اشتباه-شرکت-ها-در-استخدام-بازاریاب-محتوا-لرن-مارکتینگ

۴ اشتباهی که شرکت‌ها درهنگام استخدام بازاریاب محتوا مرتکب می‌شوند

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

 

بازاریابی محتوابرای بیشتر برندهای موفق امروزی به سرعت تبدیل به بخشی حیاتی از استراتژی بازاریابی کلی شده است. هشتاد و چهار درصد شرکت‌های ممتاز یا همین حالا از آن استفاده برده و یا قصد استفاده از آن را در آینده‌ی نزدیک دارند.

اما این استعمال گسترده خطاهای بسیاری را نیز در بر دارد. هنگام استفاده از یک شیوه‌ی بازاریابی جدید آدم خیلی ساده ممکن است از راه‌های دیگر غافل شود. بازاریابی محتوا نیز مانند دیگر تاکتیک‌های بازاریابی برای تحویل بازده مناسب نیازمند زمان، برنامه‌ریزی و کوشش فراوان است.

در ادامه رایج‌ترین اشتباهاتی را که شرکت‌ها هنگام استخدام یک بازاریاب محتوا مرتکب می‌شوند را برایتان آورده‌ایم.

۱-تبلیغ نکردن محتوایی که تولید شده.

تولید محتوا فقط بخش کوچکی از کار کلی است. اگر قصد دارید تا بر روی یک تیم بازاریاب محتوا، نمایندگی و یا نویسنده‌ی کارمزدی سرمایه‌گذاری کنید، بهتر است تمام زور خود را بر روی تبلیغ آن محتوا بگذارید. فرایند تبلیغ محتوا با اقدامات شما شروع می‌شود.

تبلیغ را جدید بگیرید-لرن مارکتینگ

هرچقدر هم که کیفیت محتوایتان خوب باشد، اگر تبلیغش نکنید اثری نخواهد داشت.

من ابزار Buffer را برای زمان‌بندی محتوا به منظور توزیع در کانال‌های اجتماعی توصیه می‌کنم. با توجه به اینکه این یک پلتفرم برای اشتراک‌گذاری اجتماعی است می‌توان نتیجه گرفت که اعضای تیم Buffer به خوبی با این فرایند آشنایی دارند.

هر کدام از پست‌های آن‌ها در نهاد خود دیگران را به اشتراک دعوت می‌کند و این یکی از دلایلی است که پست‌های وبلاگشان دائماً هزاران بار به اشتراک گذاشته می‌شوند.

لزوم اشتراک گذاری-لرن مارکتینگ

همچنین هرموقع که به افراد تاثیرگذار در مطالبتان اشاره‌ای می‌شود باید با آن‌ها تماس بگیرید. این کار را ۱۰ بار تکرار کنید. اینگونه است که می‌توانید بزرگترین افراد تاثیرگذار در صنعت‌تان را مجاب کنید تا مطالب‌تان را به اشتراک بگذارند و به این ترتیب مخاطبان زیادی پیدا می‌کنید.

این نوشته را هم حتما بخوانید  بازاریابی داده محور : ۱۵ معیاری که هر بازاریاب باید آنها را بداند

هرگاه به یک فرد تاثیرگذار – هر فرد تاثیرگذاری – اشاره می‌کنید به وسیله‌ی Connector از طریق ایمیل بهشان خبر دهید. سپس به وسیله‌ی Notifier در توئیتر او را فرابخوانید تا تبلیغات‌تان دو برابر شود.

اهمیت تماس گرفتن با افراد تاثیرگذار فوق‌العاده بالاست. در حقیقت من هنگام استخدام بازاریاب محتوا اول نگاه می‌کنم ببینم آیا توانایی نوشتن ایمیل‌های خروجی دارد یا نه. این یک توانایی الزامی برای تیم من است.

۲-تمرکز بر روی کمیت محتوا نه کیفیت آن.

تمرکز بر روی کیمیت-لرن مارکتینگ

آمار زیادی وجود دارد که به ما می‌گوید تولید محتوا مهم است، مثل این واقعیت که ۶۰ درصد بازاریابان روزانه حداقل یک مطلب تولید می‌کنند.

اما مشکل در اینجاست: موفقیت در بازاریابی محتوا به مقدار خیلی کمی به کمیت مربوط است و هزاران بار بیشتر تحت تاثیر کیفیت و ثبات است.

محتوای عالی بیشتر به اشتراک گذاشته می‌شود پس درنتیجه با عقل جور در می‌آید که محتوای عالی خیلی زیادتر، یک شرکت را بیشتر به چشم آورد، درست؟

از نظر تئوری بله.

من یک برند را به خاطر جاه‌طلب بودنش تحسین می‌کنم اما تولید محتوای عالی، زمان و تلاش عمده‌ای می‌برد. بدون یک تیم محتوای قوی برای رسیدگی به تقاضای بالای تولید محتوا، قطعاً زیر فشار ناشی از تولید بالا در مدت کم له خواهید شد.

کارتان را آهسته شروع کنید. وقت بگذارید ببینید چه چیزی یاد می‌گیرید و بعد استراتژی و اهدافتان را با توجه به اینکه چه چیزی سودمند است و چه چیزی نیست، تنظیم کنید. متیو تورن کارآفرین می‌نویسد: «حداقل مقدار محتوایی که سایت‌تان – بدون لطمه زدن به کیفیت – برای رسیدن به حداکثر نتایج می‌خواهد را پیدا کنید و بعد، از آنجا رو به جلو ادامه دهید.»

این نوشته را هم حتما بخوانید  معرفی کتاب جنگ بازاریابی

۳-تمرکز بیش از حد بر روی تولید

محتوای سفارشی تولیدشده برای مخاطبین خاص، در حال تبدیل شدن به یک گرایش پرطرفدار است. طبق گزارش Altimeter 57 درصد بازاریابان در سال ۲۰۱۴ اعلام کردند که محتوای سفارشی برایشان در اولویت قرار دارد.

اشتباه بزرگی که شرکت‌ها در این بین می‌کنند این است که فکر می‌کنند تولیدِ تنها کافی است.

مخاطبانتان مطمئناً می‌خواهند از شما بشنوند. اصلاً به این دلیل است که شما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنند. به این دلیل است که ۷۰ درصد مردم می‌گویند همیشه ایمیل‌های شرکت محبوب‌شان را باز می‌کنند.

مشتری ها می‌خواهند که قبل از عملیات فروش با آن‌ها تعامل داشته باشید. با فراهم کردن محتوای باکیفیت، چه محتوای اصیل و چه از رهبران و حتی رقبای صنعت، می‌توانید جایگاه یک منبع قابل اطمینان در صنعت خودتان را به دست آورید.

نیل پاتل چنین می‌نویسد: «سازمان‌دهی محتوا هم یک بخش جدایی‌ناپذیر بازاریابی محتوا است. صدها هزار مطلب عالی هیچ‌گاه دیده یا خوانده نمی‌شوند. اگر بتوانید این مطالب را پیدا کرده و کاری کنید که به آسانی در دسترس مخاطبتان باشد…از دیگران متمایز خواهید شد.»

وقتی مخاطبتان مطلبی از دیگر منابع را مشاهده کند به او تلقین می‌شود که شما در پی ارائه‌ی مطالب باارزش هستید و این منجر به ایجاد اعتماد می‌شود. وقتی این اعتماد را ایجاد کردید آن موقع احتمال این که او تبدیل یک مشتری جدید شده یا به عنوان یک مشتری ثابت بارها و بارها از کسب و کارتان استفاده کند، بسیار بسیار بالاتر می‌رود.

سرویسی مانند Quuu.co سازمان‌دهی مطالب مربوط به مخاطبان‌تان را آسان می‌کند و ضمناً می‌تواند به طور خودکار مطالب را به حساب Buffer شما دهد تا برای انتشار در کانال‌های اجتماعی‌تان زمان‌بندی شود.

این نوشته را هم حتما بخوانید  سه نکته مهم در مورد بهبود ارتباط با مشتری به کمک ساخت فیلم

۴-هیچ مشکلی را حل نمی‌کند.

راه‌های زیادی برای انتشار محتوا وجود دارد. می‌توانید به وسیله‌ی عکس و فیلم بر جنبه‌های بصری اتکا کنید. می‌توانید مطلب بلند بالایی مملو از آمار و حقایق شگفت‌انگیر تولید کنید. می‌توانید حتی یک ویدئوی زنده درست کنید که در آن با مخاطب‌تان تعامل می‌کنید.

اما بعضی شرکت‌ها چنان بر روی ارزش تولیدی یک محتوا تمرکز می‌کنند که از مهم‌ترین جنبه‌ی آن غافل می‌مانند: اینکه محتوا باید راهگشای مشکلی باشد.

جو پولیتزی از موسسه‌ی بازاریابی محتوا می‌نویسد: «حسابی روی نتایج مطلوب مشتری هایتان تمرکز کنید. به جای اینکه فقط درمورد محصولات یا خدماتی که می‌خواهید به خوردشان دهید مطلب بنویسید، روی این تمرکز کنید که خواننده می‌خواهد از مطلبی که شما قرار می‌دهید چه استفاده‌ای کند.»

می‌توان گفت استخدام یک بازاریاب محتوا تنها به خاطر تولید محتوا بزرگترین اشتباهی است که یک شرکت می‌تواند مرتکب آن شود. تمام کارهایی که می‌کنید باید درمورد حل کردن مشکلات و دشواری‌های مخاطب و دادن جواب‌ها و راهکارهای مورد نیازشان باشد.

منبع: وب‌سایتentrepreneur

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *