۱. مصاحبه با حمیدرضا احمدی

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

حمیدرضا احمدی

حمیدرضا احمدی مدیرعامل سابق کانون کارآفرینی ایران و نماینده‌ی رویداد جهانی استارت آپ ویکند در ایران است. او متولد سال ۱۳۶۰ است و تحصیلات خود را در رشته‌ی مهندسی نرم‌افزار در نیویورک به انجام رسانده است و پس از کسب تجربیاتی در دوران دانشجویی و بعد از آن در زمینه‌های برنامه‌نویسی و فروش در شرکت‌های مختلف، مشغول به همکاری با کانون کارآفرینی ایران، که این کانون در واقع وارد کننده‌ی استارت‌آپ ویکند در ایران است، مشغول شد و بعد از مدتی که به عنوان مدیرعامل این کانون فعالیت می‌کرد از آنجا جدا شده و در حال حاضر مشغول پروراندن و راه‌اندازی استارت‌آپ خود است. او همچنین از بنیان‌‌گزاران نشست هفتگی هفکر است، همفکر یک رویداد هفتگی و فرصتی برای کارآفرینان، برنامه‌نویسان، طراحان و سرمایه‌گذاران است که به شبکه‌سازی،‌ تبادل نظر و یادگیری از یکدیگر بپردازند. در یکی از این جلسات، ما به دیدن حمیدرضا رفتیم و طی نشست کوتاه اما مفیدی که با او داشتیم، از نظرات و ایده‌های او درباره‌ی بازاریابی و نقش آن به طور کلی و به خصوص در موفقیت استارآپ‌ها باخبر شدیم؛ که جزییات این نشست را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

سوالات مصاحبه:

۱) لطفا خودتون رو معرفی کنید. در مورد سوابق و تجربیات کاری‌تون هم مقداری برای مخاطبان ما توضیح بدید

۲) نظرتون نسبت به وضعیت استارتاپ ها در شرایط کنونی چیه؟ تعدادشون چطوره؟ چطور پیش میرن؟ آیا این فرآیند رو به رشده یا به مرحله‌ی ثبات خودش رسیده؟

۳) مراحل پیاده‌سازی و به ظهور رساندن یک ایده‌ی جدید چیه؟ خیلی از افراد ایده‌های زیادی دارن که نمی‌دونن از کجا و چطور باید شروعشون کرد. در این مورد توضیح میدید.

۴) لطفاً کمی در مورد نقش بازاریابی برای ایده‌های جدید صحبت کنید.

۵) چطور می‌شه فهمید ایده‌ای که امروز پیاده‌سازی می‌شه در آینده آیا مشتری‌ای خواهد داشت؟

۶) روش‌هایی که یک استارتاپ می‌تونید محصول خودش رو به بازار معرفی کنه چیه؟‌ آیا توصیه‌ای برای استارتاپ‌ها دارید؟

۷) بعضی‌ها معتقدند که محصول باید خوب و با کیفیت باشه و محصول با کیفیت نیازی به بازاریابی نداره. نظر شما در این مورد چیه؟

۸) یکی از ویژگی‌های مهم استارتاپ‌ها نرخ بالای شکست در آن‌هاست. به نظرتون چه عواملی در این شکست‌ها دخالت دارند؟ آیا بازاریابی هم جزیی از اون‌هاست؟

۹) در پایان ممنون می‌شیم که نظرتون رو در مورد وضعیت بازاریابی در ایران بدونیم.

پادکست صوتی مصاحبه را در این جا بشنوید:

 

عضویت در خبرنامه آکادمی

با عضویت در خبرنامه هر شنبه به صورت صد در صد رایگان آخرین و داغ‌ترین مباحث روز بازاریابی را در ایمیل خود دریافت کنید.

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

کتاب رایگان جدید ما به نام تصاحب شغل رویایی در جلسه مصاحبه را در ایمیل خود دریافت کنید

کتاب رایگان ۷ اصل اساسی برای برندسازی

کتاب ۷ اصل اساسی برای برندسازی

برندسازی تنها راه افزایش قطعی فروش و درآمد شماست. داشتن چهره‌ای متفاوت از سایر رقباست که باعث می‌شود نسبت به دیگران ترجیح داده شوید.

همین الان این کتاب را به رایگان در ایمیل خود دریافت کنید

x