتشارات سیته مراجعه کنید.

عضویت در خبرنامه آکادمی

با عضویت در خبرنامه هر شنبه به صورت صد در صد رایگان آخرین و داغ‌ترین مباحث روز بازاریابی را در ایمیل خود دریافت کنید.

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

کتاب رایگان ۷ اصل اساسی برای برندسازی

۷ اصل اساسی در برند سازی و برندینگ

برندسازی تنها راه افزایش قطعی فروش و درآمد شماست. داشتن چهره‌ای متفاوت از سایر رقباست که باعث می‌شود نسبت به دیگران ترجیح داده شوید.

همین الان این کتاب را به رایگان در ایمیل خود دریافت کنید

x