کتاب نسخه سوم بازاریابی اثر فیلیپ کاتلر - از محصول به مشتری و به روح انسانی

معرفی کتاب نسخه سوم بازاریابی نوشته فیلیپ کاتلر

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

فیلپ کاتلر پدر علم بازاریابی در کتاب جدید خود به نام نسخه سوم بازاریابی، رویکرد جدیدی را برای مدیریت فروش و بازاریابی ارائه می‌کند. کاتلر پیشنهاد می‌کند که از نسل دوم بازاریابی به نسل سوم آن منتقل شویم تا بتوانیم خود را پا به پای جهانی که همیشه در حال تغییر است، نگه داریم.

سازگاری و انطباق کلید موفقیت هر کسب و کاری است. این روزها ما کمتر به دنبال صرفا برآوردن نیازهای مشتری هستیم. بلکه بیشتر به دنبال آزمایش و بررسی ارزش هایی هستیم که هر مشتری برای خود دارد (مقاله‌ی «بازاریابی شرکت به شخص – B2P) را ببینید. تلنگر زدن به این ارزش ها، یک استراتژی مهم بازاریابی می‌باشد.

کتاب نسخه سوم بازاریابی درباره چیست؟

این کتاب به شما کمک خواهد کرد تا مسیر پیش رو را ببینید و برای آینده­‌ی کسب و کار خود برنامه ­ریزی کنید. همچنین شما را تشویق خواهد کرد تا ابعادی فراتر از راهبرد و استراتژی های بازاریابی فعلی خود را ببینید و شما را آگاه می‌­کند که تکنیک ها و روش‌هایی که در حال حاضر به کار شما می‌­آیند، ممکن است در آینده راهگشا نباشند و اعتبار خود را از دست بدهند.

شما نیاز دارید تا پیشتازی خود را نسبت به رقبای خود حفظ کنید (مقاله‌ی «۴ راه ساده ولی نادیده گرفته شده برای تمایز یافتن از رقبا» را ببینید)

این کتاب به شما ایده ­های جدیدی می‌دهد تا کارتان را به بهترین نحو، سازنده‌­ترین و پربارترین شیوه­‌ی ممکن انجام دهید. این کتاب شما را تشویق خواهد کرد تا هیچ وقت از خود راضی نشوید و همیشه در پی یادگیری روش‌های جدید برای انطباق با شرایط متغیر باشید.

این نوشته را هم حتما بخوانید  معرفی کتاب داستان وال مارت اثر چارلز فیشمن

لزومی ندارد که خیلی در این کتاب گرفتار شوید! خواندن این کتاب خیلی کار دشواری نیست. اگر شما مالک کسب و کار شخصی خود هستید و یا کارمند یک بنگاه تجاری هستید و یا فقط کسی هستید که به بازاریابی علاقه دارد، این کتاب را مفید و جذاب خواهید یافت. ایده­ های جدید این کتاب الهام بخش شما خواهد بود.

کتاب با ده نکته به پایان می­‌رسد که در حقیقت خلاصه‌­ای از تمام چیزهایی است که در کتاب راجع به آن‌ها توضیح داده شده است. لیست مختصری که می‌تواند برای کسب و کار شما بسیار با ارزش باشد. می‌توانید این لیست را چاپ کرده و آن را بر روی دیوار محل کارتان بچسبانید تا همیشه ایده ها در جلوی چشمتان باشد.

کتاب نسخه سوم بازاریابی اثر فیلیپ کاتلر - از محصول به مشتری و به روح انسانی

برخورد با مشتری به عنوان یک انسان پیچیده و چند بعدی

نسخه سوم بازاریابی (بازاریابی نسل ۳) با مشتریان نه به عنوان یک مصرف کننده و یا یک مشتری عادی و ساده برخورد می‌کند، بلکه هر یک از آن‌ها را انسان‌­هایی پیچیده و چند بعدی (طوری که در واقعیت هستند) تصور می‌کند و به فراخور ابعاد شخصیتی هر یک به صورت اختصاصی با آن‌ها رفتار خواهد کرد (برای آشنایی بیشتر با مفهوم روانشناسی مصرف کننده و روانشناسی فروش، می‌توانید مقالات موجود در بخش روانشناسی مصرف کننده در سایت را ببینید). مشتریان، شرکت ها و محصولاتی را انتخاب می­‌کنند که نیازهای عمیق آن‌ها را برای مشارکت، خلاقیت، جامعه و آرمان گرایی برآورده کند (مساله‌ی «فرآیند تصمیم گیری خرید مصرف کننده» را ببنید)

در کتاب بنسخه سوم بازاریابی، معلم برجسته و پیشتاز بازاریابی جهان، فیلیپ کاتلر توضیح می‌­دهد که چرا آینده­‌ی بازاریابی در ایجاد محصولات، خدمات و فرهنگ سازمانی ای است که منعکس کننده‌ی ارزش های زندگی مشتریان هدف باشد.

این نوشته را هم حتما بخوانید  روانشناسی رنگ در بازاریابی و برندسازی

همچنین کاتلر توضیح می‌دهد که چرا بسیاری از بازاریابان در روش‌های قدیمی گیر کرده اند.

فیلیپ کاتلر یکی از شناخته‌شده­‌ترین معلمان و مدرسان بازاریابی است که به خاطر ارائه‌ی مدل “۴P در بازاریابی” معروف است. (مقاله‌ی «مارکتینگ یا بازاریابی چیست؟» را ببینید. در این مقاله چندین تعریف اساسی از بازاریابی توسط کاتلر ارائه شده است)/.

در عصر حاضر، مشتریان بسیار آگاه و باهوش هستند. شرکت ها باید ارتباط­ خود با مشتریان را مبتنی بر ارزش های آن‌ها پایه گذاری کنند. کتاب بازاریابی نسخه سوم، راهنمای بی نظیری برای این کار است.

فهرست مطالب کتاب نسخه سوم بازاریابی

فصل اول: به بازاریابی نسل ۳ خوش آمدید

فصل دوم: مدل­ های آینده برای نسخه سوم بازاریابی

فصل سوم: بازاریابی ماموریت برای مشتری ها

فصل چهارم: بازاریابی ارزش ها برای کارکنان

فصل پنجم: بازاریابی ارزش ها برای شرکا و همکاران (ذینفعان)

فصل ششم: بازاریابی چشم انداز (vision) برای سهام داران و سرمایه گذاران

فصل هفتم: عرضه‌ی تحولات فرهنگی- اجتماعی

فصل هشتم: خلق کارآفرینان برای بازارهای در حال ظهور

فصل نهم: کوشش برای رسیدن به پایداری محیطی

فصل دهم: همه با هم در یکجا

این کتاب توسط انتشارات آریانا قلم و انتشارات سیته در ایران چاپ شده است و می‌توانید آن را از طریق سایت این دو انتشارات تهیه کنید.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *