دور کاری و آینده‌ی آن

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

Managing-Remote-Sales-Teams-NZ-Sales-Manager

آینده‌ی کاری به سمت دورکاری می‌رود.چگونه می‌توان یک تیم از راه دور تاثیرگذار و هیجان‌انگیز خلق کرد؟

هر سال بسیاری از شرکت‌ها تصمیم می‌گیرند که دفتر کارشان را رها کنند و دور کاری را تجربه کنند. “ترللو” و گیت آپ” دو نمونه از کسب و کارهایی هستند که دفتر کار مجازی را خلق کرده‌اند و به کارکنان‌شان این فرصت را می‌دهند که از سراسر جهان به آن‌ها بپیوندند.

برای استارت آپ های تازه‌کار، تیم‌های راه دور می‌توانند مفید باشند.این کار به شدت هزینه‌ها را کاهش می‌دهد، یک سیستم زمان‌بندی منعطف برای کارها ایجاد می‌کند و به شما کمک می‌کند که بهترین استعداد‌ها را راحت‌تر استخدام کنید. تیم‌های کاری راه دور برای شروع کار، بسیار ارزان‌تر و سریع‌تر هستند. همچنین برای سازمان‌های سلسله مراتبی و سنتی‌تر نیز این مسئله می‌تواند اغوا کننده باشد.

چگونه می‌توان یک تیم دورکار فوق العاده ساخت؟

در گام اول،  خودتان را با سه اصل پایه‌ای عملیاتی دورکاری آشنا کنید: ارتباط، اعتماد و فرهنگ. شما باید یک استاندارد واضح و مشخص از هرکدام از آین آیتم‌ها تعریف کنید.

۱)ارتباط

ارتباطات یکی از مهمترین جنبه‌هایی است که باید بر روی آن تمرکز شود. بدون ارتباطات پایدار، یک تیم دورکار با شکست مواجه می‌شود. هر فرد باید مسئولیت‌ها و مهلت‌های پایان کارش را بداند و همچنین هرکس باید بتواند وظایفش را با بقیه افراد هماهنگ کند.

در محیط تیمی جایگزینی برای صحبت به طور رو در رو نیست. بنابراین باید صحبت‌های ویدئویی را برای تیم‌تان برنامه‌ریزی کنید. “اسکایپ” یا “گوگل هنگ آوت” به همین منظور طراحی شده‌اند.

خیلی مهم است که گفتگوها به طور مستمر ادامه داشته باشند. از این رو بسیاری از شرکت‌ها از “اسلک” به این منظور استفاده می‌کنند.

در کارهای تیمی از راه دور، باید وظایف واضح و مشخص شده‌باشند، به طوری که در هر صحبت و ارتباط بشود راجع به آن‌ها بحث کرد. طبقه‌بندی  و مشخص شدن آن‌ها، از آشفتگی جلوگیری خواهد‌کرد. هم‌چنین می‌توان جلسات ماهیانه یا سه ماهه‌ای به منظور رویارویی کارکنان تیم با مدیران و آگاهی از عملکرد اعضا در نظر گرفت. این کار به بیشتر شدن حس تعهد کاری افراد و نیز همسویی وظایف با اهداف کلی سازمان کمک خواهد کرد.

۲)اعتماد

نبود حس اعتماد می‌تواند موجب از‌هم‌پاشیدگی تیم‌ها شود. تمامی کارمندان به یکدیگر اعتماد می‌کنند و شما به همکاری احتیاج دارید که برای شما قابل‌اعتماد و باانگیزه باشد. تمامی کارکنان باید دارای حس خود‌انگیختگی برای پیش بردن وظایف‌شان باشند و نباید احتیاجی به بازرسی هر ساعت افراد به منظور اطمینان از انجام وظایف‌شان وجود داشته باشد.

 

به منظور ایجاد اعتماد در در یک تیم آنلاین، افراد مناسب را استخدام کنید.

قوانین موجود در شرکت‌ها و سازمان‌های سنتی لزوما برای تیم‌های دورکاری مناسب نیستند. انضباط، انگیزه و سازماندهی سه مولفه‌ی اساسی هستند که هر فرد دورکار بایستی داشته باشد.بنابراین شما باید از وجود ظرفیت‌های خودمدیریتی کارکنان مطمئن باشید.

 سوال‌های درست در طول فرآیند مصاحبه بپرسید.

سوال‌های مشخص و خاص در جلسه ی مصاحبه بپرسید تا از میزان اخلاقی بودن و سطح انگیزه‌ی فرد دریافت درستی بدست آورید. هم‌چنین به دنبال پاسخ‌های خاصی در مورد چگونگی مدیریت زمان و هفته‌های کاری‌شان، باشید. توانایی توصیف این فرآیندها می‌تواند به خلق هرچه بهتر یک گروه کارآمد کمک کند.

 این‌ها سوالاتی هستند که پرسش آن‌ها برای استخدام یک دور کار مناسب در جلسه ی مصاحبه مفید خواهد بود:

چه ابزارها و یا فرآیندهایی را به طور معمول برای مدیریت پروژه‌هایتان، هم از لحاظ کاری و هم از لحاظ شخصی استفاده می‌کنید؟

چگونه کارهایتان را اولویت‌بندی می‌کنید، در صورتی که مدیرتان در یک موقعیت پیش بینی نشده برای چند روز کاری در دسترس نبود؟

محیط کاری تان چگونه به نظر می‌رسد؟

زمانی که شما یک کار گسترده را انجام می‌دهید، چگونه وظایف تان را سازماندهی می‌کنید؟

چه چیز شما را برای انتخاب کار از راه دور، انگیزه‌مند می‌کند؟

در کنار مصاحبه با تلفن یا ویدئوچت، به شدت پیشنهاد می‌شود که یک دور مصاحبه ی متنی نیز انجام شود. اگرچه ارتباط کلامی بسیار مهم است، اما در دورکاری، توانایی توضیح دادن ایده‌ها و مشکلات از طریق ارتباط نوشتاری واضح و مختصر، از اهمیت بالایی برخوردار است.

۳)فرهنگ شرکت

تیم‌های دور کار نیز به فرهنگ شرکت احتیاج دارند. در واقع، فرهنگ برای کارهای از راه دور بسیار یاری دهنده‌تر از کارهای در محیط است.ممکن است افراد تیم از شهرها یا کشورهای متفاوتی باشند.

فرهنگ کاری خلق کنید.

فرهنگ در واقع شیوه‌ی کار کردن شماست.کارکنان باید برای انجام کارهای‌شان باانگیزه باشند، چرا که آن‌ها کار را به صورت پاداشی می‌بینند و البته این تصور درستی است. برای یک تیم دور کار، فرهنگ به معنای کار در جهت رسیدن به اهداف است.

 

روابط مستحکم

از آنجایی که در تیم دورکار، روابط متقابلا وابسته است، شما به دانستن سبک‌های مختلف کاری افراد تیم احتیاج خواهید داشت. نقاط قوت و ضعف افراد را بشناسید و سعی کنید روی آن‌ها کار کنید.افراد را به مشارکت در حل مشکلات یکدیگر تشویق کنید و سوال‌هایشان را پاسخگو باشید.

دورکاری را بیاموزید

به یاد داشته باشید که هر روز، کار‌کردن با یک گروه دور از دسترس یک تجربه‌ی تازه است.شما مجبورید یک سری مسائل خاص را هر روزه حل و فصل کنید و این قضیه شما را وادار می‌کند که در محیط کار به گونه‌ای متفاوت عمل کنید.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، هر شنبه به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ رایگان، جدیدترین آموزش‌های بازاریابی اینترنتی را در ایمیل خود داشته باشید

این نوشته را هم حتما بخوانید  ردیابی لینک ها و کمپین ها در شبکه های اجتماعی
envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

اگر در مورد این مقاله سوالی دارید یا نظری دارید، حتما آن را برایمان بنویسید.
ما تمامی سوالات را به دقت می‌خوانیم و طی ۲۴ ساعت به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی ربات *